Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Pre bih crkao od gladi nego da uzmem kredit od banke.Kod nas je nekoliko uzelo neki kredit za poljoprivredu i svi su ostali bez veceg dela zemlje koja je bila pod hipotekom.Uzeti kredit i racunati da se vrati od poljoprivrede je ravno samoubistvu,e sad ako imaju neki drugi izvori finansiranja(a obicno svi sto uzimaju silnu novu mehanizaciju imaju)to je vec nesto drugo.Cist poljoprivrednik u ovoj zemlji moze samo da krepa.

Većinom ti koji propadnu od kredita treba da menjaju zanimanje jer ti ako uzmeš kredit i uložiš u mehanizaciu ili poljo zemljište i ako znaš da posluješ u plusu možeš da vratiš kredit i da ti ostane za život. Ali ako pola uložiš u auto a drugu polovinu propuste kroz guzicu naravno da će propasti jer dozvoli sebi veći standard nego na kakav je naviko jer sad ima para pa da se dokaže i ode pare pa onda treba nešto da proda da bi platio ratu i tako u krug pa kasnije mora da uzme drugi kredit da pi platio ovaj predhodni i tako u krug dok ima šta da proda a posle pričaju upropastili ga krediti a u stvari on sebe upropastio i taj bi propao i bez kredita samo bi možda par godina duže vuko.
 
Poslednja izmena:
Većinom ti koji propadnu od kretita treba da menjaju zanimanje jer ti ako uzmeš kredit i uložiš u mehanizaciu ili poljo zemljište i ako znaš da posluješ u plusu možeš da vratiš kredit i da ti ostane za život. Ali ako pola uložiš u auto a drugu polovinu propuste kroz guzicu naravno da će propasti jer dozvoli sebi veći standard nego na kakav je naviko jer sad ima para pa da se dokaže i ode pare pa onda treba nešto da proda da bi platio ratu i tako u krug pa kasnije mora da uzme drugi kredit da pi platio ovaj predhodni i tako u krug dok ima šta da proda a posle pričaju upropastili ga krediti a u stvari on sebe upropastio i taj bi propao i bez kredita samo bi možda par godina duže vuko.
Retko pametan post.
Da li ste gledali emisiju sa HRT-a,plodovi zemlje.Lepo po etapama su pokazali,kako su ljudi propali zbog pada cene mleka,kredita i ostalih gluposti.
http://www.agroklub.com/stocarstvo/kad-krave-utihnu-a-farma-ode-na-bubanj/15216/
 
Ne begam od kredita naravno sirom otvorene oci,ali moja politika je da skupim za sto vece ucesce i tad ulazim u kredit.Krediti u evrima me uopsne ne zanimaju pa da je i 0%kamata,samo dinarski sa fiksnom kamatom evo jedan isplacujem u Maju a vec sam uzeo drugi sa gres periodom tako da ce sejalica pa prolece da zaradi ratu za Oktobar.Ponavljam treba jako paziti i dobro premeriti koliko je Ćebe!
 
ludak digao 2800000 kuna to je oko 4o miliona dinara
mnogo je to novaca:sta:
 
Nešto tu u vezi bankarstva i zakona ipak ne štima . Ako se stvari pojednostave , svaki biznis i posao nosi rizik naravno . Pitam vas : koji i koliki rizik banke imaju u svom poslu sa kreditima ? Očito njihova krava nemože ostati jalova.
 
Pa ja ih pitam kakvog smisla ima ,oni kazu kad vratis taj kredit ostane ti tvojih 100 posto,i time ja vodim racuna o troskovima.Dam im moje parei oni mi ih daju na kamatu...Pa reko jel stvarno mislite da sam tolika budala ????
 
Ako su ti kamate na štednju veće nego te kamate na krediti , pa ako je još subvencionisan za neki posao , recimo poljoprivredu , pa onda kamate na kredit ulaze u troškove firme ili gazdinstva i umanjuju porez na dobit itd ... u normalnom svijetu to i nije tako nelogično , samo da ima uštedjevine.
 
Hitrazglednica-1_620x0-490x700.jpg
 
Pa ja ih pitam kakvog smisla ima ,oni kazu kad vratis taj kredit ostane ti tvojih 100 posto,i time ja vodim racuna o troskovima.Dam im moje parei oni mi ih daju na kamatu...Pa reko jel stvarno mislite da sam tolika budala ????
Nije baš crno belo,šta ako ti danas za 1oooo e možeš da kupiš više "nečega " nego sledeće godine za 10450 e? Inflacija?
 
Zanimljiva tema , ja sam se dobro pomogao kreditima i isplivao iz njih i sad odplaćujem jedan ali kako evo tajne uspeha za svaku 1000e koju vracas kupiš muško tele uranis na 600kg ti prodas i tako kreneš sa dva tri pa završis sa 30komada i onda shvatiš da ratarstvo bez stočarstva za nas sitne paore neide
 
To je bas zarada,kupis musko tele za 500 eura i hranis ga godinu dana a bik inace jako slabo jede i posle ga prodas za 1000 eura.
Klasicna prica ukrupnjivanja para koju ja ovako tupav nikad necu skontati ili mi digitron u kvaru:sta:
 
To je vid od gotovog praviti veresiju. 500e tele, pojesce sigurno drugih 500e (hrana, prostirka, objekat valjda treba nekada okreciti) do prodajne cene od 1000e. Procenat uginuca itd. Ne kazem da nema upste zarade, ima ali je to tanko kao flis papir.

- - - - - - - - - -

A ovi krediti sa 100% depozita, voleo bih da mi objasni neko strucniji kako ja to imam racuna uraditi? Ne racunam kombinacije koje je Talianu pisao u vezi subvencionisaih kredita i hvatanje 10% na stednju u dinarima. A taj dinar tacno oslabi za tu kamatu i na kraju bolje da si kupio evre i sravio ih u sef u banci.
 
... a opet ljudi koji to rade kvalitetno , žive od toga . Ovde kod mene ima primjera kako neko odlično živi od tova bikova , isto tako neko drugi propadne . Ko što reče neko gore : nije sve crno -bijelo.

Bojčetić , ima objašnjenje i za ovo drugo ali malo duže traje , uglavnom radi se o pojedincu sa nešto para koji osnuje preduzeće sa malo početnog kapitala , i onda nešto u vezi poreza,...
 
Nazad
Vrh