Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da je dikamba,odnelo bi cicak...bar,a ni to nije odnelo.
Da je fusilade,odnelo bi muhar,jedino veliki sirak je poceo malo da se menja u ljubicastu boju.
Da je total,pa da je presejao,bar bi se nove biljke videle,a ovde ima i 6.listu i u 2.listu i sve su takve.
 
Kod mene je takav kukuruz u bašti a nije prskan herbicidima,požuteo kao limun...fali mu sunce a i azot, nije to posledica herbicida...! Pišem za Slavkov kukuruz!
 
mozda je kasnije muhar izasao... i ja bih rekao da je to komsijino delo.. sta ima posejano? verovatno vetar duvao i preneo speciju tokom prskanja suncokreta ili soje...
 
Paraćinac , u tvom kukuruzu je već prekasno i da nikne još , u stvari , bolje je i da ne niče , samo može da smeta , a u ladu nema šanse .Jedino možeš malo da uštediš , ako nije velika parcela , a planiraš prihranjivati , da uradiš ručno kad je već obrijedak.
 
ma necu ga prskam vise moze da dobije samo spartanje od mene,moj kukuruz nije da se hvalim ali ovaj sto ga nije zakacio grad najbolji je u ceo atar jer sam rano sejao i najdublje od svih orao bice mnogo losa godina za kukuruz kod mene ni ova kisa nece mnogo pomoci jer na nekim njiva klijavost je 40% niko nema vise od 70%
 
Ono kod Kisha je garant Fjuzilendovo delovanje,mozda mala doza pa je muhar preziveo.Ja sam komsiji ponegde zakacio 1 vrstu kukuruza kad sam prskao sunc.i identicno izgleda kao taj kukuruz sa slike.

Kish sa koje strane ti je to ostecenje i sta ima pored zita sa druge strane?Moguce da ako je mala parcela zita a sa druge strane suncokret da je vetar nosio,a kukuruzu je dosta da pomirise Fjuzilend i gotov je.
 
to je i u mom kraju problem sa losim semenom pogotovo ns hibridi ranije grupe zrenja sejao sam ns 4015 na prolecno oranje ali sam napravio mekinje bacio dubinsko i nije niklo 60 posto
 
Čuo sam ovde , ali informacija je neprovjerena i neznam detalje , al kao čovjek sijao neki taj ultra NS hibrid . Prskao focusom i bilo kaže dosta tako uvrnutih kukuruza . Dal je neka fabrička greška il je nešto drugo , ali kao ima prilično.
 
ja sam sejao ultra hibride a i ove godine ga imam od fokusa sigurno nije to se dešava od MATONA ako je kukuruz prešao 5 lista e tu je problem što ljudi ne broje i onaj dojnji list koi je možda i otpao ali je ipak ostavio svoj trag gde je bio i onda svaki kukuruz u stadiumu preko 5 lista počne da se uvrće
 
Zemlja jos mokra mada sunce susi polako,sutra poslepodne probao bih ospartati jer najavljuju suncano sa visim temp...posle tesko s obzirom na najavljene kise
 
Meni kukuruz nije problem,vec suncokret,imam jedno 2 k.j gde mi je siroka trava+samonikli suncokret u suncokretu...Herbarijum,jednom recju,sutra moram ispartati pod obavezno!!!
 
Juce isli da spartamo i nema sanse,prevelika vlaga,a i danas tesko da ce moci.U vezi Kishove slike,prosle godine kod nas je bilo neobicno dosta slucajeva da su Ultra hibridi tretirani Fokusom imali jedan solidan procenat biljaka sa jakim ostecenjem.Mislim da je u pitanju bio NS 640 Ultra,sto navodi na zakljucak da se pakovalo malo i klasicnog NS 640.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh