Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedna molba, pisite jus prinose. Ja sam imao preko vagon po hektaru ALI sa vlagom 16-17, kad su mi naplatili susenje i sveli na jus ostalo mi je prilicno manje.
 
Prinos sa njive se može gledati na dva načina.Ono što je čisto za naplatu posle svih odbitaka skladištara i neto kilažu koja ostane nakon svođenja na 14% vlage bez drugih odbitaka.Po meni je ovaj drugi način daleko pravilniji jer prikazuje pravo stanje prinosa sa njive.
 
Slazem se i za jedan i drugi nacin. Samo treba izbegavati napisati X t/kj i potom izostaviti na koju vlagu se misli.
 
@Bojcetic i Diklofen u pravu ste ali bih malo dopunio da se onda skidanje u JUS uradi po opstoj formuli,a ne po tabelama derikoza jer nije kod svakog ista cena susenja.
 
Netreba odbijati sušenje za prinos , samo "usušak" , tj samo svodjenje na 14% , dal po jus tablici , dal po formuli : težina vlažnog / (86/(100-vlaga %) )
 
Gledajuci popunjenost ambara i ovoga sto je preteklo i okrunjeno,prinos za ovu godinu krece se oko 5350-5500 kg po k.j JUS-a...odnosno oko 9,5 tona po hektaru! Napomena,potencijal je bio barem 25% veci ali je zakazala kisa u periodu 01.08-25.08 odnosno extremnih par dana sa temperaturama i +42 dva dana uzastopno!Opet ja sam zadovoljan i sa ovim,a nadam se kao i svi ceni od 20+ dinara posle Nove Godine!
 
Danas se skidao Kukuruz.Stabljike kukuruza su kifla i redovi poprilično zamršeni.Prinosi oko 4-5 tone po kj.:ppozdrav:

dsci2078.jpg


dsci2083.jpg


dsci2082.jpg


dsci2067.jpg


I opravljalo se danas.
Prvo umalo da izgubim zadnji desni točak(spoljni konusno valjkasti ležaj je završio karijeru).:osmeh:

dsci2054.jpg


dsci2060.jpg


dsci2061.jpg


dsci2055.jpg


Na drugom kombajnu smo uspeli jedan kljun da zgužvamo.Radio je malo i čekić i pajser...:osmeh:

dsci2071.jpg


dsci2075.jpg


dsci2073.jpg


Sve je to dokumentovala moja supruga.:cvetic:
 
Vrsidba pomerena za subotu, i to je krajnji datum. Merio vlagu kada sam stigao s posla... 18,6%...
 
Ja sam danas skinuo Caussade Oneli, prezadovoljan sam prinosom, bilo je 5,2 tone na kj, vlaga je bila 15,2%. Na 100 metara dalje na drugoj parceli B08 je dao 5,1 tona a vlaga 16%!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh