Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juče sam krenuo u obilazak kukuruza, ali pošto sam išao biciklom zbog pretećeg oblaka se nisam usudio da idem do svih njiva već sam video samo V74 (oblak je na kraju ipak prešao preko Vrbasa i kod nas je samo tek malo kišice palo).

Herbicidi su dobro odradili svoj posao:

 
Tek je 10-a minuta utakmice a ti si već zabio 3 gola. sklop+čisto+ujednačeno= pobeda...:bravo:Ja bih imao približno slično ali već mesec dana tuši :kisa::kisa:
 
Parcela od 25kj koju je napao led a i kisa,u pitanju je Florencija
2w4zqkl.jpg
 
Pa onako,treba mu sunca,proredjen je dosta nema vise taj sklop,led je neke sekao,neke oparao a neke izvalio iz korena,rupe u zemlji su izgledale kao da su ovce prosle,jbg sta je tu je...
 
i kod mene je vec na granici ako se ne pocne spartati za 6-7 dana bice traziti drugo resenje za prihranu bice prerasloga kukuruza
 
sutra cu slikati kukuruz koji imam u drugim njivama danas bio deda kaze da nikad bolji nije bio nadam se da je tako ako ova kisa stane za nedelju dve spartacu ga
 
Nikola zašto siješ baš florenciju , šta ti se svidj akod tog hibrida ? Kolko znam nije imao baš neki radman zrna poredeći sa novim hibridima a oće i da pada.
 
Za ovaj tip zemljista gde se trenutno nalazi,ona daje najbolje prinose,valjda joj odgovara,u normalnoj godini daje preko 5t zrna,ima lep klip a za sad jos nije popadala i nije me izdala,jedini njen problem je slabije otpustanje vlage...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh