Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas zavrsena poslednja nasa parcela za ovu godinu, vlaga tek od juce prvi put u JUS-u(zurili smo, ko je znao da ce ovako da se ovremeni) inace vlaga se kretala od 14,5-15,5%
prinos ne ocekivano dobar oko 5t/kj, deo atar koji nam dosta daleko dobio je dobru kisu u pravo vreme i popravio prosek parcelama koje su u nasem vlasnistvu i radjene godinama u fulu(tu racunam i stajnjak koji na 3-5god. dolazi opet na istoj parceli) al nista bez kise)
attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php
 
kovacev, jel si napravio mini ogled sa onim Slavol, Biofor, Ecobooster zajbancijama kao što si rekao proletos? Ako jesi, jel ima neke vajde od tih preparata, jel bar punio bolje bunker od netretiranog, ako nisi merio zasebno?
 
Taj Kalin vuče godinama odavde od nekih mojih komšija , sad vidim da dolazi sa nekim novim "kadama" , samo nije dosad bio poznat kao "platiša" (mislim na cijenu , a ne na plaćanje)
 
Bravo Sale nisi zaboravio, samo sam hteo sa bioforom da radim te oglede, na semenu i folijarno i kontrola. ali imao sam preterano mnogo uporedivanja hibrida u mini ogledima, pa sam se bio malo i umorio od svega jel sam to planiram i radim, tako da je izostao biofor za ovu god.
sledece god smanjujem broj hibrida pa kao zadatak ostaje Biofor mini ogled :ppozdrav:
 
U Crepaji imaju ljudi i preko 7t po k.j sa vlagama 15-16% uglavnom udolite njive...Drugar kojem sam juce obrao 3 k.j mi kaze da je covek imao 80 meteri sa vlagom 17,5% a ne zna koji je hibrid,tj.nije pitao.Informacija je 100% tacna posto mu je on i vukao na silos da preda!Ostajem pri tvrdnji da ce prosek kada se sve sabere i oduzme biti oko 5t po k.j SRPS-a...
 
Danas zavrsena desna strana od sela, prosek 5300kg po kj u jusu. Ispalo je bolje nego sto sam se nadao. Uradjeno je 17 kj, sve na gomilu, ali mislim da sam na jednoj parceli od 5 kj imao preko 6000kg. Vlaga je bila 15,6. Ova strana prema B.N.Selu i Kacarevu je dala mnogo vise nego strana sela prema Glogonju, Jabuci i Sefkerinu. Inace, u ataru gotovo i nema vise kukuruza.
 
Juce radili jednu njivu sa b23 i vlaga 16,1% . Danas na istoj njivi nastavak, vlaga 16%. Za 24 sata vlaga se spustila samo 0,1%, nema se vise sta cekati .
 
Pre sat vremena predao kukuruz sa 90 ari 4 200 kilograma po Jus-u. A bacio samo 600 kila veštaka. Pa kako čovek da ne bude presrećan sa tako lepim minusom. I sledeće godine ću isto da uradim! Gubitnički tim ne treba menjati. Sreća pa nisam zaradio jer ne znam kako bi potrošio pare. Ovako nemam briga. Ovde nude 15 dinara za kilo, a to mi je puno, pa ću potražiti nekoga ko neda više od 12. A ako bi prodao za 10, to bi bilo savršeno.
 
Kolega jel ti bila veća suša nego prošle godine ?
Zafalila je jedna kiša u pravom momentu. Ide to sad lepo u arendu, pa nek se neko drugi nervira. Na jednu dobru godinu mi dođu 4 loše. A neću živeti dugo, kao Krkobabić pa da mogu da se nerviram i strepim da li će sve ispasti kako treba.
 
Ja jos 20kj i gotovo.Vlaga koci posao jako puno.Juce sto je vrseno 16% vlage a ovo danas nije mereno stoji u prikolice.
 
Pa kad ne ide. Ovo nije kao: "bolje dzabe ležati nego dzabe raditi", već više kao: "bolje za nešto ležati nego platiti da bi radio". Ja za tih 6 jutara dobijem 120 metra klipa, i ne zanima me ništa. Meni dosta. A i onako nemam svoje mašine. zaobradu zemlje imam samo ašov i tupu motiku. A treba čuvati motiku, možda ćemo opet bunu dizati. :)
 
Evo pitanje za ddragan , a i ostale koji čekaju savršidbom : u redu bolje ste uradili ove godine nego neki (ja npr) koji su skidali sa većom vlagom i plaćali sušenje , tu nema sumnje , ali šta da nije bilo ovako lijepog vremena sad , nego da je već kiša svaki drugi dan , pa skoro i snijeg ? Godina je bila takva da su vlage visoke , ali jel uvjek čekate do novembra ili ste znali da će biti dobrog vremena ?
 
Evo pitanje za ddragan , a i ostale koji čekaju savršidbom : u redu bolje ste uradili ove godine nego neki (ja npr) koji su skidali sa većom vlagom i plaćali sušenje , tu nema sumnje , ali šta da nije bilo ovako lijepog vremena sad , nego da je već kiša svaki drugi dan , pa skoro i snijeg ? Godina je bila takva da su vlage visoke , ali jel uvjek čekate do novembra ili ste znali da će biti dobrog vremena ?
Momo to je kockanje.... igraju se sa srecom :) 3 pa 1 tri dobre godine jedna losa:haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh