Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene su poceli podgorevati oni kukuruzi koji nose po dva dobra klipa, sto je i logicno, zna se gde voda mora da ide :osmeh:.
 
Kiša ni u najavi u sledecih 8 dana a temperature od 36 pa do 40 . Videcemo sta ce biti
Aflatoksini ce da budu,najverovatnije!Izvoznici jedva cekaju nov rod,a vec sam napisao lako mogu da imaju na tacni isto sto i prosle godine...Insekati,gljivice,patogeni obozavaju visoke temperature bez kise tako da,utakmica nije gotova dok sudija ne svira kraj...Svi znamo ko je sudija!
 
Ma kako god okrenes du.e nam pozadi ,ako je susa ima aspergilusa ,ako je kisno ima fuzarijuma ,kad rese da sj..u cenu ne treba im neki veliki razlog.
Samo me interesuje zasto sad proizvodjaci stocnih hrana i premiksa ne koriguju cene na dole jer ove sto su aktuelne su formirane kad je kukuruz kod nas bio u maloprodaji 32din.
 
Ma kako god okrenes du.e nam pozadi ,ako je susa ima aspergilusa ,ako je kisno ima fuzarijuma ,kad rese da sj..u cenu ne treba im neki veliki razlog.
Samo me interesuje zasto sad proizvodjaci stocnih hrana i premiksa ne koriguju cene na dole jer ove sto su aktuelne su formirane kad je kukuruz kod nas bio u maloprodaji 32din.
Bravo! Ajmo Gebi,Patent,100% i ostli deraci...spustajte cene 30-40%,posto su vam inputi pojeftinili isto toliko,tj.nasi proizvodi!
 
Bogami jeb... smo cvorka kukuruz polako poceo da podgoreva odozdo i polako cela stabiljka da se przi,a on jadan poterao 2,3 a ponegde 4 klipa sta li ce na kraju da bude ne znam,al nece mnogo bolje da bude od prosle godine ako ne padne kisa za koji dan,a kise nema u najavi ni za 15 dana.
 
Danas se vrnuo sa mora i prolazio kroz Srem.Ne mogu da verujem kako su kukuruzi podgoreli,skoro većina do pola stabljike,a u Bačkoj ko da smo druga država udaljena svetlosnu godinu.Kukuruzi u mom kraju su za dve klase bolji,tu bez 6 tona po jutru sve će biti loš rod.
 
Danas se vrnuo sa mora i prolazio kroz Srem.Ne mogu da verujem kako su kukuruzi podgoreli,skoro većina do pola stabljike,a u Bačkoj ko da smo druga država udaljena svetlosnu godinu.Kukuruzi u mom kraju su za dve klase bolji,tu bez 6 tona po jutru sve će biti loš rod.
Zavisi koji deo Srema, a što je tiče prinosa polako sa procenama dalekoje berba.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh