Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa dobro bre sto ostavljate tamo neke redove ne obrane?..:))) nije valjda da nema mesta u prikolicama..

- - - - - - - - - -

Do sad sam ziveo u zabludi..mislio sam da te prve duzi imaju kilometar..bar su ih tako svi zvali..
To je Jocina brazda,znas kakav je picikator mada i prikolice su bile pune 7100kg kj.lupio sam 900m mozda su i 1km
 
Ja sam sinoć obrao poslednjih 50 ari svojeg kukuruza za ovu godinu a ima još usluga koje čekaju a to će biti izgleda tamo oko nove godine kad pomrzne.
ovde je vreme katastrofa na svakih tri dana pada kiša. dve nedelje uopšte nisam palio berač jer se u njive nije moglo. i sinoć sam uhvatio zadnji voz brao i rodjaku neki beli posle mog i počela je na pola ali završio sam po kiši. evo od tada pada ne prestaje



Oe4enNl.jpg
[/URL]

Inače u pitanju je ZP 560 sejan u prvoj nedelji aprila na čini mi se 27cm. sa tih 50 ari nabrao sam 7 vršnih bunkera (znači svaki je prelivao) zmaja 214. znači trebalo bi valjda da ima 6-7 tona klipa pojma nemam koja je vlaga bila. nije nešto ekstra al nije ni loše

a moram za kraj da izbacim jednu sliku kakvih sve njiva i domaćina ima. Izvlačio čovek ovčiji stajnjak. Inače ako neko dobro ne vidi ima trave visine kabine i deblje od stabla kukuruza
 
Meni je na sempeteru ambrozija te velicine iskrivila dva valjka i ugasila 539 u sekundi iako je traktor radio pod turazom... planirao danas da nastavim branje ali tesko i juce je bilo mokro...
 
Meni ostalo 1,5 hektar kukuruza nisam obrao.Kazu sledece nedelje lepse vreme ako je verovati.

Imenjace odlicna kombinacija,nezna se sta je bolje 558 ili Zmaj,jedino njiva kvari sliku:osmeh:
 
a moram za kraj da izbacim jednu sliku kakvih sve njiva i domaćina ima. Izvlačio čovek ovčiji stajnjak. Inače ako neko dobro ne vidi ima trave visine kabine i deblje od stabla kukuruza

Ja u ovakve njive ne bih ulazio.Koliko god da je dobra masa kukuruza i koliko god da je dobro rodio,ne moze da osteti berac i da napravi kvar na njemu,za razliku od ambrozije.
 
I koliko vam potrosi traktor od 60ks sa jednorednim beracem po jutru ili po hektaru kako vam je lakse?

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Ja mislim da vrednost kukuruza ne prelazi vrednost usluge branja u toj zakorovljenoj njivi, voleo bih znati cime se vodio vlasnik njive kada je odlucio placati berac.
 
Ova moja kombinacija potroši oko 17 litara gasnog otprilike po ha. Zavisi od veličine njive i oblika ali tu je litar-dva gore dole ali kod nas su uglavnom sitne parcele. neznam jel to puno ali isplati se. Kuda sam noćas izvukao berač po kiši uz neke strnove i to sa pola bunkera 539 bi mogao samo da sanja. za brdo odlična kombinacija i ne misliš
A onu dzunglu dok sam brao imao sam samo jedno spadanje lanca i ništa više. sa druge strane je bio dobar kukuruz ali ovde je majstor izgleda omanuo prskanje
 
Uz duzno postovanje tu moze biti svega samo ne dobrog kukuruza..kako moze da se poredi ta ardala sa onom njivom sto si postavio slike? Sklop,velicina klipa..ne kazem da nema nista ali ne koliko bi trebalo da bude da nije toliko korova..
 
a kad sam reko dobar nisam mislio da je kukuruz ekstra nego da nema trave na drugoj polovini njive. u svakom slučaju ni meni se nije baš bralo al završili smo i to.
 
Nocas smo adaptirali kukuruz do 3 ujutru, najavili kisu koja je i padala jutros! Hibrid Dekalb, 5031 i 5276, vlaga po prikolicama koje sam praznio od 16.7 do 17%.
Odbitak 11,2 % sve ukupno sa 0.5% od loma!
 
Gledao sam prekljuce moj 5276 ne izgleda sjajno,odavno je sazreo i nastavi li se kisa bojim se da ce nas poceti zajebavati zbog budji ili mozda bolje i da to ne pominjem po forumu samo im treba razlog
 
@kiraj Nije za pohvalu! Kasno smo isli, na 3 mesta po 2 kj. Od toga dve parcele sveza arenda u losijoj zemlji bez osnovnog djubriva sa 150 kg/kj ureje predsetveno i posto nismo vise imali mesta u prikolicama preostalo jos oko 8 redova. Bolji deluje 5031. Skinuli 303xx kg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh