Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vec sam pisao o ovoj temi, a pisali su i drugi clanovi, ali ajde da ponovimo.

Izracunate koliku povrsinu zauzima jedno zrno. Dakle razmak izmedju dva reda je 0.7 metara ili 70cm. Razmak za @neskov primer je 25cm ili 0.25 metara. Povrsina koju zauzima jedno seme je 0.7 x 0.25 = 0.175 m^2. Jedno jutro ima 5754.64 m^2. Podelite jutro sa jedinicom povrsinom jednog semena i dobijete 5754.64 / 0.175 = 32883 zrna treba za jutro.
 
Matematika kaže tako , slažem se , ali u praksi nemožeš sa 32883 zrna posejati 1 kj . To znam iz iskustva , ili fali seme u džakovima ili nešto drugo....
 
Zavisi od komšija . Ako nema medja izmedju parcela ili su male , svi se trudimo da prvi red stavimo na početak , a na kraju da nebude slobodno nego opet red :osmeh:
 
@sandor
Da li si siguran da su ti razmaci na sejalici ok? Moze da se desi da tvoja masina seje gusce nego sto mislis da seje iz nekog razloga. Ja sam prosle godine racunao sve to i ukplapalo se na svakoj njivi +-500 zrna po kj. Znam tacne duzine svake njive, prebrojim redove i malo matematike i meni se sve dobro slagalo.
 
I meni je to malo cudno, sejalica seje bas precizno, a desava se da se seje redje nego 25 cm i dve vrece nekada ne poseju predvidjenu povrsinu.
Moguce da vlasnici parcela malko smanje povrsinu.
 
Pogledajte u papire iz trezora pa vidite koliko imate tačno zaokruženih površina npr 1 ili 2 ili 2,5 jutara? Uglavnom nema okruglih pa red ili dva manje više na parceli od "2" jutra.
 
Stigla druga tura semena, pionir P725 i F38 i syngenta (paco i helico). A za suncokret armoni,

2013-03-30-4.jpg

2013-03-30-6.jpg
 
Poslednja izmena:
Ima li neko link na kome se prati temperatura zemlje na dubinama...imao sam i sad se opucih da nadjem ali dzaba
 
Treba mi adresa nekog domaceg meteorolskog zavoda,mislim da je dobar bio i Osijecki...
 
Znam za nas RHMZ ali nema ili ne mogu naci temperaturu zemljista..bilo je nekad povrsinska,na 2cm,5 cm i td...odlicna je bila i Hrvatska Vukovar ili Osijek jako precizni podatci
 
Sva sreca....ali opet nije to sto trazim,ne treba mi pdf format onoga sto je bilo od februara pa do sad...imao sam odlicna 2 sajta sa trenutnim temperaturama vazduha kao i zemljiista na odredjenim dubinama radi pracenja temperature...znaci azurira se nesto ako se secam 2-3 puta dnevno i koliko se secam jedan je bio taj hrvatski a drugi nas...bilo mi u bookmarks i ode dodjavola...ceo dan trazim a nema sanse da nadjem..ta dva su bila za nasa podrucja

- - - - - - - - - -

Mada moze i ovo da posluzi...najmanja dubina je 10cm ali opet je kakva takva informacija

http://www.meteos.rs/ams/trosarina/ams2.htm
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh