Kukuruz 2022

6t/ha je odlican prinos,na zemlji bez navodnjavanja bih potpisao da imam toliko svake godine.Kukuruza kod nas kako gde po ataru,negde ga nije skoro ni bilo,jedva da se isplati kombajn,a psenice je bilo dosta po 2-4t/ha.Ja sto puta kazem da mnogi blage veze nemaju koliko im dobro ide,pamte susu od nekih deset godina unazad i pricaju o njoj a 5-6t po hektaru im los prinos.
 
Kako mozes tako usko da gledas? Ajde da strpamo nekog lika ovde sa NZ koji imaju 10t po kj zita pa da nam se svima smeje ovde....Mi ne pricamo ovde o normlanoj godini nego o ekstremnoj, pogotovo u odredjenim delovima zemlje, a verujem da ni u njegovom delu nije bilo nesto specijalno kise pa je logicno da bude zadovoljan....ja uopste nisam rekao da je on kriv, nego me iznenadjuju izjave tog tipa samo....to sto ti nisi zadovoljan to je tvoj problem, ocigledno da ni sa 10t ne bi bio zadovoljan, al to je sad vec neka druga tema i narav
Јеси сигуран да ја уско гледам? Теби смета што човјек није задовољан са 6т а не мени? Знам ја врло добро да није нормална година,ал исто тако се не сјећам године да су на цијелој територији људи имали исту годину што се тиче приноса или временских услова. Сећам се година када су по јужној Србији брали ручно у колица а централна и сјевер имали по 10т ха. Ја генерално не разумијем људе којима смета кад неко каже колико му је родило а да је то више од њих или да није задовољан нечим што је веће него код њих. од 2010 до сад сам имао 3 године у којим нисам имао шта да наберем нити да овршем ради временских прилика па нисам никоме скидао главу што он јесте.
И да,не бих био задовољан ни са 10т/ха,јер сам дао ђубиво које је коштало као злато,нафта такође,сјеме такође,машине такође. Е сад дал си ти више незадовољан јеси,ал ниси сам у томе.
 
6t/ha je odlican prinos,na zemlji bez navodnjavanja bih potpisao da imam toliko svake godine.Kukuruza kod nas kako gde po ataru,negde ga nije skoro ni bilo,jedva da se isplati kombajn,a psenice je bilo dosta po 2-4t/ha.Ja sto puta kazem da mnogi blage veze nemaju koliko im dobro ide,pamte susu od nekih deset godina unazad i pricaju o njoj a 5-6t po hektaru im los prinos.
Потписао би на 6т сваке године без наводњавања? Колико ти то ха наводњаваш? Колико се ха у целој Србији наводњава? Треба ли сви да потишемо да је 6т ок принос сваке године ако немамо ријеку и тифон? Да се вратимо сви у 1977 годину? Људи 80 их тукли са НС сјеменом 16т/ха без наводњавања а ти би да ти буде 6т сваке године. На ове цијене репроматеријала и свега осталог.
 
Da ja bih bio zadovoljan tim prinosom,kao sto rekoh ne znas koliko je susa kod nekih cesta.Koji mi kur.. znaci cena djubriva i svega ostalog kad me susa sjeb... skroz ?.
Колико сам видео по твојој кукњави за кишом сваки Божији дан по 10 пута и на крају резултате које си писао,не бих рекао да и ти знаш шта је то суша.
 
Da je meni rodilo 6t/h lagano bi uz 15ticu islo100kg mapa pod kukuruz i psenicu
Da se ne lazemo ni kukuruz nije nikad bio 36 37 din kao sto ni map nije bio 150din nikad
Problem je sto je susa neke regione tako opicila da se imalo 400 500kg po jutru a samo da sanjamo o ovih 35m kj ili 6t po h
Evo zanimljiv ogled----poslednji na listi 100kg po hektaru
zCAyMLO.jpg
 
Јеси сигуран да ја уско гледам? Теби смета што човјек није задовољан са 6т а не мени? Знам ја врло добро да није нормална година,ал исто тако се не сјећам године да су на цијелој територији људи имали исту годину што се тиче приноса или временских услова. Сећам се година када су по јужној Србији брали ручно у колица а централна и сјевер имали по 10т ха. Ја генерално не разумијем људе којима смета кад неко каже колико му је родило а да је то више од њих или да није задовољан нечим што је веће него код њих. од 2010 до сад сам имао 3 године у којим нисам имао шта да наберем нити да овршем ради временских прилика па нисам никоме скидао главу што он јесте.
И да,не бих био задовољан ни са 10т/ха,јер сам дао ђубиво које је коштало као злато,нафта такође,сјеме такође,машине такође. Е сад дал си ти више незадовољан јеси,ал ниси сам у томе.
ahahahha pa gde sam ja napisao da bih skinuo glavu ljudima?? Druze moj, otisao si predaleko, ocigledno ostrascnjen ne znam samo cime....kako god, uopste nisam besan niti bih ubio nekoga ko ima vise od mene kako su tvoje sive celije shvatile, samo sam rekao da mi nije jasno da na takav prinos ljudi budu nezadovoljni u ovakvoj godini, ako je to problem sto se napisalo na forumu koji i sluzi za diskusiju ti si onda kolega omasio prostoriju....drago mi je sto sam pogodoio da ne bi ni sa 10t bio zadovoljan, procitao sam te, al si ti mene omasio skroz:ppozdrav:
 
ahahahha pa gde sam ja napisao da bih skinuo glavu ljudima?? Druze moj, otisao si predaleko, ocigledno ostrascnjen ne znam samo cime....kako god, uopste nisam besan niti bih ubio nekoga ko ima vise od mene kako su tvoje sive celije shvatile, samo sam rekao da mi nije jasno da na takav prinos ljudi budu nezadovoljni u ovakvoj godini, ako je to problem sto se napisalo na forumu koji i sluzi za diskusiju ti si onda kolega omasio prostoriju....drago mi je sto sam pogodoio da ne bi ni sa 10t bio zadovoljan, procitao sam te, al si ti mene omasio skroz:ppozdrav:
'vise srece dogovdine'?? sa 6t/ha?? Ja vise ne znam sta da kazem, ovde se izgubio svaki pojam o rodu..
Ја нисам нигде написао да би ти скинуо главу неком,него се то провлачи кроз теме од почетка вршидбе што пшенице,сунцокрета итд. Поготово пар чланова од којих су чак неки писали да људи који имају иоле добар принос ове године не би требало да га објављују да не би стварали нервозу људима који нису имали ништа.
Ако ниси приметио,ја и дискутујем са тобом,дао сам ти контра аргумент на твој пост који сам болдовао а одговорио си како си одговорио.
Браво прочитао си ме да се не бих задовољио са 10т,свака ти част :osmeh: Некако ми драже да буде 13 -14т ал кад си ме прочитао мораћу да спустим критеријуме на 10т за следећу годину када будем сејао.
 
Gore si napisao oko skidanja glave, u postu svom sam, nisam izmislio....ja nisam uopste za to da se ne pisu prinosi,ne znam odakle si to shvatio, neka pisu ljudi zato smo i ovde, ali isto tako razumem ljude kojima to zasmeta pogotovo ako su pukli jako ili skroz vec drugu god za redom....ako to neko ne shvata, a vidim da si ti jedan od njih, ne znam kako bih ti pomogao....ja licno ne zavisim od poljoprivrede sreca, ali ljudi koji zavise verujem da im nije ni malo do sprdnje i price da je 6t/ha mali prinos a da ne spominjem tebe kojem je i preko 10t malo....kao sto si ti sad u poslednjoj recenici pokusao da budes sakrastican i duhovit, bravo, tako isto mogu ti isti ljudi drugacije da protumace pisanje oko tog nezadovoljstva....kad vec pominjes clanove, ovde isto ima takvih koji sami napisu da zbog ostalih kolega nece da pisu prinose, je r nije u redu, samo napomenu da su prezadovoljni.....
i da zakljucim, ne bune se ovde ljudi da li je nekome rodilo ili nije vise od njih samih, samo je problem kad se za ok rod napise da je MALO na ovakvu god, nismo mi ostali amebe da ne znamo da sta je puno a sta malo kad rodi, tako da kolega, cini mi se da si sve pomesao i skocio kao oparen za bzv
 
Ја први пут у животу чујем да неко хоће да му роди мало. То је за неповјеровати. Већ сам ти написао да се не понављам,имао сам доста пута ситуације да ми лед,вода,суша однесу род сав,некад двоје заједно у једној години(2014) па ми није сметало да је неко те исте године имао 13т зрна по ха. Или још мање да напише то исто,да не би увредио моја осетљива осећања. Кад ме опали нешто од овог трога у години јавићу се теби да ми намириш на просек,чисто да не будем закинут. Иначе пошто је кренуло од Крушевца,ти у Зрењанину се објеси за ј**а ако ти смета да му роди више него теби,имаш све дупло боље од њега у старту. Теби није родило 2 године заредом ил 5,њему роди свака пета како ваља. Шта дупло,5х боље,од квалитета земље,величине парцела,приступа парцелама,цијене вјештака хемије,машина.
 
Ja mislim da se Stevan nije bunio kad je prošle godine neko pisao prinos 12-13t/ha…
A ni pretprošle…
Mislim, ja to onako samo kažem….
Ja sam imao isto oko 6t/ha, ali gde da napišem…. Će me izedu vuci!
 
I jeste “samo” 6t zato što u dobroj godini može da rodi 9-10t. Ne može 15 kao u drugim krajevima (gde je plodnija zemlja).
 
Nazad
Vrh