Krunjaci kukuruza, koji su najbolji za jedno dobro domacinstvo????

Samo što je gazda neki namćor.. Nije hteo da parkira kombajn ispred kotobanje pa direktno da kruni da ne prlja dvorište, već lopatom tovario u prikolice pa iznosio na vrh bašte da kruni.. Budi bog s nama..😊
 
Ima li neko od kolega ovakav krunjac?
Trazi 370€ bez motora, potrebno je zameniti kaise.
Vredi li te pare?
44c8cf4f20e85204f52164cf90baee47.jpg
ac429db6b2283cd1577fb34d081e7c57.jpg
24aec64737c0e76a210bdde3e3b60e27.jpg
6647195a4b13a56293d1212426ad1051.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
@Polkic_98 Imam takav krunjac,okrunio je mnogo i po meni nije to to.Pucala mi korpa nekoliko puta,navarivali smo te zube na bubnju ,stari se skroz istrosili skoro,ako lomi sapurine sve to gura u prikolici sa zrnom,los mu sistem preciscavanja.Ta cev kojoj transportuje zrno u prikolicu bi mogla biti duza,tj vislja,kod mene od kad sam na jednoj zmajevci stavio vece gume,ja mislim da nece moci da ubacuje zrno u prikolicu,previsoka je.Sve u svemu ja se prebacujem na zrno polako,mozda cu ostaviti u klipu nesto malo godisnje cisto zbog sapurina da ima da se lozi,ove godine nisam nista brao u klipu ali imam sapurina za bar jos 2 zime nakon ove.Realno ne bih krunio vise od desetak tona zrna sa njim,zna da zagusi bubanj takodje,ako se iole malo teze skida zrno sa sapurine onda muke sa njim ustelovati ga,ako se stegne korpa jace,onda zagusiva,ako se raspusti onda ostavlja na sapurini zrna.Kod mene ga inace pogoni traktor preko kardana.
 
Sta mislite o ovom?
Proizvodi ih neko iz Vrnjacke Banje, 1000kg na sat, pristao je da mi dotera kuci za 360€ i da stavi moj motor.
Kapacitet mi ne treba veci, zadovoljava moje potrebe.
Zna li neko kako su se pokazali ovakvi?
a4c200bec0e09a71c36777d55bd36f4f.jpg
e8542776f6c9a533ef83b900aa227119.jpg
a14407210eddae3438489bea95ff0b4f.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ја сам презадовољан штелује се корпа спрам клипа...годинама сам радио са комушиком...зависи у ствари колико круниш годишње за услуге није али за кућу ради посао.
 
Bolji ti je onaj BPS.I arkadije je donekle u pravu.Treba živaca da ga našteluješ a posle ide.Moraš malo lakše terati i odradiće posao.Ja imam ČAKOVEC i radi mi posao.Jedno vreme sam ga prodavao za 350E sa motorom od 4,5kw.Kad je mnogima i to skupo,onda bolje da ga ne prodajem.
 

Polkic_98

Imam isti takav krunjac kao na slici,samo je kupljen od coveka iz Trstenika sto ih pravi.Krunjac je ok i radi dobro,nisam imao problema s njim lepo kruni i lepo cisti zrno.Godisnje kruni 10-ak vagona kukuruza,kod mene je od 2013.Sad sam u fazi kupovine kombajna,prelazim na rad u zrnu tako da ce od sl. jeseni dobiti zasluzeni odmor.
 
Ja sam mom uzeo spiralu i točkove,ostalo je u delovima ako ti treba ide na kilo,po meni bolje kupi taj nov nego ove starudije.
 
Pala je odluka na nov, culi smo se ponovo ugradjiva moj motor.
Ja njemu dajem monofazni motor sa Odzackog krunjaca od 1.5kw i 320€, njegov prevoz na kucnu adresu ima u jednom pravcu oko 250km tako da nije mala stavka ni to.
Necu raditi usluge samo za kucne potrebe, 30-40 tona godisnje, talo da mislim da ce posluziti svrsi.
Hvala svima na pomoci.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh