Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas skidao jednu bastu u zrnu da ne bi cigani sve pokrali!
DKC sve sto mi je preostalo od semena, 4717, 5276, 5031...
vlaga17.3. Dalje nismo isli jer mi se vlaga ne svidja, cekamo Novembar pa kud pukne!
 
I ja danas merio vlagu pre kiše bila 15,5-16 a sad je 17-18 u pitanju je pionir 412 i f38
 
Danas skidao jednu bastu u zrnu da ne bi cigani sve pokrali!
DKC sve sto mi je preostalo od semena, 4717, 5276, 5031...
vlaga17.3. Dalje nismo isli jer mi se vlaga ne svidja, cekamo Novembar pa kud pukne!

Nesto mi nije jasno , zasto bi neko krao kukuruz kad je toliko jeftin a i kome treba , a sta cigani rade sa njim kad inace ne rade nista :haha:, i jos da beru kukuruz , pa to je fizicki rad :haha:, to jos da vidim :haha:.
 
Nisu ludi, budi siguran. Evo najkraće moguće: u jedan auto od 100€ stane prosečno 500kg po turi, da se obere može jako brzo, lepo se proda po 8din/kg i to je koliko, 4000rsd za par sati. Od ulaganja ima onaj početni kapital od 100€ i još za koju litru goriva. Kad se sezona završi, kola se prodaju po 100€ na staro gvožđe i eto njima i po 1 vagon u dvorištu, u šteku za zimu...
 
Pre neki dan ovrsem jednu parcelu kukuruza u zrnu koji je bio nezarazen crvenilom ove godine,bio je malo siroviji ali sam ga morao skinuti,iznenadio sam se za tu parcelu visokim prinosom jer je svake godine sve vise i vise ga ima u prikolici ali percela je pored potoka pa mu je mozda ogovarala i klima,ono sto mi je jos zapalo za oko je kolicina sitne prekrupe tokom mlevenja zrna jer je zrno zaista krupno u odnosu na sve sto sam vidjao tokom ove sezone vrsidbe.
 
Nesto mi nije jasno , zasto bi neko krao kukuruz kad je toliko jeftin a i kome treba , a sta cigani rade sa njim kad inace ne rade nista :haha:, i jos da beru kukuruz , pa to je fizicki rad :haha:, to jos da vidim :haha:.

Kod nas postoje otkupjivaci koji kupuju ukraden kukuruz, naravno, po nizim cenama. Ima trzista za sve.....
 
Bogami i skupljaci pune kotarke. Posto nisu nista ulagali, samo beru, pardon skupljaju i imaju cist car.
 
Nesto mi nije jasno , zasto bi neko krao kukuruz kad je toliko jeftin a i kome treba , a sta cigani rade sa njim kad inace ne rade nista :haha:, i jos da beru kukuruz , pa to je fizicki rad :haha:, to jos da vidim :haha:.

cigani kradu kukuruz i onda kupe krmacu ili prasad i onda tove i prodaju :D

Covek nema ni bastu jedne godine, cigan, a prodaje krmacu od 300kg :D

nisu ni oni vise blesavi nece da pabirce odu i naberu :D
 
Normalno,svako od njih ima svinje kuci,kako bi ih ranili nego kradjom ...meni su brali tako da se jedva primeti,tj na stabljici ostave komsuinu,a samo klip u sredini uberu,obrali su mi dosta.
 
Ovde kod mene pitali jednog ciganina zasto ne sadi bastu da ima sta da jede,a on im kaze-Sta ce mi kad ne mogu ni vase sve da oberem. :osmeh:
 
Danas isao malo da probam dali je mokro za branje,Konsens 8 redi obrao jedna bez stranica kikinda i jedna sa stranicama mislim da je to otprilike jedna tehnostrojka,neznam koliko meteri je to,necu da lupam.:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh