Kukuruz 2018

Ne znam za druge, ali BC se na akcijskim pretprodajama rješava starih zaliha. Ako je sjeme starije samo za jednu proizvodnu godinu, obično nema problema, ali ponekad ima. No ako je slučajno starije za dvije proizvodne godine, gotovo sigurno će biti problema s klijavošću.
Imam loša iskustva i više se ne usudim kupovati to sjeme na akciji.
Zna li netko kakva je situacija glede starog sjemena kod drugih proizvođača sjemena?
 
Nije u pitanju akciska prodaja nema popusta to im je redovna cena za ovu godinu 3250 din ili 28 eura setvena jedinica uglavnom svi njihovi hibridi su po toj ceni.Dobicu jedan dzak gratis na 10 kupljenih od promotera i to je to. Razlog sto ga sejem je dobar kvalitet zrna solidno rodi a i provlacim se solidno sa njim jebiga ljudi ili je susa ili losa cena svinja treba sve to izdržati i izfinansirati a nemogu da se zadužuje tek sam onda u g...
 
Koliko je kiše dobio ovaj kukuruz i koliko dana se kasnije bere od 434?
ZP 600 dosta brzo gubi vlagu za svoju fao grupu ja ga koristim i za berbu i za vrsaj , u vrsaju kod mene je imao za 0,7% vecu vlagu od P0412 u proseku .Prosle godine tj 2017-te je skidan u proseku oko 15,6% ali je veoma mala razlika bila od donje do gornje granice 16,1% najvise u kisnoj jeseni to bude i malo vise ali i drugi hibridi tada imaju broblem tako da ja sam zadovoljan ,za moje potrebe,uslove gajenja i teren na kome se nalazim zadovoljavaju ZP-600,ZP-434 i P0412 oni su se izdvojili od velikog broja hibrida razlicitih kuca koje ih proizvode jer kod mene ima od prve do seste klase zemlje ,od peska preko lake zemlje do smolnice tako da mi se ovi hibridi uklapaju najbolje i najstabilniji rod u proseku u nazad 7-8 godina

ovo je ZP-600 iz 2017-te sa 200kg/h 16x16x16 i 200kg/h urea adengo i jedno spartanje sejano na 25cm malo laksa zemlja od smolnice

ijos nesto ovo nije onaj SABACKI metar :haha::haha::haha:
n0Rfx.jpg
[/IMG]
 
Ovakav je i kod mene bio ranijih godina.Prošle godine je bio dosta manji,verovatno zbog suše.
 
Juce sam narucio seme kukuruza,cena se nezna jos. Narucio sam fao260-540, dve godine vicem da necu sejati 600 grupu,a posejao sam. E ove godine definitivno necu.
 
valjda mu kod mene odgovara zemlja otkud znam sejao sam ga uporedo sa nekim stranim hibridima nije zaostajao po rodu ali kvalitet zrna nema mu ravnog meni treba za ishranu stoke ne prodajem ga. Za sada nisam imao problema sa semenom lepo nikne ,seme je dobro doradjeno nema loma i primesa i nekako se glatko ja imam sejalicu Beker ona zna da zeza ako ima loma i prasine, seme je zasticeno forsom odlicno protiv zicara ako ga napadne pipa mora da se prska u sustini dam 7000 din za vrecu nekog stranog hibrida uvale mi lom i to iz uvoza moram da ga farbam trujem sebe i sve po dvoristu a i to nije jeftio ako porucim ofarbano tek me onda oderu nema ispod 1000 dinara. Sto se mene tice meni ispunjava moje zahteve stabljika mala zilava ne poleze nema rasipanja prilkom vrsaja jedino ako kombajner ne raspusti korpu,dobro se cuva i sa vlago od 17 posto nema kvara u ambaru stoka ga dobro jede i napreduje dobro
 
Koliko je kiše dobio ovaj kukuruz i koliko dana se kasnije bere od 434?

Sto se tice kise bila je susa kao i svuda pisao sam ranije da je dva puta tukao jak grad ,koliko je tu bilo vlage nebih mogao da procenim ali ne nesto puno . Koliko se bere kasnije od 434 tacno neznam ja kada sam ih brao to je sve bilo redom i zajedno jer se skidao ceo potez a bilo je i jednog i drugog u tom delu, a sto se tice vrsaja tu 434 ima nizu vlagu za oko 2,5 % ili oko 10-tak dana u zavisnosti kakva je jesen
 
Nazad
Vrh