Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juče sam se provozao kroz atar Gložana i kukuruz je u veoma lošem stanju. Na par njiva sam video listove dogorele do klipa i tu verovatno neće biti ništa. Kod mene pionir F02 i kermes za sada izdržavaju, donji listovi su podgoreli.
 
Ево, чисто да разбијем монотинију овде

:osmeh:. Има и оваквих кукуруза.
























kod nas ima i losije na pesku ja sam ovakve izgorene vec zalivao u utorak 3.5kj mi je na pesku 10 sati smo zalivali ako sam dobro izracunao dobio po kvadratu 37l vode videcemo sta sam uradio u zetvi
 
Videcemo za 10 dana kakvi ce biti s obzirom da ce vazduh biti vatra a temperature preko 40C duzi period...10 dana dovoljno da totalno strada...3.Avgusta najavili kisu sad stoji cak 41C sa minimalnom nocnom od cak 26C
 
40c moguce je jedino u ponedeljak a u toku noci ocekuj se kisa,tako bar kazu u rhmz-u. svakako da ovo nece valjati jer ako nepadne kisa mnogi kukuruzi ce stradati,sada vec stradaju oni na peskovitom zemljistu.meni je jedan malo podgoreo ali nije strasno najveci mu je problem sto nema rose u toj njivi a tamo gde je ima to je druga prica,rosa je mnogo vazan faktor u ovim uslovima.videcemo sta ce biti dalje
 
Prosle godine u ovo vreme,slika naseg kolege i moderatora @Kish Roberta koji se nece ljutiti sto sam mu je ukrao cisto da bi uporedili kako je to izgledalo
img0288.jpg
 
Jos je tu stogodj i bilo,jer je u jednoj rudini koja je blizu tise.
Sada su tamo odlicni kukuruzi.

- - - - - - - - - -

Stanje trenutno nije ni blizu onom od prošle godine.
Kod nas ima vec i takvih kao taj sa slike,na nekim peskovitijim zemljistima.

- - - - - - - - - -

AS72
photo0134.jpg

photo0133.jpg

NS6030
photo0128.jpg

Levo NS 6030,desno NS6102
photo0130.jpg

Levo NS6102,desno NS6030,kao da je 6102 zreliji.
photo0132.jpg
 
Uf... danas poprska malo neka kisica - koliko da pokupi prasinu! U stvari, kao dobra rosa pored Morave. Ubrah danas jos tri i prosto ne mogu da verujem da je ovoliko napredovao od pre neki dan!!! Ova tri su ubrana danas na stabljikama pored onih ubranih i slikanih pre dva-tri dana...

Evo ih sad (ZP 704/505) - ovaj srednji je imao crva na vrhu!

53r4zm.jpg



A evo pre tri dana:

Moji ZP 704 i 505 izgledaju ovako:

b4dzya.jpg


Obodni redovi polako pocinju da podgorevaju, ali jos ne uvrcu listove. Stablo je debelo i izuzetno razvijeno. Nadam se da ce uspeti da pregrmi i nekako istera! Poslednja kisa 10 jula (10 l/kvm).

Sejani su 21.04.
 
Posejao sam 1.maja kokičar kukuruz ZP 611k i 25.maja ZP434.
Oba su udaljeni,oko 50tak metara..i super izgledaju,sve Ok..ali ni jedan ni drugi još uvek ne daju nikakve naznake za vegetaciju..nema ni metlica,, o formiranju klipa da i ne govorim.
A posejao sam u isto vreme (25.maja) domaće seme kukuruza..taj vec ima i klip i svilu i metlice ogromne..

Kada bi trebalo da krenu sa vegetacijom ova dva moja hibrida?
 
@ sale ratar Јесте, тамо. Са леније лепо изгледају али када се уђе унутра катастрофа. Та земља је увек давала кукуруз, не знам шта се то дешава ове године. Видећу на крају али не мирише на добро.
 
Savle tamo je jako malo kiše bilo ove godine tako da me nečudi.

Evo neka slika ns6030, nisam poneo aparat na njivu al sam ja doneo uzorak, šta reći, neznam šta traži gore.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh