Kukuruz 2014

Uradjeno juce cetiri parcele pod Pionirom P0412 (fao 550 aquamax), vlaga je varirala od kamiona do kamiona izmedju 18,7 i 20,5, a bruto prinos po kj je bio 7260 kg, kada se svede na jus plus ulaz, kalo isl ispada 5960 kg po kj za cuvanje.
Taj Pionirov P0412 je kod mene do sad ubedljivo najjaci prinos dao ove godine.
 
DSC04958_zps89f9dfa0.jpg


Gde se nalazi ovo otkupno mjesto, u Novoj Topoli?
 
Jedne godine sam trgovao sa Javorkom Risticevic:haha:kaze ona mi susimo kukuruz reko docicu da pogledam a ona onako kroz nos...samo izvolite.Otisao sam tamo vlika hala pokrivena i opasana limom vrata na jednoj i drugoj strani i kukuruza ajd sad oko 50ak vagona dole je beton promaja ubija vilicu da iskrivi a jedan Baća sa imt-om 560 napred kašika obucen kao tenkista po ceo boziji dan prevrce taj kukuruz,eto ti susare i kupovine kuruza na bazi vlage.Ne mogu da gresim dusu sa njima sam trgovao soja je bila u pitanju i nisam imao nikakvih problema.
 
Danas zavrseno sa kukuruzom za ovu godinu :bravo:
Posto sam izmerio nekoliko prikolica i ako se racuna da ce suvog zrna biti negde oko 65-70 % (nadam se da ce biti toliko) od sadasnje tezine klipa,dolazim do cifre prinosa od 6,5 do 7 t po ha.S obzirom da su mi neke njive dobrim delom bile pod vodom,a jedan deo sam i presejao-zadovoljan sam.Hibridi su bili ZP 606,684 i jedna sj 704
 
Sta je tu dobro?
klip sa 8redi zrna...nekad bio dobar,sad je vec za istoriju.
Drugar ga ima u nekom svom ogledu,pioneer i agrimax minimum za 30% su bolji.

A nema baš osam reda toliko malo. Ali s obzirom na polje, da mi je voda ležala skoro mjesec dana ja sam zadovoljan sa kukuruzom.
drugar vjerojatno ima veća ulaganja i to ne radi kao ja na malo.
 
@grunt
Vise ima tih sto "kasikom" suse kukuruz. A ima i jos vise onih koji do 16% ne suse a odbijaju cak i 7-8% za tom vlagom:zli:

Jos jedna zanimljivost. Na jednom otkupom mestu i meni i drugu su nafilovali 2% odbitaka na lom, primese, defekt. Posle i diskusije sa drugim proizvodjacima smo zakljucili da je 2% tarifa kod svih bila. Silos mora od neceg da zivi:haha:
 
Nisu ni tabele za računanje "usuška" baš tačne . Čuo sam na 2 mjesta istu priču , od čovjeka koji radi na silosu i na stranom forumu ista priča od čovjeka koji radi na otkupnim silosima : kad se završi sezona tj isprazni se silos , ostane viška prilična količina kukuruza , čak i do 1, 2 pa čak i 3 % . To je zato što je obračun vlega uzet sa "preticanjem" da slučajno oni nebi štetovali .
 
@propenpop
Ne moze nista spektakularno da padne. Jake su rose, slabo ima sunca. Za dan ako moze da padne 0.1-0.2%
 
Al zamalo najbolji :osmeh:
ovog puta vlazan....
nije aksijalac, 5 slamotresa...
U pitanju je lexion 420
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh