Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Naravno da moze, das najnoviji bmw merdzu u garanciju i nema brige!
Jel iz iskustva sa pro kredit bankom pricas ili napamet?Ja kod njih imam 2 kredita odnosno ostao mi jos jedan,a jedan sam isplatio i mogu ti reci da sam extra zadovoljan sa uslugom i nacinom rada!Mada sam dobio preporuke od vise ljudi za Oportuniti banku kazu da su povoljniji do svih cak i od Pro Kredit banke!
 
Diklofen...bezi od Oportuniti banke ko djavo od Krsta....Mene su zajebali nenormalno ajd ja sam uzimao manju sumu novca,sve je bilo ok dok nisam otisao da podignem pare tad se kamata popela sa 7 na 18 %.Kolega samo sa njima NE.
 
Ja imam kredit kod Oportuniti banke i zadovoljan sam...
kamata je 2,9% jer sam podigao kredit na 24 meseca...
Dok za isti period otplate su mi u ostalim bankama trazili od 5% pa do 7%
 
Moram obići više njih pa videti.Problem je što hoću da kupim polovan kombajn ,a ne nov.Za nov niti imam zemlje,niti posla,niti para...niti hrabrosti da u tako nešto uletim.Imam celu zimu fore da tražim i slušam Vaše savete koji mi stvarno puno znače.
Banka mi je jedna varijanta ,a moguće je da se nađe nešto što će mi sam prodavac dati na više isplata ili čak u robi kao što radi RACA iz Zrenjanina.
 
Znam za te varijante ali su cene kombajna i do 40% veće od istih takvih kad se nađu kod seljaka.Da ne govorim o razlici kad bih sam uvozio isti takav kombajn.
 
Ako bi uvozio, onda moze preko ProCredit, imaju filijale po inostranstvu..
Gledaj, do ovog leta sam imao 4 kredita, dva u ProCredit, a dva u EFG, svi su uzeti kada su bile neke akcija i prihvatljive kamate, ispod 5. Sada mi ostala 3 i polako se zivotari..
 
Ma ti krediti ,ja nemam testise da ih uzmem i jos me nervira strasno sledece:
1.dajem ti kredit i zato odma uzimam 1%(sta ti uzimas cemu sluzi kamata )
2.trazis evre ,obracunava u evre a on ti daje srednji kurs na dan kad dizes pare (znaci samo dinarske kredite dizati)
3.oni silni papiri ,procenitelji i stoku Raca (cuva) i tu trebaju novci da se dadnu (onako laicki bez 300 evra se ne prolazi)
Eto tolko od mene ako gresim tu ste iskusniji pa ispravljajte a mi ako prihvatimo iskustva i savete prihvatimo ako ne nikom nista (al smo za nesto pametniji)
 
Moram obići više njih pa videti.Problem je što hoću da kupim polovan kombajn ,a ne nov.Za nov niti imam zemlje,niti posla,niti para...niti hrabrosti da u tako nešto uletim.Imam celu zimu fore da tražim i slušam Vaše savete koji mi stvarno puno znače.
Banka mi je jedna varijanta ,a moguće je da se nađe nešto što će mi sam prodavac dati na više isplata ili čak u robi kao što radi RACA iz Zrenjanina.
Najbolje idi kod Race pa se dogovori,moze dosta da ti pomogne oko odabira banke i kamate,ako vec ne bude mogao da te saceka za novac-robu sve jedno.
 
evo ja treba da potpisem za kredit u pro kredit banku na 400 iljade za 3 godine vracam 565 iljade kako vam se cini to ?kolko je to posto?
 
17-18% na godisnjem nivou,koliko sam sada racunao ako sam pogresio neka me neko ispravi .Po meni to je velika kamata.
 
Meni je iskreno to previse i to bas previse,za 3 godine skoro 50% vise treba da vratis!? bolje da si kod zelenasa uzimao ako je bas tako kako kazes(pises)
 
Tacno ja sam pogresio racunao sam iz glave,evo sada na digitron kada sam racunao 13.75%...
 
abre tako tako mi rekli cini mi se 15 iljade 500 din mesecno bilo pre 10 dana zaboravio sam. a ima i ovo, ako uznes 5 iljade evra za 5 godine vracas 7 i 600 .a na 3 god 6600..pa al ima neka banka sa manju kamatu?


talianu znaci 13,75 fala na odgovoru.


pa neznam sad dal da cekam il da uznem .nebi uzo al rodio kukuruz pa da ga ne pojedu leptirci barem ce krave da jedu ocu kupim 2 .
 
Tako je Milane 13,75 % , pitaj da li može neki namenski kredit za kupovinu krava ,to je verovatno keš kredit zato je tolika kamata.
 
pa ja sam gi reko da kupujem krave al neznam kakav je to kredit sto uzimam.jer prvi put se vacam sas kredit mislis da ovo nije namenski?
 
Nazad
Vrh