Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Kod mene je krd istorija cista i uredna, dugovanja = 00 dinara!
uOSTalom ko neveruje moze samnom do banke da se uveri :)
Nisi im interesantan sa cistom istorijom, da si ti u proteklih 4/5 godina progurao nekoliko kredita, imao pristojan promet preko namenskog racuna,kredit bi realizovao vrlo brzo i krajnje jednostavno.
 
Od 2000 moji su digli ukupno 3 kredita to je kao kada bi ti u Backoj digao svake godine po jedan kredit, i uredno ga izmirio, treba priznati da kredite juznije daju u vecini slucajeva onima koji imaju stalno zaposlenje.... Ako imas dobrog bankara, tj prijatelj ti je u neku ruku, pitaj ga onako informativno koliko su kredita podelili u Prokuplju Kursumliji Blacu itd.... I posto vidim da konstantno hocete da dokazete da ja nisam u pravu, odgovorite mi sve na jedno pitanje:
DA li su u vasim krajevima davali ljudima kredite da kupuju traktore i preprodaju kao sto su radili kod nas recimo??
Onda da li se desavalo da mika mikic uzme poljoprivredni kredit a nije duzan da ga vrati, a sa poljoprivredom ima veze koliko je meni Putin rodjak????
DA li se desavalo da Banka o kojoj pricamo da pozajmicu od 2000 evra na lepe oci bez papira itd.... Mogu jos 10 pitanja da ti navedem sta se sve radilo, a da niko nije zavrsio u zatvoru ili otpusten.... To sto se gore zavrsava kod vas posao za par dana, to je mentalitet ljudi, ajd neka banka dovede iste mahere koji su radili u Prokuplju gore kod vas pa da vidimo da li bi iko od vas dobio kredit!!! I Molim te ako kazes pristojan promet imaj petlju kao ja pa reci koja je to cifra za pristojan promet.... I jos nesto jel tebi i ostalima s neba palo 20 hiljada evra na racunu gotove zgrade malo bolji traktori i jos bolji automobili, ili ste to sto preko kredita sto od zarade na poljoprivredi zaradili??? Daj da se ne lazemo, niko od vas nije sa neba pao i preko noci dobio sve i pozamasnu cifru gde bilo koji kredit moze da dobije... Kao sto sam rekao taj objekat sa ili bez njih ja cu da izgradim, samo sto bi sa njima to bilo jako brzo, ovako moze potrajati par godina taman ja za te dve godine nosio jednu majcu jednu trenerku i jeo suv hlebac!!! Taman ziveo kao najveci bednik na svetu, ja cu je napraviti i napuniti ako ne celu makar duplo vise nego sada, bar cu znati za sta radim.

- - - - - - - - - -

I nije toliko ni vazno, do pre 5 godina u Prokuplju si imao par banaka, sada i vozila i banaka koliko hoces kada subotom pogledas vozni park pomislis da si u Monaku ili Montekarlu a ne u obicnoj provinciji gde ti isti ljudi jedva sastavljali kraj sa krajem, a sada doveli brdo banaka gde im lezi oprani novac,... I nemoj molim te vise ko je u pravu ko nije... Ispada da je prema nama na jugu Srbija sve davala i kapom i sakom samo da smo mi neradnici, i trosimo gotovinu... MAni se te politike i tih govorancija... Jel znas mozda 2010 godine covek je ispred mene podneo zahtev za kredit od 20 hiljada evra, i ja sam tog dana isto podneo zahtev za 5 hiljada evra... posle 3 meseca coveku jave da mu odobren kredit ej posle tri meseca...I sad dodjes ti i kazes meni da mi je promet bio pristojan dobio bih kredit, pa kada bi neko kod vas gore tako uzeo da zajebava klijenta ne bi ni dana radio a ne jos da kaze klientu pa mi zaboravili da te obavestimo..... JA neznam kakva je situacija kod vas ali nikada nisam nijednom popovao i seo mu na glavu kako nije u pravu i da je problem njegov promet....
Jednostavno je, lakse je reci nemas promet ili nisi interesantan, a to sto oni dele i sakom i kapom ljudima poljprivredne kredite kome stignu to nije vazno....
Treba biti realan, i reci mi ne dajemo kredite onima koji rade ispod 10 hektara, kao recimo sto je agrikol banka bivsa meridijan banka rekla da oni saradjuju samo sa ljudima koji imaju u vlasnistvu 20 ili vise hektara, a ne da lelemude dobijete kredit samo uz licnu kartu nista vam ne treba... lelemudi secikese i svi koji takve podrzavaju za mene su isti i to se nece nikada promeniti....
 
Nemoj da se jedis ,verovatno se nismo sporazumeli,nikog mi odavde ne omalovazamo samo pokusavamo da razjasnimo i pojasnimo kako se ovde relativno lako realizuju zahtevi za kredit.
 
Oportjuniti ponuda:10000eura na 3godine sa 6 rata na svakih 6meseci.Ukupno vracam 12500eura.Isplacuju po srednjem kursu rate placam po srednjem kursu.Ostali troskovi oko 200 eura.Zaloga ne mora zemlja.
 
Ako mene pitas to je skupo. Moje misljenje je da nema racuna na ove cene i profite u poljoprivredi.
 
Ne bih se bas slozio hipoteka koju mnogi zajmodavci traze je mnogo i komplikovanija nego sto izgleda mi smo se jednom presli za neku sitnicu i posle muku mucili da se iskobeljamo i skinemo je sa vrata. Prvo kazu to je besplatno tj. njihov trosak a posle se ispostavi samo je ugovor besplatan a troskovi uknjizbe hipoteke i posle skidanja i ostalih provera nisu vredni i eventualno vece kamatne stope za kredit koji dobijes i realizujes za 2/3 dana sa dangubom od 2/3 sata i podnosenjem papirologije koje svako reg. gazd. vrlo lako i jednostavno dobije. PS normalno moras dobro razmisliti i napraviti kalkulaciju za period vracanja. Takodje mi smo korisnici nekoliko kredita oportjuniti banke.
 
U druge banke jos nisam bio.Moram uporediti vise njih.Ovde mi se svidja sto pare lezu meni na racun pa ja kupujen sta hocu i kad hocu.Sa kesom u rukama mogu spustiti i cenu kombajna pa ce i to malo kompenzovati kamatu.
 
Nije to skup kredit,teško da češ naći jeftiniji osim ako u martu ministarstvo ne subvencionipše kamatu.U svakom slučaju tu ti je peripetija da izvučeš keš(ima načina) koji tebi treba jel traže predračun za repromaterijal.
 
Ma ima i onaj revolving kredit u hypo banci.1% ide kamata na korisceni deo.Znaci odobre mi 10000eura.Ja sve podignem i placam ratu mesecnu 100 eur.Kad dodjem do para vratim recimo 2000 i onda placak kamatu samo na 8000 eur sto je 80 eur mesecno.Sto vise vratim i pre kanje placam kamatu.
 
Mene iz Oportuniti banke zavlače pola godine sa skidanjem založnog tereta nakon isplaćenog kredita.
 
Izvor:Krediti.rs:

BANKAR I PO, novi servis portala Krediti.rs Vam omogućava jednostavniji pristup bankama.
Umesto da obilazite banke, tražite po Internetu, raspitujete se kod poznanika i prijatelja POŠALJITE ZAHTEV za servis ili uslugu koja Vam je potrebna.
Sa jednog mesta Vaš zahtev će automatski biti prosleđen SVIM BANKAMA U DRŽAVI.
Jednom registracijom možete slati neograničeni broj zahteva za kredit ili štednju. Banke će vam poslati ponude, a na Vama je samo da izaberete najbolju.

http://www.krediti.rs/bankaripo/


 
Pre bih crkao od gladi nego da uzmem kredit od banke.Kod nas je nekoliko uzelo neki kredit za poljoprivredu i svi su ostali bez veceg dela zemlje koja je bila pod hipotekom.Uzeti kredit i racunati da se vrati od poljoprivrede je ravno samoubistvu,e sad ako imaju neki drugi izvori finansiranja(a obicno svi sto uzimaju silnu novu mehanizaciju imaju)to je vec nesto drugo.Cist poljoprivrednik u ovoj zemlji moze samo da krepa.
 
NE mora da znaci ima ljudi koji su godinama radili pa imaju vecu kolicinu da tako kazem zemlje s tim i traktore :) U kredit treba uci sa makar polovinom gotovine za svaki slucaj...To je moje misljenje e sada zavisi od mogucnosti svakog od nas...:ppozdrav:
 
Pre bih crkao od gladi nego da uzmem kredit od banke.Kod nas je nekoliko uzelo neki kredit za poljoprivredu i svi su ostali bez veceg dela zemlje koja je bila pod hipotekom.Uzeti kredit i racunati da se vrati od poljoprivrede je ravno samoubistvu,e sad ako imaju neki drugi izvori finansiranja(a obicno svi sto uzimaju silnu novu mehanizaciju imaju)to je vec nesto drugo.Cist poljoprivrednik u ovoj zemlji moze samo da krepa.
Pa ja zivim iskljucivo od ratarstva i to sa dosta malim povrsinama za moj predeo.Ne sumljam u sebe i svoju proizvodnju.
 
Nazad
Vrh