Krunjaci kukuruza, koji su najbolji za jedno dobro domacinstvo????

@grunt
Po mom misljenju,korpa je dobra.Sutra cu slikati,pa cu postaviti sliku.Pitanje je i od cega napraviti druge zube...Na ovima sto radi mala privreda je obican firiket,koji se vrlo brzo potrosi.Trebalo bi mozda nesto jaci materijal,ali i on bi mozda izgubio na jacini posle varenja...

@steve73
Mozda se ne vidi dobro na slici(losa kamera na telefonu),ali zubi su prilicno smanjeni,glatki i onda pri krunjenju nema otpora i tesko,sporo se kruni kukuruz.Zazor izmedju korpe i bubna sam i smanjivao i povecavao,ali nece,pa nece...
Sta bi onda drugo mogao biti razlog,ako mislite da nije do zuba?
 
Poslednja izmena:
@grunt
Po mom misljenju,korpa je dobra.Sutra cu slikati,pa cu postaviti sliku.Pitanje je i od cega napraviti druge zube...Na ovima sto radi mala privreda je obican firiket,koji se vrlo brzo potrosi.Trebalo bi mozda nesto jaci materijal,ali i on bi mozda izgubio na jacini posle varenja...

@steve73
Mozda se ne vidi dobro na slici(losa kamera na telefonu),ali zubi su prilicno smanjeni,glatki i onda pri krunjenju nema otpora i tesko,sporo se kruni kukuruz.Zazor izmedju korpe i bubna sam i smanjivao i povecavao,ali nece,pa nece...
Sta bi onda drugo mogao biti razlog,ako mislite da nije do zuba?

Vlažan kukuruz-to te verovatno muči.
 
Kupi u prodavnici četvrtasti profil u kvalitetu i po meri koja ti odgovara (najverovatnije 10x10mm ili veće), iseci pod konusom, navariš i onda nakriviš kapu neko duže vreme. :ppozdrav:

Ovako nešto....
celik-kvadratni-68166.jpg
 
Vlažan kukuruz-to te verovatno muči.
Krunio sam u decembru,pa onda i jeste bio vlazan,ali krunio sam i u avgustu,pa opet ne kruni kako je krunio kad sam ga kupio pre desetak godina.
Mislim da je potreban remont,pa cu to odraditi ovih dana dok jos uvek imam vremena.
Hvala na odgovorima i predlozima! :ppozdrav:
 
Nemoj skidati zube niposto samo zavari po svakom zubu, i resio si problem, ako zubi budu ostri on ce ti melje kukuruz imaces ispod puno "prekrupe", ja sam svoj cakovec samo povario zube i kruni ko nenormalan... pa Ti radi kako ti je volja!

Pitaj clana Bukur-a , on radi i usluzno , puno vagona po selu!
 
Samo navaris svaki zub na pocetku na onoj ivici koja se izlizala, jedno 2_3 mm i neces ga poznati u radu.Provjereno, radio sam to vise puta, a uradis za 10 minuta.
p.s. Varis samo kao jednu tacku.
 
Nisam gledao to je dalekoooo.Vidim da ih mnogi proizvode pa da pitam na sta da obratim paznju pri kupovini.Nemam ja da krunim 100 tona,nisam zahtevan,tako da neka jeftina varijanta moze da prodje,ali u moru proizvodjaca koji je najbolji od tih povoljnijih.
 
To polovno je vec odradilo pa treba neke popravke,te remont,pa ovo pa ono.Za ovo sto ja sejem meni bubnjar radi posao.Nadam se da cu naci neki solidno napravljen.Kakva je situacija kod tebe u tvom kraju,kakva je cena ovim krunjacima?
 
Ovo na linku gore je kopija Cakovca kk3, ako vec hoces nesto takvo uzmi onda original, polovan. Bude ih u Rumi na vasaru,neces pogrijesiti.
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]

Ovo je moj krunjač. Mali mu je kapacitet pa bi da uzmem nešto veće ali ne nešto veliko. BPS sa elevatorom za klip ili nešto slično. U oglasima su precenjeni a kad nazovem bravarske radionice koji ih prave lupe neku astronomsku cenu, ne znam dal bi da se cenkaju ili da zarade tri dinara na jedan uloženi, samo mi je jedan rekao da je jedva prodao zadnji za 850 eura i da neće više da ih pravi...
Ako neko ima neki krunjač, neku realnu ponudu, neka mi se javi u inbox.
 
Raspitivo sa danas za krunjace i cijene su 900 marki bez elevatora za zito i 1250 marki sa elevatorom za zito a nemaju na stanju pa nisam ni pitao koji motor je na njemu.Uglavnom..trebaju doci iz Hrvatske....
 
Koliko vrijedi ovaj? Nemam potrebu vise za njima, pa bih ga prodao..
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh