Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo pre isao da kupim Dzak kukuruza kod coveka u Ovci platio 1200 dinara toliko je rekao i sad kad sam ga otvorio neda je zelen neda smrdi pa to nije normalno sad cu lepo da se napravim lud i da mu izrucim ceo dzak na sred dvorista ,sa nekim ljudima jednostavno trebas biti bezobrazan:zli:
 
Morao si znati da za te pare imas kradenu robu ili jos gore ovo sto ti je na kvarno uvalio.Morao si sumnjati svakako.
 
Ove godine najslabiju energiju klijanja ima kod mene Florencija,najbolje nikao Agrister,mada su tu i V52,F38 i 5401,no videcemo kad udje kombajn...dobio je i dubinski i povrsinski,ostalo jos samo paranje i zdravo zurim.
 
Jockovicevo objasnjenje: Tacka porasta kukuruza do sestog lista je u zoni korena, preko toga je iznad korena. Kukuruz ce terati ako je do sest listova, ali ce realan rod biti manji do 20 %. Traba napraviti racunicu da li je bolje presevati ili ne.
 
Pitanje za iskusne, sa raditi, posejao sam zp684 26.4.13 i do sada je na 1.2ha niklo mozda 100-tinak stabljika, kopao sam po zemlji da vidim seme od 15 semena, u zemlji, 5 su napali crvici, a ostalo je krenulo da klija, e sada, da li je pametno presejavati ili cekati ???? Bilo je nesto vlage, sejano je na 6-7cm ali ispada da nije bilo dovoljno vlage.
 
Pitanje za iskusne, sa raditi, posejao sam zp684 26.4.13 i do sada je na 1.2ha niklo mozda 100-tinak stabljika, kopao sam po zemlji da vidim seme od 15 semena, u zemlji, 5 su napali crvici, a ostalo je krenulo da klija, e sada, da li je pametno presejavati ili cekati ???? Bilo je nesto vlage, sejano je na 6-7cm ali ispada da nije bilo dovoljno vlage.

Da li je napao žičar ili neki drugi crvi?

slika_2_.jpg
 
To je taj :udri:.

ovde se moras pozabaviti sa nekakvim zemljisnim insekticidom al hitno pa tek onda presevanje daleko je bio 26.04. kukuruz je napolju za 4 dana ako ima vlage ...
 
Ne znam ni ja, nemam iskustva, jednom semenu je vrh pojeden, a ostali imaju jednu dve sitne rupice na sebi i pojedene iznutra..

Proveri da li imaš ovih žuto-narandžastih crvića. Ako ih ima dosta onda moraš spremiti neki zemljišni insekticid. Mada, ja ne verujem da su oni uzrok lošeg nicanja jer obično oni desetkuju kukuruz posle nicanja.
I ja sam imao 684 posejan u suvo i slabo će šta nići posle ovih kiša, dok je drugi hibrid (DKC 6120) pod istim okolnostima sačekao kišu i sada lepo iznikao.
 
Ma ne vidim ni jednu "zivotinju" pa ne mogu ni reci da li je ili nije...po svemu sudeci ce da ide novi ...moram da pojurim gde i sta ima ovde kod mene pa na presejavanje...
 
Stradace ti i novi ako imas zicare u tom broju,kopaj malo....socni crvic tako bi rekao bear grylls
 
oprskao kukuruz veceras komb nikogal+chief i posle oko 1.45 min pala kisica-interesuje me vase misljenje da li sam bacio novce ili cu imati nekakve koristi od danasnjeg posla?!
 
sa cim je najbolje prihraniti kukuruz folijarno preko lista, sta koristite , nisam nikada koristio? neki kazu murtonik, neko soluveg, slavol, fitofert, urea, pa me znaima iskustvo iskusnih:bravo:
 
sa cim je najbolje prihraniti kukuruz folijarno preko lista, sta koristite , nisam nikada koristio? neki kazu murtonik, neko soluveg, slavol, fitofert, urea, pa me znaima iskustvo iskusnih:bravo:
to je malo teze pitanje jer niko od nas nezna sta je najbolje ali u svakom slucaju dobro je uraditi,treba uraditi ogled i videti ima li efkata,ja cu da uradim kontrolu ove godine.sve ovo sto si naveo moze da posluzi i nije greska,ja cu probati eko buster pa da vidimo ko koga tu laze.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh