Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Jel iz iskustva sa pro kredit bankom pricas ili napamet?Ja kod njih imam 2 kredita odnosno ostao mi jos jedan,a jedan sam isplatio i mogu ti reci da sam extra zadovoljan sa uslugom i nacinom rada!Mada sam dobio preporuke od vise ljudi za Oportuniti banku kazu da su povoljniji do svih cak i od Pro Kredit banke!
IZ iskustva, isao sam do Nisa posto su uspeli losim poslovanjem da je zatvore u Prokuplju jer su davali traktore i masine ljudima koji su zemlju videli na televiziji, njih interesuju oni koji mogu nov automobil da daju pod garancijom oni traktor ne priznaju jer nije sigurno njima se ne isplati da daju kredit od 2000 evra, ako imas recimo 50 krava nista ti ne vredi kao zalog ako nemas automobil nov je pozeljan ili ako je star 5 godina!
PS: A i da dopunim ovde citam da su neke kolege podigle dva kredita u razlicitim bankama i to sam isto ja razmisljao ali u koju god da odem kazu NE moze!
 
Poslednja izmena:
IZ iskustva, isao sam do Nisa posto su uspeli losim poslovanjem da je zatvore u Prokuplju jer su davali traktore i masine ljudima koji su zemlju videli na televiziji, njih interesuju oni koji mogu nov automobil da daju pod garancijom oni traktor ne priznaju jer nije sigurno njima se ne isplati da daju kredit od 2000 evra, ako imas recimo 50 krava nista ti ne vredi kao zalog ako nemas automobil nov je pozeljan ili ako je star 5 godina!
Onda je to od grada do grada :sta:jbg ja sam sa njima radio i nastavicu saradnju jer su vrlo korektni i expeditivni inace kod na su sve filijale pozatvarane do Novoga Sada ali sa njim se cujes i dodje njihov liferant ili kako se vec zove(kaze) i odradi mi svu papirologiju moje je da dodjem udarim potpis i podignem lovu sve to netraje sa putem vise od 3h!:ppozdrav:
 
E super, blago tebi:osmeh:, Drago mi je zbog tebe sto si nasao banku koja ti stvarno izlazi u susret, ja imam bas probleme da ih ulovim, oni hoce nove zgrade nove automobile nove masine, i da rekli su mi da njima nije poznato da je ikada dat kredit od 2-3000 evra.... Da je to suvise malo za njih, i da ako se odlucim za veci kredit navratice za mesec dva kada prolazi kroz Prokuplje i to kad se naberemo nas nekoliko!!!
 
Kod mene je krd istorija cista i uredna, dugovanja = 00 dinara!
uOSTalom ko neveruje moze samnom do banke da se uveri :)
 
Poslednja izmena:
Jugi nije samo u pitanju to,nego koliko ti prolazi novca godišnje ,koliko ima izvora istog,imaš li štednju ...itd,meni se nekad desilo da sam imao na štednji više nego što mi trebao kredit za nešto na brzinu onda odobre za minut.
 
Ovako: Udjen ti ja u banku, dobar dan dobar dan, potreban mi je poljoprivredni kredit, ovaj covek me uputi u jednu sobicu, a tamo dva sluzbenika, kazem ja njemu, potreban mi je jedan kratkorocni kredit od 300.000 dinara, on kaze moze nije problem, imate li racun u nasoj banci? -Ja kazem nemam ali mogu da otvorim to nije problem ako napravimo saradnju, rece on dobro jeste li pod nekim kreditom, ja kazem nisam. Jeste li zaposleni? Ja opet nisam, koliko imate zemlje?- Ja oko 5 hektara, plus sto radim u zakup. Imam dva put mesecno priliv novca od predaje mleka Niskoj Mlekari, plus voce najvise ulata u junu i avgustu (logicno visnja i sljiva) kazem ja njemu negde na godisnjem nivou zarada (onako iz glave kazem posto nisam ocekiva0 da ce me to pitati) Oko 5-6 mozda 7 hiljada evra, imam 6 grla traktor itd traktor koliko je star? -JA kazem 89 godiste... Pa zar vi nemate nista sto je novo ili staro bar 5 godina??-JA slegnem ramenima i kazem nemam, ali da bih imao potrebna investicija,.. Razumem ja vas ali ipak to je mala suma novca za nas... Ispitao me na brzinu u 5 minuta plus jos neke sitnice koje veze sa vezom nemaju tipa koliko kokosaka cuvam da li imam obezbedjene objekte i slicno... I sada ti meni reci sta sam ja trebao da uradim???? A do stednje nismo ni dosli....
A o drugim stvarima da ne govorim, nisu hteli ni njivu kao garanciju da prihvate jer da sam rekao 3 miliona dinara mozda bi me pogledali....
 
@jugi
Naravno da nece uzeti njivu kao zalog, kad znaju da se kod vas arenda radi za dz ili za malu nadoknadu, te malo ko ima interes da kupuje necije zemljiste ukoliko ne isplatis kredit.
Traktor kao garancija takodje im nije zanimljiv jer je kredit koliko i cena traktora za koju ce moci da ga prodaju. Njima treba masina koja prilikom prodaje ce prevazici iznos kredita.

@talianu
Nije mi jasno zasto uzimati kredit ako imas novaca na stednji? Tu si u cistom minusu. Njima si dao na 1-2% godisnje a oni tebi na 7%. Ako tako poslujes javi mi se odmah, napravicu ti kredit:haha:
 
Jel neko radio sa Credit Agrikol bankom ja sam bio pre neki dan dase raspitam za neki dugoročni kredit i oni su bili najpovoljniji,pame interesuje kakva imate sa njima iskustva??
 
@jugi
Naravno da nece uzeti njivu kao zalog, kad znaju da se kod vas arenda radi za dz ili za malu nadoknadu, te malo ko ima interes da kupuje necije zemljiste ukoliko ne isplatis kredit.
Traktor kao garancija takodje im nije zanimljiv jer je kredit koliko i cena traktora za koju ce moci da ga prodaju. Njima treba masina koja prilikom prodaje ce prevazici iznos kredita.
A kako ja da napredujem ili da uzmem kredit od 5-10 ili 20 hiljada evra ako ne daju?? Hoce da pomognu mala gazdinstva kako??? Uz platicu mozda....Kao finansiraju poljoprivredu ali precutno da se naglas ne razmislja samo one koji imaju platicu i stalno zaposlenje??? tesko nama svima sa njima!!
Jugi da li imaš u blizini Aik banku? Idi tamo.
Imam u Nisu, ali nije problem ako se dogovorimo:bravo:
Da budem iskren do kraja, prvu godinu bih napravio objekat, drugu godinu kupio grla gde bih na mleku imao zaradu od 1000 evra mesecno... Tada ovi iz prokredit mogu samo da me poljube tamo gde sunce ne sija sa sve njihovim lazima!!! Koja banka mi pomogne sa njom do kraja!
Valjda bih tada bio medju srednjima i vise postovanja bi bilo!

 
Kad se zenis treba da pitas neku zenku u tvom kraju, a ne forumase. :osmeh:Za godine te pitam jer po tvom pisanju cenim da imas 18-20 godina.
 
Promasio si za malo, jednom sam bio punoletan sad cekam drugi put:osmeh: . 1986godiste. A kakve vese ima to sa kreditom nisam mator ako na to mislis... Ma ja cu napraviti objekat sa ili bez njih, na laksi ili tezi nacin, to nema da fali, nego problem je sto nude traze ali u sustini imam utisak da su tu (bankari) samo sto moraju a ne da bi nama omogucili bolji zivot takodje i drzavi. Boli njih za drzavu i nasu u paketu....

- - - - - - - - - -

Po mojoj slici koja je bila cini mi se nekoliko meseci na forumu moze se videti da nisam maloletan ako na to aludirate...

- - - - - - - - - -

@putin and @ bojcetic -kakve veze imaju moje godine? U cemu je fora??

- - - - - - - - - -

Da se izrazim prostacki: ''Da ne tupim mnogo ko ne veruje moze da me kontaktira preko skajpa.. Znaci nemoguce je ujesti preko ekrana to je provereno-ne treba se bojati, adresu naravno necu dati javno vec preko pp... Ako uopste nekog interesuje koje sam godiste... Odoh da gledam neki film ionako kisa lije nenormalno nista se ne moze raditi...
 
@talianu
Nije mi jasno zasto uzimati kredit ako imas novaca na stednji? Tu si u cistom minusu. Njima si dao na 1-2% godisnje a oni tebi na 7%. Ako tako poslujes javi mi se odmah, napravicu ti kredit:haha:
Ne znam šta je smešno ali aj da probam da ti objasnim ,to oročenje je bilo u nedelji štednje kada se pre par godina dobijalo 6% devizno a dinarski i do 12% ,subvencionisani kredit je bio 6% u dinarima,nadam se da je malo jasnije nije niko glup da ne zna računati.. Međutim toga nema od kada je planeta ušla u "recesiju":ppozdrav:
 
Nazad
Vrh