Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uzmes bokal ili nesto slicno gde ima obelezeno bar 1l, sipas kukuruz do 1l i izmeris na vagici odbijes tezinu bokala i dobijes hektolitar. Ja sam iz istog razloga da bih znao koliko otprilike imam kukuruza merio u vrsidbi sa 15% vlage hl masa je bila 75 tj 750kg u kubiku.
Hvala na prijedlogu,tako cu i uraditi,cisto me zanima da vidim na kraju kad sve odvagam mogu li se osloniti na proracun.

- - - - - - - - - -

Tu je oko vagona.
iz skladista sa slike je vec pokupljeno 2 tone,zanimljivo je da je kukuruz bio posijan na povrsini od 9800m2,od toga sam skinuo 1200m2 silaze,tako da je ostalo 8600m2,i znaci sve ovo iz skladista + 2 tone koje sam ranije prodao skinuto je sa tih 8600m2,cak ja smunjam da nema ni tih 8600, sve mi se cini da cu iz znatizelje morati otici i premjeriti,jer urod je bio dobar,ali me bas zanima koliko je to tacno po jedinici povrsine
 
Juče sam drugaru obrao 70 ari kukuruza na nešto većoj nadmorskoj visini. U pozadini su vrhovi Gledićkih planina:

24099063_1753739438260983_931037402_n.jpg
 
Ove godine sam tri puta prao berac. Prvi puta oprao, zove covjek kaze imam 0.5ha, operem drugi puta, juce lovci zovu imaju 0.55ha, danas oprao treci puta, gotovo za ovu godinu. Par slika od danas..
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Prodao sam sav kukuruz i za ovu godinu kakva je bila nemogu se ni pozaliti 5800kg/h prosijek Dekalb i Pioner u 95% parcela posijani. Idemo dalje:ppozdrav:
 
Nevidim temu o crvenom kukuruzu pa cu ovde pitati.Ove godine oberem jednu njivu ZP i tu bude 20 klipova crvenog kukuruza tacnije bordo-trula visnja boje,lepi klipovi.Posejao bih zrna sa tih klipova,sta radja taj mutant,jalov hibrid ili samooplodan.Izgleda da je to bio neki oprasivac u semenu.
 
Kazu da bolje jede stoka taj crveni kukuruz.Nemam mnogo klipova pa da probam davati govedima.Razmisljam da umnozim pa tako pitam kakve su sanse.
 
Ja ovde zaista ne razumem nek ljude. Kako mozete da se nadate da ce cena biti visa kad je kukuruz sasvim dobro rodio u celoj evropi, pa i delom kod nas. Ko nam je kriv sto nismo pokisli kao Apatin i Sombor. Oni koji su dobili dobru kisu i imali solidan rod nisu zabelezili gubitak, ostali su usli u prosek i to je to. Sledece godine ce valjda biti malo drugacije.
 
Ja ovde zaista ne razumem nek ljude. Kako mozete da se nadate da ce cena biti visa kad je kukuruz sasvim dobro rodio u celoj evropi, pa i delom kod nas. Ko nam je kriv sto nismo pokisli kao Apatin i Sombor. Oni koji su dobili dobru kisu i imali solidan rod nisu zabelezili gubitak, ostali su usli u prosek i to je to. Sledece godine ce valjda biti malo drugacije.
Koji ostali su usli u prosek ?Koliki je to prosek ? Posto u svim mestima oko mene prosek je 15-20m /kj

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa bas takvi kao kod tebe i za malo bolji kod mene. Neko jede kupus, a neko meso, a u proseku svi sarmu. Tako i drzava gleda na rod kukuruza. Jes neka sarmica, mrsava, ali je sarmica.
 
Prosek? Mozda neki imaju visegodisnji prosek sto ne znaci da i drugi imaju. Kakav je taj prosek kad sam imao ove godine prosek od 600kg/kj?!
A ne...danas na prezentaciji kws u vrscu bio...po njihovim tabelama banat je najvise stradao u prinosima(sto jes)...ali kad sam video cifre...sto kaze otac kad ovo oni gore iz Nemanjine vide,nije ni cudo sto nece da proglase susu...prosek je po njima za nase podrucje od 5800 do 7000 kg po h...da sednes i places.
 
Ma je-e se njima za nas, njima je bitno da uvale seme od 5000-7000 hiljada za setvenu i da ima posao i dobru platu a što nekom nije rodilo to seme to njih baš briga, oni pišu šta hoće a ljudi veruju njima a ne sebi i svojim očima i šta je sve video ove godine po ataru a mediji nesmu da prikažu stvarnu sliku i stanje po terenu i izjave proizvođača.Tako su 2012-e promoteri iz dkc-a u Srbobranu držali predavanje o njihovim hibridima kao da su svemirska tehnologija, toliko bezobrazne arogancije nisam video i čuo nigde, neznam kako sam se uzdržao da im nekažem svašta, to Bog nije video, ali kad je došla jesen (svi znamo kakva je godina bila) ljude zavili u crno, ni oglede nisu skidali.Ljudi polako i nezalećite se, niko nama neće pomoći do sami sebi, ponoviću još jednom, sranje tek ide ali no.Izvinte za :off_topic:.

Zadnja cena što sam čuo je 17din sa pdv.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh