Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najbolje je sejati krivudavo,više biljaka stane u red. :osmeh:
Jel si mislio na ovako nešto?:haha:
TN_agroinform_20130517141458_dscf4065.jpg
 
Како сам чуо, један од газда који су дошли код нас у атар да раде земљу је на једној њиви од 15 хектара навро 15 тона. На још две има око 30-40 хектара кукуруза, али тај је мало бољи него на оној њиви од 15 хектара.
 
danas ovršena parcela na kojoj je bio kws 3381 prinosi rekordni dok sam neplanirano išao po još jednu prikolicu. sutra kad izvažem sve prikolice biće tačni rezultati vlaga 14,3%
 
danas ovršena parcela na kojoj je bio kws 3381 prinosi rekordni dok sam neplanirano išao po još jednu prikolicu. sutra kad izvažem sve prikolice biće tačni rezultati vlaga 14,3%

Znas kako Pankin,kod vas bilo dobre kise i svi oblaci se rasipali na granici sa Vojvodinom,bas sam pratio,a i pored toga tvoj kws ima 14.3% vlage dok ovaj nas izgoreli koji nije kise gledao od kraja Jula ima po standardima nasih otkupljivaca i njihovih bazdarenih vlagomera oko 17% pa cak i do 19% vlage.Ne sumljam da ces dobro proci
 
Danas završio zadnju parcelu od 2,75 jut. ali su mi pomogli " prijatelji" pa mi pola obrali ručno.U pitanju je 684 i najbolji rod za ovu godinu-ako policija pronađe prijatelje,znaću koliki je prinos.
 
Danas završio zadnju parcelu od 2,75 jut. ali su mi pomogli " prijatelji" pa mi pola obrali ručno.U pitanju je 684 i najbolji rod za ovu godinu-ako policija pronađe prijatelje,znaću koliki je prinos.
ja sam imao pre neki dan istu situaciju ali srecom su mi samo zapalili kukurzovinu da bi pabircili,a ja spremio njivu tj.kukurzovinu da se balira.grejem se na bio masu soju nisam mogao da nadjem a nisam je ni sejao ovee godine pa rekoh da izbaliram kukurzovinu ali kao sto sam napisao cigani zapalili,mada od tih njihovih pabiraka ni traga ni glasa kombajn je sve pokupio.kod nas nema poljo cuvara a garagani vode kolo,kradu sve sto stignu suncokret,soju kukuruz,lubenice itd..
 
Na njivi je otala flaša od kole i 7 plast. čaša od jogurta-oni su se toliko osilili a policija reče da teško mogu da se identifikuju otisci.Šta reći.Još reče da ako nisu već krali do sada nema ništa od nadoknade.
 
DKC 5783 skinut danas sa jedne parcele od 3 kj. Prinos oko 6 t po kj. Vlaga 14.8% Sa druge parcele od 4.5 kj skinut DKC 5276 + 5143 jos nisam celu kolicinu nosio do sutra ali mislim da je oko 5 t/kj ili mozda i malo vise sa vlagom od 14.4%
 
Mi smo sinoc zavrsili levu stranu od sela, prosek 4800kg po kj, vlaga 15-15,6. Drugi deo, desno od sela skidam za vikend, tamo ocekujem malo bolji prinos. E, jos da napomenem, dosta nam je kukuruza ukradeno, mozda 1-1.2kj. Sinoc nam je atar goreo na sve strane.
 
ja zavrsio kukuruz prosek 6,5 tona po kj vlaga oko 17 a bila je na nekim parcelama i 17,5.Kukuruz dat na lager ,cekamo bolju cenu ,ove godine ga necemo prodati odmah kao prosle.
ove godine raniji hibridi su imali veci prinos,ubuduce necu preci fao 500 ,samo ranije...
 
Ako smo kući ostavili 50 t u zrnu a trebalo bi da je više ,onda nam je prosek 4780 kg /kj, JUS-a .
 
I ja juce zavrsio sa branjem:bravo:
Moji prinosi su dosta slabiji od vasih,ali ipak je bolje nego prosle godine.Ono sto je veoma bitno,svaki klip je zdrav,za razliku od proslogodisnjeg.Inace,sejao sam ZP 600,684 i 606 koji se najbolje pokazao.Za silazu je bio AS 160,ali cu se sledece godine vratiti na ZP 735,jer je ipak (bar kod mene) bolji
 
Vlaga pala na 13 /14 % Moglo bi se krenuti u vridbu. I cijena je znatno zivnula. Kod jednog o.34 km ili 017 ec do 16 % vlage. Sto je najvaznije tel kel.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh