Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
As 72,sad je u 5 listu,ako dobro brojim,od korova ima samo ova ostruga,sa cim da oprskam,isao bi to odmah da uradim.
 
Mali Mišo, ja ovo ne bih prskao ni sa čim. Oparao bih za jedno 4-5 dana. A ako baš nešto promakne, to bih rešio motikom.
 
Ja sam prekljuce dobio po tamburi od leda,razbilo tablu od 25kj,padao led kao orah,ostalo jedno 70%,neki patrljci,ostalo iscupano iz korena,tragovi u zemlji od leda lice kao da su ovce presle,jebes srecu....
 
Jedna brzinska slika od danas KWS Korimbos,rasti i bez kise...Sledeci vikend,spartanje i zagrtanje-istovremeno!Cekacu subotu posto najavljuju neku kisu sreda-cetvrtak,taman da mu i razbijem koru!

- - - - - - - - - -

fotografija1196.jpg
 
a jel ovaj misli da će mu duplo roditi tu mora i đubriva biti duplo a kanda i vlage e sad đubrivo mu se može obezbediti al vlaga jok
 
Zna taj dobro šta je radio.Samo da ga vreme posluži i će se čudimo svi na jesen.Kris 80 prati ti taj kukuruz da vidimo šta će biti.
 
Nema tu sta da se proba!
Koliko se dugo kukuruz vec obradjuje i sad on za mene previse pametuje pa cak i za silazu jer od zrna nece nista biti, bar bez navodnjavanja ne!
 
ljudi to možda koim slučajem i i uspe ali prošle godine i ređe sejani kukuruzi su se jedva izvukli na onu vručinu a kamoli ovaj al ko zna možda ga i opali sreća ali veća je verovatnoća da dobije čir na dupetu nego da ovo uspe :haha:
 
Brojj biljaka po jedinici povrsine nije veci nego inace. Radi se o tome da se drugacijim rasporedom biljaka bolje iskoristava vlaga, hrana, a da se sto vise zasenci tlo i korovi. Nije posejano 100000 biljaka vec mozda oko 70000. Bilo bi lepo da se uradi prebrojavanje sklopa pa da to i dokumentujemo.
 
ljudi to možda koim slučajem i i uspe ali prošle godine i ređe sejani kukuruzi su se jedva izvukli na onu vručinu a kamoli ovaj al ko zna možda ga i opali sreća ali veća je verovatnoća da dobije čir na dupetu nego da ovo uspe :haha:
prosle godine mi je kukuruz bio normalne visine ali nije uspeo da se oprasi a onih 5% sto se oprasilo je rodilo normalno
ako se desi proslogodisnji scenario verujem da ce da se na ovoj njivi daleko bolje oprasiti nego nasa klasicna obrada
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh