Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E sad,ostalo mi nesto uree pa ja bi sada da razbacam sa rasturivacem pa da pospartam.Zanima me da li cu da ostetim listove kukuruza,mislim da li ce da spali urea listove ili vrhove ako upadne u kukuruz.I da li cu sa tim da povecam ili smanjim prinos?Inace bi da razbacam 60-70kg/kj.
 
KWS KORIMBOS za sada ok...
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:

Dali ostaviti ili presejavati??? Nisam pametan....causade ranki
Napomena,nije loša klijavost u pitanju nego grad...
 
Poslednja izmena:
Ima vlage,presevaj to...Uzmi KWS 3381 i sej ga na 19-20 cm razmak,vlage ima,sunca ce biti i ima da bude pravi kukuruz,ovo je jako retko!Moze ovaj sa slike da ima veliki klip ali ne moze da nadomesti kilazu u poredjenju sa normalnim sklopom!Moj savet presej...
 

Dali ostaviti ili presejavati??? Nisam pametan....causade ranki
Napomena,nije loša klijavost u pitanju nego grad...
Ja bi ga ostavio da je moje,može još jul i avgust da pripeče i guste setve opet da stradaju...a ovo da bude O.K.

P.S. Iznad 45.000 biljaka po hektaru ako imaš ostavi ga.:ppozdrav:
 
Mislim da sve zavii od zemlje. Kod nas zemlja nije takva,nikad nismo imali takvu koru. Danas nesto kuruza ospartano,sad krenula kisa... Da li bi sad za prihranu bilo dovoljno 200kg san /ha??
 
Mali Mišo, ja ovo ne bih prskao ni sa čim. Oparao bih za jedno 4-5 dana. A ako baš nešto promakne, to bih rešio motikom.

Nisam ga prskao,nisam jos oparao. Ovih dana ce biti i to. Na parceli od 1,5 hektara,danas sam je presejao,tacno mesec dana posle setve,lose niklo mnogo. To bi poprskao totalom posto je tu jedna livada,ima i pirevine,medjutim ostalo je kukuruza koji je nikao da ga nije polomila sejalica ili traktor zgazio. Sejan je pola ns 640 ultra pola zp 684 ultra. Da li ce kad poprskam totalom da ugine taj kukuruz sto je nikao. Znam da se prska fokusom ultra,ali ne znam smem li prskati totalom? Jel to isto?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh