Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neki rekoše kako se i P9911 teško kruni i po meni nije tako jer ide lakše od ZP i NS hibrida.
 
Ma de ide lakše kod mene P9911 vlaga 14,6 a ne može da ga ovrše,dok nismo korpu stegli do kraja.
 
Au Bog te, al vi imate prinos ove godine... Kod mene nije čak ni blizu toga, nezavisno od hibrida i semenske kuće...

Znači, očigledno da netreba pamet za bavljenje poljoprivrednom, nego samo KIŠA u pravo vreme...
 
@Shale
2.3ha Konfites fao 4xx. 2% veca vlaga od DKC-a 5031 sto je isti dan sejano i krunjeno. KWS 14.2 t/ha, DKC 12.8t/ha
 
Odlucio sam se da sledece godine da uradim par jutara kukuruza u sistemu kap po kap,probao ove godine i dalo je odlican rezultat,helico je bio hibrid,koji bi po vama bio hibrid broj jedan za takve uslove gajenja,znaci voda kada mu zatreba,istu i dobije,dkc mozdaaa
 
Profesore, ako zalivas skoro kod svih ces dobiti dobar rezultat, zavisno od djubrenja. Sto se tice Dekalba, koliko je los u susi toliko je dobar u kisnoj godini.
Dakle zna da bude u takvim godinama ili jako los ili dobar skoro bez kunkurencije. Normalno da treba izabrati hibrid koji odgovara najvise, da li je nizi fao grupe ili u slucaju berbe vece fao grupe.
 
@Shale
2.3ha Konfites fao 4xx. 2% veca vlaga od DKC-a 5031 sto je isti dan sejano i krunjeno. KWS 14.2 t/ha, DKC 12.8t/ha

Nii napisao kolike su vlage imali? Po meni, KWS ima prođu kod onih ljudi koji nose zrno kući, jer tad ti je bitno koliko imaš bruto, a ne naplativog...

I predpostavljam da nisu bili na istoj parceli?
 
Danas radili usluzno 1.5ha. Sijano 4 Juna. Lose je ponikao, vjetar ga polomio, dosta ga ostalo na zemlji. Slobodna procjena oko 3500kg.
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
15 i 17% vlage. Ima prodju kada prodajes tel kel ili imas susaru. 17% skladistiti je rizik.
 
Odlucio sam se da sledece godine da uradim par jutara kukuruza u sistemu kap po kap,probao ove godine i dalo je odlican rezultat,helico je bio hibrid,koji bi po vama bio hibrid broj jedan za takve uslove gajenja,znaci voda kada mu zatreba,istu i dobije,dkc mozdaaa

Za takav vid proizvodnje samo neki iz 600, ili cak i z 700 fao grupe. Mogu zamisliti sta bi dao pionirov 0725, ili onaj 1114, ili pak 1535.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh