Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Današnji posao,NS RADAN vlaga 26. Brao kolegi,za njegove potrebe i za arendu, ovo mi je do sad kukuruz koji se ubedljivo najlakše bere i najčistije,druga slika je slikana tačno u podne.


2zzn803.jpg


2nooed.jpg
 
Koliku vlagu moze imati kukuruz koji je vec mesec dana u cardaku?konkretno zp 434 i 560.
Sad posle košave ima malu vlagu, a čim počne maglovito vreme vlaga mu se diže, pa se opet prosuši i tako do proleća, a svaki put kad se prosuši ima ga 1-2% manje.
Pišem ti is iskustva i provereno tačnu informaciju ! :osmeh:
 
Sin nosio u cetvrtak na vlagomer,no1 i dhc 5276. Tri puta mereno ,oba uyorka, i sva tri puta drugi reyultati. Odnese na drugo mesto , kad tamo cetvrti reyultat . Na prvom merenju dhc imao manju vlaga ,a na drugom ista vlaga ,kod oba hibrida 16.2...aj zdravo
 
Puno vas spominje vlagu, pa da ja priupitam.. Kako mjerite vlagu, samo jednom ili tri puta pa se uzme srednji prosjek. Ja imam Dickey John Mini Gac i tako piše uputa, jer kad merim kukuruz ručno ubran od tri puta svaki put drugi rezultat, razlika do 2%. Na otkupnim mestima sve mere samo jednom.
Sin nosio u cetvrtak na vlagomer,no1 i dhc 5276. Tri puta mereno ,oba uyorka, i sva tri puta drugi reyultati. Odnese na drugo mesto , kad tamo cetvrti reyultat . Na prvom merenju dhc imao manju vlaga ,a na drugom ista vlaga ,kod oba hibrida 16.2...aj zdravo
Davno sam pitao za takav slučaj, ti si jedini odgovorio..Hvala ti, i još nešto dali netko zna postoji li pravilnik o načinu mjerenja žitarica, tj. dali je obaveza mjerenje tri puta ili jednom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh