Kredit za poljoprivrednike

Данас поднео захтев у НЛБ Комерцијалној. Ово је њихова промотивна страница где имате укратко о субвенционисаним кредитима. Ово је Правилник о условима и начину остваривања права на кредитну подршку којим су прописани субвенционисани кредити.
Da li je uslov da nema dugovanja za PIO?
 
Подносиш пореско уверење које мораш претходно да извадиш у Пореској (и које се плаћа 760 динара а чека недељу дана) и то јесте услов. Али није експлицитни услов да немаш дуг, наводно може неки дуг али не знам до колико. Најбоље да им ти одмах кажеш на почетку па ће ти рећи може или не.
 
Захтев је поднет за куповину телади, тако да су поред пореског уверења тражили и податке о грлима на газдинству од ветеринара и картицу промета од неког коме продајемо нешто. Предао сам од млекаре пошто од њих имам уплату два пута месечно. Они су сами гледали у катастру да ли има терета на непокретностима и сами су приступали еАграру на лицу места и вадили потребне изводе. Треба да се потпишу менице када се кредит пушта у течај.
 
Ja.sam se čuo sa likom iz poštanske i rekao mi je da daju subv. krediite sa 1% kamate rok otplate 3 do 5 god poresko i neko imovinsko treba zajedno sa potvrdom o aktivnom
 
Ako se uzme subvencionisani kredit za nabavku mehanizacije da li može da se posle konkuriše za republički konkurs za povraćaj?
 
Jel.može republička poreska potvrda da se izda u e formatu i dostavi u sanduče preko euprave?
 
Nisam u pdv ali našao sam obrazac u pdf pa ću pokušati mailom da ga popunim i priložim onu taksu od 760 din da vidim oće moći da se ne cimam sa šalterima
 
Nazad
Vrh