Kukuruz 2014

Jbg ko zna čitati uvek je u prednosti!


Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk
 
Danas merio Pioneer P0216 vlaga 16,3-16,4%, sutra poslepodne, ili prekosutra nastavak vršidbe, taman da padne na 16% i manje.
 
Danas skinut Pionir F38 parcela od 2.25kj neplanirano (zbog kvara na sejalici) sejana na nekih 18-19cm, predusev psenica.Baceno 125kg Mapa po kj i 125kg uree u prolece, jednom ospartan i oprskan. Prinos u jusu 6.7t po Kj vlaga 19.8%
 
Ja još nisam skinuo jedno trećinu kukuruza ali i dalje je i kod mene rekorder za ovu godinu F38 , sad možda je i do parcele i do uslova koji su se poklopili ali tako je .
 
Danas sam odvukao kukuruz kod otkupljivaca vlaga 19,3% prenocio je u prikolici i nije se ugrejao ni malo, znaci ladan kao led... garantuje zivotom da im je 2% naduvan merac!
Sa 18-18,5% od njive do kuce vec je vruc malo u prikolici, krade se na veliko...
 
Ima i fora kod GAC-ovih meraca oni kao ''bokal'' poskidaju im one soptvene dozere, nego sipaju direkt polako u njega i na oci gled ti uzme 1% zato su ti dozeri i postavljeni da kad povuce siber da svo zrno od jednom udje u merac...
 
Mislis na ono kao ladica da se izvuce i svo zrnje prodje brze nego kad se sipa!?


Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk
 
Danas sam odvukao kukuruz kod otkupljivaca vlaga 19,3% prenocio je u prikolici i nije se ugrejao ni malo, znaci ladan kao led... garantuje zivotom da im je 2% naduvan merac!
Sa 18-18,5% od njive do kuce vec je vruc malo u prikolici, krade se na veliko...
Zadnje dve Zmajevke sam ostavio pod supom ,bila je guzva kod otkupljivaca,merili su ostale predate sa vlagom 20,3% eno je i danas soji hladan merim sa mojim vlagomerom 17% danas ga duvam gore na tavan.Oko 2.5-3% kradu na vlagi ovde kod mene:zli:
 
Ja sam krunio kukuruz pre 5 dana i blaga je bila 21,7.Predao sam 4,5 tone a 4 tone sam doneo kuci i stiji u prikolici do danas i nije poceo da se greje.Sada mi nije jasno da li ti vlagomeri lazu ili ovo vreme ne dozvoljava da se kukuruz greje i kvari?
 
Ja sam krunio kukuruz pre 5 dana i blaga je bila 21,7.Predao sam 4,5 tone a 4 tone sam doneo kuci i stiji u prikolici do danas i nije poceo da se greje.Sada mi nije jasno da li ti vlagomeri lazu ili ovo vreme ne dozvoljava da se kukuruz greje i kvari?
Eto čistog dokaza koliko kradu na vagi
 
B.C Pajdaš danas ubrano 20-ak klipova.Okrunjeno i izmerena vlaga koja iznosi 19.9. :sta: Zrno zvoni i zveči u kofi.Zub hoće da polomi kada ga grizeš a vlaga do jaja.
 
Danas predao ZP434 ovrsen pre nekoliko dana 34 metera,18%.vlage sa pola jutra. Sklop je bio jako los jer je to prva njiva koju sam sejao i dosta duboko,tako da nije sav nikao. Da nije derikoza otkupljivaca bio bih prezadovoljan.

- - - - - - - - - -

I moj je zvecio dok smo istovarali i sav je brasnjav kad se zagrize,a tolika vlaga.
 
Dobar je rod ali se neda raditi.Neprestano ga vucem sa traktorom .Na 70% ide sam .Ali traktor ide stalno jer nikad neznas kada ce poceti da tone .

j5xk74.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh