Krunjaci kukuruza, koji su najbolji za jedno dobro domacinstvo????

Kakva su vam iskustva sa pomak k-01 krunjacem? Ili malih privatnika Trestenik,Paracin?
 
Može mala pomoć? Hoću da prodam krunjač Bačko Petrovo Selo, a nemam pojma koliko da tražim za njega? Na oglasima pronalazim neke cifre ali nzm koliko su realne. Grubo, od 500 do 1200 evra.
Ovaj naš je kupljen nov 89-te i ne koristi jedno 12 godina, a ni pre toga nije puno radio jer nismo imali puno zemlje.... Ima taj mali elevator, onu kocku za krunjenje u džakove, rezervne remene, stavio sam mu nove gume Trayal, zamenio 6 ležaja, 4 nova remena, ofarbao (morao jer je fabrički jako loše urađeno).... Evo par slika pa recite kolege.
 
Navedi neku okvirnu cenu da tebi kao prodavcu ne bude malo(uvek je malo, para nikad dosta)a kupcu ne bude mnogo(uvek im je mnogo).Opet kada pogledaš to je teško prodati jer retko kome treba bar što se Vojvodine tiče.Može možda da se proda dole u južnu Srbiju ili negde gde se kukuruz još uvek bere u klipu ali opet ljudi izbegavaju trgovinu zbog prevoza i raznih stvari.Primera radi, prodajem elevator za utovar kukuruza od 2015 godine a zvao me 1 slovima JEDAN potencijalni kupac za svo ovo vreme, znači da ne treba nikome.Da ne dužim ako si čvrsto rešen da ga prodaš otići će prvom ozbiljnom kupcu koji dođe a cena kako se dvojica dogovore.
 
Kod nas se još bere u klipu, tako da okači na oglase možda se neko javi.
Meni bi trebalo ovako nesto ali mi odžački završava posao dok za neku godina ne predjemo na zrno.
 
A jeste, para nikad dosta... Ali shvatam i kupca. Zato i ne bih da precenim ali ni da poklonim.... Što se tiče lokaliteta, mogu vam reći da tu nema pravila. Za berač me zvali njih 20-ak iz raznih delova Srbije, ali je prevoz bio problem, i njih 2-3 iz okoline Subotice i na kraju je završio u Subotici. Drugar je prodao laku drljaču negde u okolinu Sr. Mitrovice. Plug 757 takođe negde u Vojvodinu, itd.
Ma nzm ni sam... tipkam ovaj post već pola sata.
500 je malo kad vidim šta se sve ceni 500 evra a 1200 realno je mnogo. Montoya da se nađemo negde na polovini? 850.
 
Ako sam od pomoci, ja prodo takav pre dve godine za 400, sa elevatorom i bez one stvari za đakiranje, ali zreo za remont kompletan i to ozbiljan.
 
Navedi neku okvirnu cenu da tebi kao prodavcu ne bude malo(uvek je malo, para nikad dosta)a kupcu ne bude mnogo(uvek im je mnogo).Opet kada pogledaš to je teško prodati jer retko kome treba bar što se Vojvodine tiče.Može možda da se proda dole u južnu Srbiju ili negde gde se kukuruz još uvek bere u klipu ali opet ljudi izbegavaju trgovinu zbog prevoza i raznih stvari.Primera radi, prodajem elevator za utovar kukuruza od 2015 godine a zvao me 1 slovima JEDAN potencijalni kupac za svo ovo vreme, znači da ne treba nikome.Da ne dužim ako si čvrsto rešen da ga prodaš otići će prvom ozbiljnom kupcu koji dođe a cena kako se dvojica dogovore.
Meni plug stoji na oglasu zvali njih, prošle god, dvojica samo za kopirni točak,pet godina stoji na oglasu.
 
Ovaj jedan drugar iz sela bi kupio ali nema trofaznu struju. Prvi komšija bi takođe kupio, ali je već bliže 7 banki i kaže ko zna koliko ću se još baviti poljoprivredom, možda mi i ne treba. Jedan poznanik iz sela pored nas je kupio prošle godine..... e to mi žao što se nisam ranije angažovao (a kilavim se možda i godinu dana) pa da sam ga ranije stavio u oglase, ovaj bi sigurno kupio.....
Moram se aktivirati pa i prskalicu Morava 440lit pokušati prodati. Samo da skinem prašinu i da joj namontiram pumpu.
 
Sve to ide teško jer se slabo ili uopšte ne koristi.Prodavao sam ispravan krunač Somborac sa 4 rupe, dao bi ga za tepsiju ribe ali niko nije došao pa sam skinuo neke remenice kada sam pravio razbacivač slame na kombajnu a ostatak je ostao i jede ga rđa u bašti.Deca ga vole jer se pentraju po njemu i igraju pa bar neka korist od njega.
 
Meni je lik iz Grdelice dosao po dvoredni olt spartac za 20 000 dinara. Prodat je za nekih nedelju dana. Te sitne masine uglavnom se prodaju dole u juznu Srbiju. Jednobrazni Imt plug isto prodat u juznu Srbiju, nije dugo bio na oglasu. Stanje oba prikljucka skoro pa odlicno. Svaka roba ima kupca, samo tteba biti realan. Poslednja 3 meseca pratim rasipace na oglasima, sve stoji, nista se ne prodaje.
 
A jeste, para nikad dosta... Ali shvatam i kupca. Zato i ne bih da precenim ali ni da poklonim.... Što se tiče lokaliteta, mogu vam reći da tu nema pravila. Za berač me zvali njih 20-ak iz raznih delova Srbije, ali je prevoz bio problem, i njih 2-3 iz okoline Subotice i na kraju je završio u Subotici. Drugar je prodao laku drljaču negde u okolinu Sr. Mitrovice. Plug 757 takođe negde u Vojvodinu, itd.
Ma nzm ni sam... tipkam ovaj post već pola sata.
500 je malo kad vidim šta se sve ceni 500 evra a 1200 realno je mnogo. Montoya da se nađemo negde na polovini? 850.
Gde nađe tih 50 ali mislim da vredi.Ako ne žuriš dobićeš a ako žuriš,moraš spustiti dobro.Ja sam prodavao samo krunjač sa motorom trofaznim od 4 kW i elevatorom za 550 u dobrom stanju (ČAKOVEC) ali se slabo javljaju.Dao bih i za 500.Trebao bi da ga opet stavim u oglas pa kad ode.Svaka roba ima svog kupca.
 
Neka između cena.... Odnosno, najniža što sam sinoć na brzinu video u oglasima je 500 a najviša je 1200. Razlika je 700. Polovina je 350 + 500= 850. Ili 1200 - 350... isto je. Tih 50 su gume i farba. :) A i taman da ima malo više prostora za cenkanje. I da, nežurim uopšte.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh