Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne . U ovom slučaju nemam taj trošak , ali sam napisao da kod nas naplaćuju trošak sušenja manje više ali koliko procenata toliko KM za 100kg mase . Znači npr za sušenje u ovom slučaju da sam predao kukuruza sa 28% vlage , naplaćuju oko 14.5e po toni . Fear me dobro razumio , ali ja ne mogu da vjerujem da je kod njega sušenje 450e po vagonu ? Pa ima li malih "privatnih" sušara , npr tzv baržnih i koliko oni naplaćuju uslugu ? Kod nas ima dosta i tih malih sušara od 10-20t i oni naplaćuju približno tako ili maks do 170e za vagon kukuruza sa tolikom vlagom. Potroše oko stotinjak litara lože , što bi uzimali više ?

Nema tih susara, pokretnih barem kod mene. Kod nas je sada takmicenje otkupljivaca u selu pa sada prodajemo vecinom tel kel robu do 16%, a preko toga imamo umanjenje cene tipa 0.2din/kg. Inace je tacno da sa 28% vlage kod nas bi ti ostalo maks 60% robe za naplatu. Najveca prevara je do 16% vlage kukuruz koji ne suse a rokaju te tablicom. Tipa sa 16.5% vlage ti ostaje oko 90% robe, sto je bezobrazluk. Zato ove godine su znacajne kolicine skladistene kuci, jos koja godina i silosi ce imati sporadicno robe za tablicu. Ja sam uspeo da ne idem na tablicu za kompletnu kolicinu robe. Jos sutra imam da skidam 3kj i zavrsavam sezonu.

p.s. Kod nas je gorivo skuplje pa i taj trosak je veci nego kod tebe.
 
Danas sam brao usluzno parcela 0.5 hektara koi hibrid neznam, nisam pitao, sejan oko 25 centimetara, napunio 10 bunkera od SIP KK 30, daljina megu redova je bila 60 centimetara. E sad kolko je to u tonima nemam pojma.
 
Danas zavrsen kukuruz i ujedno skinut cuveni AQUAMAX 0216 iz NAJSKUPLJE prve grupe koji odoleva susnim uslovima.

Dao je prinos od cak 3020 kg zrna na 10.5 KJ.

95% biljaka je bilo jalovo a prinos je dao na tih 5%.

Mogu samo da cestitam Pioneeru za AQUAMAX tehnologiju.

Setva je bila 13 aprila na parceli koja mi je prosle godine dala 2400 kg soje/kj.

Ovako je to izgledalo:

29lgxsw.jpg
Doslo vreme da se tesimo medjusobno...skinut ogled Maisadura,slike sve govore(kile su sa 12 redova duz 380m)njihovom promoteru Marku svaka cast-ali sto se licno mene tice,fala im lepo,cak ih je i zp 434 presisao,i to debelo.
SQIEc.jpg
SQdSW.jpg
 
Poslednja izmena:
I ja danas zavrsio. KWS Konfites je imao najbolji prinos od svih kukuruza koje sam imao ali i za 2% vecu vlagu. Na repistu Pionir bolji od DKC, na soji DKC bolji od pionira. 5031 losiji od 5007 sto nisam ocekivao. 5031 sejan na najbolje njive a nije to vratio. Sve u svemu nisam se nadao da ce KWS imati najbolji prinos, a nisam se nadao da na repistu DKC bude za 500kg/kj losiji od Pionira. Sta cu dogodine sejati nemam pojma. :sta:
 
Ima tu Bojčetiću više faktora . Lijepo si ovo nama prezentovao , ali evo samo jedan primjer : recimo kažeš dkc i P na sojištu , prošli tako i tako . Može samo jedan da udje u oplodnju par dana ranije a drugi par dana kasnije i to da presudi ....
 
Juce zavrsena berba kukuruza u klipu predusev soja zaorano 250 kg 6x12x24 i 100 kg 16x16x16 (sve je po jutru katastarskom) u prolece baceno 180 kg ureje dva pura spremljeno i posejano 18.4. Popsejao sam pionir p725 i kws korimbos (seme nabavljeno preko foruma i jos jednom se zahvaljujem clanu Bojceticu). 24.5 je bio razmak, oprskano je u fazi petoga lista sa monsunom i posle je jednom ospartano.prinos je oko 5 tona plus minus sto kg i vise sam nego zadovoljan. Blagu prednost dajem kws jer se mnogo manje krunio a i za nijansu je bilo manje kvarnih klipova pop prinosu su prakticno izjednaceni.Znam da sam trebao mnogo ranije da berem ali sam bio sprecen iz zdrastvenih razloga

- - - - - - - - - -
 
Moze ovde,a moze i za temu Nikad ovako...Nakupili za poslepodne punu prikolicu 4 tone i ima jos ihahaj.
SM8n7.jpg
SMCrC.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh