Krunjaci kukuruza, koji su najbolji za jedno dobro domacinstvo????

Nasao sam temu i traktorskim prekrupacima,potpuno zaboravio da postoji.Ako moze neko od modova nek prebaci post tamo.
 
Nije bas u vezi krunjaca ali tu je to.Naime,sta mislite,moze li motor od 9-10kw pogoniti traktorski prekrupac,znate sigurno na koji mislim,onaj sto moze da melje cijeli klip?Ne mogu da nadjem tehnicki podatak o potrebnoj snazi nigdje,ima li neko mozda slican prekrupac sa elektromotorom?
Inace,za krunjac sam uzeo motor od 4kw,radi fantasticno,juce sam ga ugradio i isprobao,ma to je fantazija,preporodio sam se
Potreban ti je motor od 7,5kw, a moze i jaci po mogucnosti da je trokut_zvijezda (ali ne mora biti).
 
Nije bas u vezi krunjaca ali tu je to.Naime,sta mislite,moze li motor od 9-10kw pogoniti traktorski prekrupac,znate sigurno na koji mislim,onaj sto moze da melje cijeli klip?Ne mogu da nadjem tehnicki podatak o potrebnoj snazi nigdje,ima li neko mozda slican prekrupac sa elektromotorom?
Inace,za krunjac sam uzeo motor od 4kw,radi fantasticno,juce sam ga ugradio i isprobao,ma to je fantazija,preporodio sam se

Ja imam motor od 4kw,fabrički i radi bez problema.

U pregovorima sam za Čakovec krunjač ( na kardanski pogon ),za nekih 300E.
Ja bih da montiram 3-fazni motor od 2800 obr. Koja remenica mi je potrebna i da li je moguće izvesti moju zamisao.Motor je 2,2 kw.
 
Evo i mog sokocala
photo1722.jpg

photo1723.jpg

photo1724.jpg

photo1725.jpg

Levator je inace mojih ruku delo :osmeh:
 
Dobro isto je dno resetkasto pa se malo i otprasi kuk. pa ide cistiji nego da se tovari u krunjac direkt.
 
Imam i ja takav ,ove godine odradio 2 vagona ima ovih dana još vagon da odradi ,uglavnom po malo kada mi dosadno isprljam dvorište.
 
8t na sat kad se djakira kao na slici , kad ide rinfuz i da bude pun ambar izgura 10t na sat.
 
Koliki posao bi bio da se od kombajna Zmaj 780 napravi krunjac???? I da li bi bilo to isplativo i pametno???

Naime gotovo da bi dobio jedan ZMaj 780 (jako mala suma je upitanju) ali mi je zao da ga dam u staro gvozdje a da ga rasturim u delove gotovo da ti delovi vise nikom netrebaju...

Jedino mi pada napamet da otkacim heder,upacim blinde i korpu (napravim) i da sa njim krunim kukuruz.... Jel je cena za tog 780 manja nego da na pijaci kupim krunjac na El motor.. :haha:

Sta mislite o toj ideji da se petljam sa tim i da ulozim u to ili da se manem corava posla.. :haha:
 
To i neće biti neka velika prepravka samo će ti na kraju ta sprava biti velika , ja sam pre tri godine radio prepravku sakrunjača "Somborac" onog sa četiri rupe što se ručno rani ubacivo korpu ,dob prepravljo prenos ,ugradjivali elevator zrna od univerzala,remenica ,remenja,osovina,prepravka za vetar ma trista čuda mal nisam rodio mečku fala bogu sve je uspelo mašina radi skrca 6tona na sat ko dlano dlan .
 
Da bice jako velika masina!!!! Problem ce biti mesto (garaza) plus tesko da bi radio mnogima usluge mozda svega svoje i jos 2 musterije bi imao tako da neznam kako bi se to isplatilo odrzavati...

Videcu mozda dobijem taj 780 pa ko zna sta ce biti.. :osmeh:
 
Samo plako al sigurno okrajči ga okolo da nebude robustan i ubaci u njega neki lombardini od 14KS pa kad skrca jedno bar 20 vagona onda radi sa njm šta oćeš il ga pozlati kruniće se kuruzi još dugo po avlijama
 
Videcu za koliko dobijem taj 780... I sad je smesna cena ali sve mislim da moze nize.. :haha:
 
Koliko obrtaja ima motor i kolike je jačine.Ja bih na čakovec da ugradim motor-ima samo kardanski pogon
 
Nazad
Vrh