Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakvo vreme najavljuju ne verujem da ce se moci posejati pre 15. aprila bar ovde kod nas u Vojvodini...temperature ispod 10c
 
Danas stiglo gro semena za ovu sezonu, još par LG-ova i to je to.
1621yyq.jpg

ip8gsj.jpg

2rvzd79.jpg
 
Ove godine brez Pionira. Sad smo se sprijateljili s' Francuzi. Izbor je sledeci: LG Agrister, LG 35.35, LG Antis, LG 37.10, LG 35.62, SY Miami, lucijus, Helico, AS 72. Za silazu LG Helen i Janet + AS 160.
 
Dekalb nisam nikad ni sejao i nemam neku volju, kod nas se nisu pokazali bog zna kako. LG je lane u onim šugavim uslovima bio ok, te ga ne menjamo.
 
Dekalb nisam nikad ni sejao i nemam neku volju, kod nas se nisu pokazali bog zna kako. LG je lane u onim šugavim uslovima bio ok, te ga ne menjamo.
Lg prosle godine najgori od svih uz kws kermes i ultra hibridi...bar je tako stanje kod nas.mi jedva nasli sta nam je sve trebalo od semena...no1 sam morao uzeti sa 1.25 dozom,iako sam trazio netretiran i to jos narucio zimus...ludilo ove godine sa semenima.
 
Kod nas jedino u deficitu ZP 606 i 666 ostalih ima.
Hvala na ispravci...
 
Poslednja izmena:
I ja danas zavrsio sa pripremom semena
fotografija05811.jpg

fotografija05821.jpg

Sve sto je bilo u planu obezbedjeno,jedino DKC6120,Pako i V74 nisu tretirani,a poruceno je sve sa 0,5 Ponca.
 
Jel imao neko Syngentin Agrano prethodnih godina, kako se pokazao??Vidim da po katalogu trazi dobru dobru zemlju i dosta padavina.A ne bih da mi katalog bude vodilja prilikom izbora, mnogo vise mi znaci iskustvo sa njive, pa makar ta njiva bila i 100km od mojih...Skidao bih ga za silazu.
 
evo ovako:
uzeli smo malo kermesa, malo 3381. malo zp677, ns 6030, zp606 za probu i as 72 za probu
posto je ovo prvi put da sejemo kws 3381 neka mi neko ko ima iskustva sa njim da neku preporuku oko gustine (verovatno je vec pisano o tome ali ne mogu da nadjem)
 
Jel imao neko Syngentin Agrano prethodnih godina, kako se pokazao??Vidim da po katalogu trazi dobru dobru zemlju i dosta padavina.A ne bih da mi katalog bude vodilja prilikom izbora, mnogo vise mi znaci iskustvo sa njive, pa makar ta njiva bila i 100km od mojih...Skidao bih ga za silazu.
  • fotografija04231.jpg

    fotografija04241.jpg

    fotografija04251.jpg

    Evo ga Agrano,slikano je 15.09.prilikom skidanja puteva za berac.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh