Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav, nisam bio prije tu da odgovorim, to je baš naše, a što se tice ima i divljih svinja, kod nas je još dobro, ali selo pokraj, Kukunjevac, tamo je užas, tamo bez ograde nema šanse kukuruz posijati, a sad se već pojavljuju i jeleni, ne znaš što je gore, kod nas je za sad dobro, ali budemo vidjeli do kad.
 
8t pp kj jedno zalivanje.
Oko 3.5 kj za 15 tak sati rada i troska oko 5 don6 l.na sat.
Sa koliko litara si ti to zalio po kj kad si imao takav prinos na ovu godinu? I kakvi su prinosi bilo u obližnjim parcelama gde nije zalivano?
Koji tifon i pumpu koristiš? I sa čime pogonis pumpu?

Pošto sam ja ove godine zalivao jednu parcelu, i bilo je oko 5t/kj sa jednim zalivanjem od po 35l/kj. Trebalo je još jednom zaliti, ali nisam hteo ponovo sve da izvalicm. U tom delu atara gde nisam mogao zalivati, prinosi su se kretali oko 3, do max 3,5t/kj

Moram te citirati kad mi nisi odg na postalo iznad.
 
Malopre dosao iz berbe, prinos odlican kakva je godina :ppozdrav:



ZP 684,sejan 03.04 na 27cm, dobio 50kg KAN u spartanju, povrsina malo manje od 0.2ha (negde oko 17-18 ari)

Sledece godine opet sejem 684, ovo je berba iz 17 ari, stvarno rekord za ovu godinu (u mom kraju), vec je suv, lako se kruni i mesamo ga sa starim :ppozdrav:
 
Da cujem misljenej strucnjaka koliko ima ovdje kukuruza,dimenzije "skladista" su 4,20x6x0,50(bebljina kukuruza)
5WdzAaM.jpg
 
Poslednja izmena:
Da cujem misljenej strucnjaka koliko ima ovdje kukuruza,dimenzije "skladista" su 4,20x6x0,50(bebljina kukuruza)
5WdzAaM.jpg

Izracunaj kubikazu i pomnozi sa hektolitrom kukuruza. Ovo sa visinom od 0,5m ti je odokativna procjena jer ti je gomila na sredini najvisa a na krajevima niza ?

4,2 * 6 * 0,5 = 12,6 metara kubnih i to pomnozis sa hektolitarskom masom kukuruza



recimo 12,6 * 730 = 9198 kg
 
tu na krajevina je 50cm,na sredini je 20-30cm vise ali eto to sam odbio i uzeo neki prosjek na 50 cm,zbog vlage i svega ostalog,nego mene zanima,moze li se hetolitarska masa odrediti na neki laicki nacin
 
Uzmes bokal ili nesto slicno gde ima obelezeno bar 1l, sipas kukuruz do 1l i izmeris na vagici odbijes tezinu bokala i dobijes hektolitar. Ja sam iz istog razloga da bih znao koliko otprilike imam kukuruza merio u vrsidbi sa 15% vlage hl masa je bila 75 tj 750kg u kubiku.
 
Debakl ove godine , 5031 , 16% vlaga , sijano na 22cm. Manji prinos od ovog sam imao prosle godine na lucijusu , koji je manje rodio i bio jako plesniv.

 
  • Like
Reagovanja: KTM
Da sumiram i ja ovu godinu dok se nije zatvorila tema. Najbolje se pokazao, drugu godinu za redom, KWS Kolumbaris vlaga 14.8%, prate ga Konfites, 3381 i Balasco oni su bili sa oko 16% vlage. Mikado i Konses smo isekli za silazu, a Kerbanis koji je najbolje gurao svo vreme dao je oko 3t po hektaru sa vlagom 19%, uz neverovatno veliku kolicinu listne mase. Sve u svemu ranije fao grupe hibrida kod mene bolje prolaze.

Kolumbaris
IXl7uAo.jpg


tw6f8LK.jpg


gcMfm8V.jpg


Balasco
d2nhUCL.jpg


3381
Kmh9OCE.jpg
 
Kod mene se Kerbanis usr'o, na smolnici bio dugo zelen u odnosu na P0216 i DKC 5276 ali 60-70% jalovih biljaka dok kod ova druga dva do 20% max (doduse nisu bili klipovi za ponos ali nacurilo oko 3t) pa je isiliran.

Jel mozda vreme za temu Kukuruz 2018 ?? Da ostavimo ovu usranu godinu iz nas
 
Prvog jula sam posejao neki ZP 200 fao grupu. Kupio sam bio prosle godine al nisam imao gde sejati, pa sam ove godine proverio klijavost, bila dobra, i posejao. Ali ljudi, to je toliko saren kukuruz, kao da ima tri fao grupe. Evo danas cu uslikati da se vidi, katastrofa. Ljudi su pocistili ambar i naplatili kao da su ga rucno selektovali :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh