Krunjaci kukuruza, koji su najbolji za jedno dobro domacinstvo????

Jel zna neko kako se krecu cene ovakvim krunjacima ? Teci stoji 10ak godina,koristio ga je dok je imao 10-15 bikova,kaze da melje ceo klip ili samo zrno.
img20140921160306.jpg

img20140921160318.jpg
 
Jeste mlin je,ne znam sta mi bi da napisem krunjac... I ovaj je u dobrom stanju,nego tih 10-15godina ni prasina nije skinuta s njega.
 
Sve zavisi,ujakov nije samleo mozda ni 5 tone jarme,deda je držao 2 svinje i jednu kravu dve godine pošto je kupio mlin. Od kupovine je bio držan u prostoriji gde je mleo. Slabo ih ima kod nas,ali je dobar,pogotovu što ima taj sanduk nema da se guta pašina. Mislim da mu je 400 e je neka realna cena. Nadjoh i ovo,znam da sam negde već čitao o njemu i koja mu je cena.
http://poljoinfo.com/showthread.php?1190-Prekrupac-ili-mlin-na-traktorski-pogon!!!!/page5
 
Postovane kolege,jedan savet molim.Nemam iskustva sa krunjacima-bubnjarima,a imam jedan u ponudi.Dimenzije bubnja su:duzina-40 cm,precnik-25 cm,debljina lima bubnja je 2 mm,bez motora je,a preporuka je motor snage 1,4-2,2 KW sa 1.400 obrtaja u min.Kapacitet mu je 2 t/h.
Moje potrebe bi bile vise nego zadovoljene ovakvim krunjacem.Ono sto me interesuje je da nisu gore navedene dimenzije "potanke" za ozbiljniji rad,i ako neko ima nesto slicno ili iskustva sa slicnim dobro bi doslo.Unapred hvala na informacijama i savetima.
 
Postovane kolege,jedan savet molim.Nemam iskustva sa krunjacima-bubnjarima,a imam jedan u ponudi.Dimenzije bubnja su:duzina-40 cm,precnik-25 cm,debljina lima bubnja je 2 mm,bez motora je,a preporuka je motor snage 1,4-2,2 KW sa 1.400 obrtaja u min.Kapacitet mu je 2 t/h.
Moje potrebe bi bile vise nego zadovoljene ovakvim krunjacem.Ono sto me interesuje je da nisu gore navedene dimenzije "potanke" za ozbiljniji rad,i ako neko ima nesto slicno ili iskustva sa slicnim dobro bi doslo.Unapred hvala na informacijama i savetima.

Ma odlično.Ja isto imam čakovec,isto bez motora.Terao sam na kardan jer nikako da nađem motor od 1400 obrt.Propustiš koepu iz par puta i to je to (da ti ne lomi čokanje)
 
Zoki,mene interesuje da nije mali bubanj,pre svega precnik,a i lim mi malo tanji od 2 mm.Nisam te razumeo u poslednjoj recenici,sta propustis?
 
Je li to neki pravljen ili je originalan.
Propustiš korpu sa kukuruzom iz više puta.
Baš ću pogledati dimenzije bubnja na mom krunjaču.
 
Imam krunjac "Poljostroj" Odzaci. Ovi zubi na bubnju su se potrosili i sporo ide krunjenje kukuruza.Sta uraditi sa njima? Da li seći,pa variti druge ili samo navariti ove postojece? Ova druga opcija mi je mnogo jednostavnija.Dajte neki predlog :ppozdrav:

 
@SasaK
Zanimljiv predlog...
Jesi li to radio i znas li na koji razmak bi mogle da se postave te sine? Koja je inace cena tih sina za 142?
 
Imam krunjac "Poljostroj" Odzaci. Ovi zubi na bubnju su se potrosili i sporo ide krunjenje kukuruza.Sta uraditi sa njima? Da li seći,pa variti druge ili samo navariti ove postojece? Ova druga opcija mi je mnogo jednostavnija.Dajte neki predlog :ppozdrav:


Po meni ovim zubima nista ne fali, problem je nesto drugo....!!!!!!!!
 
@SasaK
Zanimljiv predlog...
Jesi li to radio i znas li na koji razmak bi mogle da se postave te sine? Koja je inace cena tih sina za 142?
Drugar pravi vec drugi krunjac po redu, sad zavrsava taj drugi, jedan ima ulaz 80 drugi 110, na oba ima sine, i kaze da je prezadovaljan.Ne znam na koji razmak je postavljao, bio sam pre neki dan kod njega ali samo sam video da je zavareno a razmak otprilike na 35-40 cm, onako odokativno, pitacu ga kad budem opet isao kod njega, a za cene ne znam koliko je placao.
 
Nazad
Vrh