Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
posto je ovo prvi put da sejemo kws 3381 neka mi neko ko ima iskustva sa njim da neku preporuku oko gustine (verovatno je vec pisano o tome ali ne mogu da nadjem)
Зависно од земље, али подноси и ређи склоп, и лошији квалитет земљишта. Прошле године се показао боље од свих код мене на лошијем земљишту. Уме да повећа доста клас у ређем склопу. Сејем га највише од свих хибрида.
 
Stiglo seme ns 6010 , ns 6030 , zp 684 ( ili tako neki ) samo jedna vreca posto nije bilo zp 600 ili 606 i sada cekamo Rajfajzen fao grupa 530.
 
Ja danas kupio Pioneer Colombu, a sutra ili prekosutra treba da mi stigne ZP505 i to je to za ovu godiinu.
 
Ljudi sta mislite o ovom semenu,slika je malo losija(nisam mogao bolju sliku da napravim) ali nadam se da vidite o cemu pricam,u vreci od 50.000 zrna ima po meni barem 8-10% takvih zrna.
wsa8tc.jpg
 
Druze,za ovo sto je osteceno zrno to sigurno nece klijati a od ovih kao suvih i smezuranih ne mora da znaci da nece klijati,ispitaj sam klijavost!!Samo ce ti se kazati...
 
ako je jos klijavost 90-92% i ovaj lom ili ostecena zrna od 8.10% to je sansa za nicanje 80% sto je malo za sklop ipak stavi u klilo i znaces ja bi dobro provjerijo pre sijanja
 
Druze,za ovo sto je osteceno zrno to sigurno nece klijati a od ovih kao suvih i smezuranih ne mora da znaci da nece klijati,ispitaj sam klijavost!!Samo ce ti se kazati...

Probao sam vec,od 15 zrna 4 uopste nije isklijao,5 zrna ajd da kazemo ok,a 6 zrna ima problema za energijom klijanja posto je zaostao u odnosu na ovih 5 sto je solidno isklijao.Erwin to je masador 59p.
 
Aberte stavi za probu 100 zrna pa ćeš videti kakva je klijavost.

- - - - - - - - - -

Evo kako sam to ja uradio ZP 735 klijavost 97% : ZP 684 95% i NS 6030 96% seme je prošlogodišnje zaštičeno, dali ga ponovo zaštititi.
255rtc1.jpg


- - - - - - - - - -

nf31gn.jpg
 
Manje više kompletirano sjeme kukuruza . Totalno sam razočaran , ni upola nije kako sam planirao . Najveće razočarenje kod pionira , tj zbog ovih naših kretena u nadležnim službama za odobravanje novih hibrida . Treba im 3 godine od kada dodje novi hibrid da ga oni "aminuju" a razumiju se ko Mara u kriv **greška . Bosna mora biti zadnja u svemu pa to ti je.
Najviše Dekalba : 5276 i 6089 oba tretirana , imao sam još u planu 5007 ali nema ga.
Pioneer nidje veze , plan bio 9025 , 9494,0412, i 1114 , ali nema ništa , gospoda nisu stigla da ga posiju za odobravanje iako im je nudjeno .Možda nešto prošvercam iz Hr ali teško.
Uzeo sam F58, F38,K67 i P12 , što je još gore ništa "Premiuma" iako sam na vrijeme naručio , valjda će stići jedino P12 premium .
Syngenta Pako , al opet mućak nije tretiran.
KWS 3381 nije tretiran .
 
A kad je uvesti obavezna svetla na autu ,kacige na biciklima ,zabraniti acetohlor ili atrazin ,tu su agilniji od Japanaca.....Dobro si ubo 5276..
 
Mozda će ovo moje pitanje zvučati glupo za većinu vas ali slabo imam iskustva imam sa ovim.
Zanima me koliko bi mi trebalo setvenih jedinica po KJ ako bih išao na razmak od 25 (ili 28. )
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh