Kukuruz 2022

Још увек има влаге за силажу.
b01a4dedfe4051a42ed540a7777eb2d4.jpg
 
Super silaza?
Odlican posao, san mi je da tako u buducnosti resim sav kukuruz...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne vidi se na slici, cime se melje?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Znam na jednoj velikoj farmi da rade silo kombajnom, drugar im vozio kukuruz pa sam bio sa njim.
Mislim da mu treba oko 1,5h da samelje kadu 30t.
Ucinak je veliki ali mislim da je mlin dosta bolje resenje.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Видео сам, има у једном селу са погоном на трактор. Али ту је мали учинак и проблем је са колико влаге може да меље.
Ако неко планира овако нешто нека гледа да све буде на струју.
Линија за храњење је аутоматизована још невероватне 1998 године!!! И од тада ради без застоја све ове године.
 
Sapatnik jel moguće da je čekićar od 150 kW? Jel ti imaš poseban trafo ispred kuće? Ovo je stvarno veliki potrošač.
 
Auu,pa vi imate i buldozera.Jel sa njim gazite silazu ili samo sluzi da razvuce masu ?.Kontam zbog gusenica da nije bas idealan za sabijanje ?.
 
Гази и равна. Има и већи гусеничар али не може до зида да приђе. За то 8320 са дуплим точковима гази до зида.
 
Коначно завршио брање кукуруза. Човек који је требало да бере услужно мени и пар комшија стално је нешто одлагао и на крају кад смо договорили време, више се није јављао на телефон и сазнамо од његових комшија да је продао све комбајне. На крају нам урадио други човек који иначе не ради услуге, али нам је изашао у сусрет, овде генерално има мало комбајна.
P0217, принос око 6t/ha. Складиштио сам већи део у џамбо вреће, влага око 14%.
Више среће догодине.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
'vise srece dogovdine'?? sa 6t/ha?? Ja vise ne znam sta da kazem, ovde se izgubio svaki pojam o rodu....pa sta da radi onda onaj iz moje okoline sto je na kj imao 3 kolica rucna, svasta covek da procita
Исто што и члан Стеван,више среће следеће године. Шта сад 6т/ха је добар род? Ко да је он крив што у Зрењанину није било кише,а код њега јесте мало више? Можда је род пшенице обрнут итд. Није човјек задовољан са 6т/ха,не бих био ни ја. Година је таква каква јесте,неко је пукао на нечему,неко више неко мање.
 
Исто што и члан Стеван,више среће следеће године. Шта сад 6т/ха је добар род? Ко да је он крив што у Зрењанину није било кише,а код њега јесте мало више? Можда је род пшенице обрнут итд. Није човјек задовољан са 6т/ха,не бих био ни ја. Година је таква каква јесте,неко је пукао на нечему,неко више неко мање.
Kako mozes tako usko da gledas? Ajde da strpamo nekog lika ovde sa NZ koji imaju 10t po kj zita pa da nam se svima smeje ovde....Mi ne pricamo ovde o normlanoj godini nego o ekstremnoj, pogotovo u odredjenim delovima zemlje, a verujem da ni u njegovom delu nije bilo nesto specijalno kise pa je logicno da bude zadovoljan....ja uopste nisam rekao da je on kriv, nego me iznenadjuju izjave tog tipa samo....to sto ti nisi zadovoljan to je tvoj problem, ocigledno da ni sa 10t ne bi bio zadovoljan, al to je sad vec neka druga tema i narav
 
Nazad
Vrh