Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas skidan ZP 606.Vlaga 18%.Moglo se još čekati ali treba da se seje pšenica.Vetar duva kao opičen a pali se na sve strane što od strane čokoladnih što od strane belih a u tom delu atara ima dosta ne urađenog kukuruza pa da ne odleti u nebo bez potrebe.
 
Danas skidan ZP 606.Vlaga 18%.Moglo se još čekati ali treba da se seje pšenica.Vetar duva kao opičen a pali se na sve strane što od strane čokoladnih što od strane belih a u tom delu atara ima dosta ne urađenog kukuruza pa da ne odleti u nebo bez potrebe.

Nije mokro u njivama.:ppozdrav:
 
Kod nas se dobro istresala.Ja sam planirao u četvrtak da nastavim sa branjem ako ništa ne pada.Ko će to uzorati ako gazimo po vlažnom.
 
Danas skidan ZP 606.Vlaga 18%.Moglo se još čekati ali treba da se seje pšenica.Vetar duva kao opičen a pali se na sve strane što od strane čokoladnih što od strane belih a u tom delu atara ima dosta ne urađenog kukuruza pa da ne odleti u nebo bez potrebe.
606 u zrnu skidan,koja je bila gustina setve??
 
Sejan na 26 jer je trebao biti obran u klipu.Tokom vegetacije kišu je dobijao kao infuziju(jako slabo).Pre kiše imao je vlagu od 16%.
 
Je l' znate datum setve?

Ne mogu tacno sad da ti kazem datum , ali sam ga sejao u drugoj turi , druga polovina aprila.

Pre kise sam ga skidao u drugom delu atara , prinosom prezadovoljan , setva na 22cm, vlaga bila oko 17%.

Ovu parcelu sam skidao u dva puta izmedju kisa , vlaga bila od 17% , danas 18%, prinosom uopste nisam zadovoljan na ovu godinu. Bilo pokorice posle setve , pola njive cisto bez travke , druga polovina katastrofa, nesto sam tu opasno zeznuo.
 
Pa dobro bre sto ostavljate tamo neke redove ne obrane?..:))) nije valjda da nema mesta u prikolicama..

- - - - - - - - - -

Do sad sam ziveo u zabludi..mislio sam da te prve duzi imaju kilometar..bar su ih tako svi zvali..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh