Kukuruz 2018

To seme za oglede Dkc-ovo, stiže sa tri strane, tj. Rumunija, Mađarska i Francuska. Jedino što sam ja primetio je da ono iz Francuske ima ''najlepšu'' kalibraciju... I u ničemu se nerazlikuje od ostalog...
 
Da seme je iz 2015.god ali je proverena klijavost i energija klijanja i izdata nova deklaracija koja vazi do 31.07.2018.



Na svakih kupljenih 10 vreca dobija se 1 gratis.
Znaci tri godine ga nisu uspeli prodati a ti si se odlucio da rizikujes iako je usteda minimalna i nije vredno spominjanja?
 
@slavko91

Slažm se da nije, ali problem te kalibracije sam rešio sa većim rupama na pločicama...
 
Nek nam bude ova nova 2018 godina kao 2016-ta :ppozdrav:
 
Sledece godine godine pojacavam kws fibride a pionir samo par koji su prosli test u prosloj i ovoj godini.I povecavam razmak.Bice cesci ali ce svaki imati dobar klip ai pile ce naliti po neko zrno.Idemo na 30cm.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Nesto razmisljam da idem setvu na 23,5,a ureu sa 250kg po ha uz zaoran map 150kg i 6-12-24 100kg po ha da probam ici na nesto manji ali stabilniji prinos oko 7t po ha....Kakva su misljenja? fao grupa 400 i mozda nesto malo 300
 
Nesto razmisljam da idem setvu na 23,5,a ureu sa 250kg po ha uz zaoran map 150kg i 6-12-24 100kg po ha da probam ici na nesto manji ali stabilniji prinos oko 7t po ha....Kakva su misljenja? fao grupa 400 i mozda nesto malo 300

Neka se nitko ne naljuti ali cemu toliki fosfor davati a malo kalija? Koliko sam citao kukuruz koliko dusika treba, toliko maltene i kalija treba. Osim ako su vam zemljr bogate kalijem, to je nesta drugo. Ka cu sijati 9903 fao 380 ako se ne varam, u ovoj godini dao dobar prinos, u prosloj na pokusima kod kolrge nije nesto znacajnije manje dao nego npr fao 400 i kisir. Fao 500 izbjegavam za vrsenje u sirokom luku....
 
Nazad
Vrh