Kukuruz 2018

Znaci ovaj video sam gledao juce na Jutjubu,ma ZP 600 je jako dobar hibrid,zrno izuzetno krupno, okruglog oblika sa 12-14-16 redova zrna. 2016 kazem da je stvarno ubio,kod mene da ga nije crv napao i nije bilo malo budjavog,bio bi jako dobar.ZP 606 izuzetan u kisnoj godini,imao ga komsa 2016, po meni hibrid bas slican ZP 600,isto krupno zrno,ali u susnoj godini dosta jalov ostane,stvarno steta za hibrid.O ZP 684 sve najbolje, najbolji prinos bez jalovih stabljika susne 2017.ZP 555 vrlo slican AS 72, mnogo debela kocanjka, a 18-20 redova zrna, to mi se bas i ne svidja.ZP 600 jako brzo otpusta vlagu,pa mora da se vodi racuna oko berbe u klipu,lepo se bere,cisto,stabljika i ne tako visoka,bas zahvalan hibrid,i uz losiju agrotehniku moze da rodi solidno dobro.
 
Kako se pokazao hibrid ZP 666 u kisnim i susnim godinama, planirao bi ga umesto NS 6102, pa me zanimaju vasa iskustva sa tim hibridom ?
Sam broj kazuje kakav je (đavolji) ali u pozitivnom smislu, što je najbitnije stabilan i retko da ima zdravijeg hibrida od njega (konkretno mislim na klip, vrlo otporan na plesni klipa i napad plamenca)
Što se tiče 600 i 606 imaju veći potencijal za rod (ubice, ponaročito 606) ali traže da se malo više sklope kockice a klip hoće da ima problema ponajviše zbog napada plamenca (hoće da se javi aflatoksin ponaročito kad su godine kao prošla i plesni) ali je to sve u granicama podnošljivosti.
 
Poslednja izmena:
Dragane, a kakav je bio taj ZP 600
sa vlagom kad ste ga skidali?

ZP 600 dosta brzo gubi vlagu za svoju fao grupu ja ga koristim i za berbu i za vrsaj , u vrsaju kod mene je imao za 0,7% vecu vlagu od P0412 u proseku .Prosle godine tj 2017-te je skidan u proseku oko 15,6% ali je veoma mala razlika bila od donje do gornje granice 16,1% najvise u kisnoj jeseni to bude i malo vise ali i drugi hibridi tada imaju broblem tako da ja sam zadovoljan ,za moje potrebe,uslove gajenja i teren na kome se nalazim zadovoljavaju ZP-600,ZP-434 i P0412 oni su se izdvojili od velikog broja hibrida razlicitih kuca koje ih proizvode jer kod mene ima od prve do seste klase zemlje ,od peska preko lake zemlje do smolnice tako da mi se ovi hibridi uklapaju najbolje i najstabilniji rod u proseku u nazad 7-8 godina

ovo je ZP-600 iz 2017-te sa 200kg/h 16x16x16 i 200kg/h urea adengo i jedno spartanje sejano na 25cm malo laksa zemlja od smolnice

ijos nesto ovo nije onaj SABACKI metar :haha::haha::haha:
n0Rfx.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Proslogodisnji snimak od 9. septembra. Branje pionira 9911AM koji se najboje pokazao pored 0725, No1 i N43 takodje pionirovih hibrida.
Skoro pun bunker na 4 reda, duzina parcele 370m.
 
Poslednja izmena:
Bok.

Kod nas u Sloveniji imamo u ponudi zp 341, zp 288, zp427, zp488, zp dalmac

Kakva su vam iskustva s tim hibridima. Zanima me tolerantnost na toxine, pljesni.
 
Case Ih hoće Bourgoin da se raspadne. :osmeh: Čini mi se da si imao redovan prinos kukuruza jer lepo upadaju klipovi u koš tj.ima ih.
 
bc pajda pise u katalogu fao 390 mada sporije otpusta vlagu kao da je fao 500 sejem ga par godina cena semena je prihvatljiva nisam imao problema do sad u nicanju solidno seme uradjeno bez loma i primesa, sav kukuruz koristim za tov stoke pokazao mi se dobro lepo ga jedu i dobro stoka vagne ,sto se tice prinosa ne zaostaje za ovim skupim semenskim kucama
 
Sejao sam ga takođe godinama dok nisu upropastili seme(pisao sam o tome).2016 se usrao totalno(podbacio u odnosu na konkurenciju) a godina je bila odlična.
 
Danas preuzeo dzakove sa semenom bc pajdas kad sam doneo kuci pogledam deklaraciju 9 kg tezina isto kao posle godine, ostalo mi dva dzaka od proletos pa sam uporedio deklaracije majku im mangupsku staro seme ista partija samo produženo za godinu dana
 
Danas preuzeo dzakove sa semenom bc pajdas kad sam doneo kuci pogledam deklaraciju 9 kg tezina isto kao posle godine, ostalo mi dva dzaka od proletos pa sam uporedio deklaracije majku im mangupsku staro seme ista partija samo produženo za godinu dana
Pa ako si uzimao iz farmkomerca onda ništa čudno da je staro seme,tamo je sve staro seme i take cene,ali sve je to dobro nemoj sekirati,ja sam se sjebo lane i kupim 7020 ns,kad malo bolje gledam seme iz 2014,poludeo brzo u konzervu i sve isklijalo ,tako i na zemlji.
 
Nazad
Vrh