Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sejalica je savremena i koliko vidim 3 biljke formiraju jednakostranican trougao, sto je idealno po savremenim shvatanjima proizvodnje.
 
Koliko je rastojanje izmedju redova?
Od sredine do druge sredine twin row-a ima 70 cm,a razmak između blizanaca je 14 cm.A od reda blizanca do drugog reda blizanca je sa jednostavnom matematikom dobijemo 56 cm.Njiva će se navodnjavati jel postoji sistem na ovoj njivi.




dsci1691.jpg

dsci1690.jpg

dsci1684.jpg

dsci1680.jpg
 
E drobi ovi su baš ko "copy-paste".
Kris , samo malo , kolko je onda tu biljaka po ha ? Nešto mi to ipak pregusto bez obzira što je twin-row i što će biti navodnjavanje.
 
Eto vidiš sve sam merio samo razmak u redu sam zaboravio.To ću prvom prilikom izmeriti i javljam.Po mojoj proceni ima preko 90000 biljaka po hektaru sigurno,ali ćemo izmeriti.:ppozdrav:
 
Kris, gde je ta njiva? Moram ja to svojim očima da vidim :osmeh: , tj. da vidim koliko je očuvan cik-cak raspored biljaka.
 
Njiva je sa leve strane pored puta Srbobran-Bečej,na njivi Gojka Eremina pre njegovog hangara jedno 300 metara,ne vidi se baš najbolje sa puta od drva.
 
Samo nek on ima sklop od 90000 biljaka i vreme da ga posluži.Uz zalivanje imaće sigurno odličan prinos.Ameri pojedine hibride seju sa sklopom i od 120000bilj/ha(isto dupli redovi) i tuku za nas ne pojmljive prinose.
 
Nerealno je i meriti nas i amere. Oni uglavnom rade bez obrade, direktna setva, i gmo kukuruz i na sve to jos i zalivaju. Nasa tehnologija je klasicna, da nekazem uglavnom zastarela u vecini slucajeva, i kod nas ako se postigne 10 t to je jako dobro.
 
Jeste dobro kad se u normalnim uslovima postigne 10tona/ha.Ja sam mislio o malo intenzivnijoj proizvodnji od zasej na 23,5cm na 70cm red sedi i čekaj jesen.
 
Preko vikenda završena medjuredna obrada i bacanje vještaka sa dvorednim IMT špartačem. Od jakih kiša odozogo se stvorila nevjerovatna kora,kao beton. KUkuruzu špartanje prija kao nikad. Drugo prskanje neću raditi sem na dvije male parcele koje su inače jako zagadjene korovom, prvo je uspjelo naprosto savršeno jer je kiša pala iste večeri nakon prskanja. Korova je inače bilo jako malo zbog nedostatka kiše u rano proljeće.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh