Kombajnski motori

Nitko ne aze da je s46 los motor, vec pricamo da je za 142 pre slab. U ravnici jos i prolazi, al po brdovitom terenu mu fali snage samo tako... Treba vrsiti uz brdo i nositi pun bunker do vrha njive gdje ceka kamion... Kolega je davno imao 142Rm i rezao mu je heder na 3.60 bas jer se dosta grijao po brdima, jer ovaj nije znao polakse, pa je srezao heder i na taj nacin rasteretio kombajn.

Mercedes motor je bolji od s46 i dugotrajniji.

Pises da na zmaju sluzi motor, a ostalo radjeno sve. To je ziva istina i za takav jedan zmaj znam.

Sto reci za one "probleme" da ih tako nazovem, s dizanjem ulja u 143? njemu stavis meckin motor i miran si dok je svjeta i vjeka s takvim kombajnom.
 
pa ti bobo upoređuješ s46 sa mercedesom a uporedi ti mercedes sa volvom pa onda nešto pričaj jer na volvu kad se radi generalna ubacuju se samo klipovi i stubline a radilica se ništa ne dira tako da je volvo kud i kamo kvalitetniji od mercedesa
 
todor je napisao(la):
pa ti bobo upoređuješ s46 sa mercedesom a uporedi ti mercedes sa volvom pa onda nešto pričaj jer na volvu kad se radi generalna ubacuju se samo klipovi i stubline a radilica se ništa ne dira tako da je volvo kud i kamo kvalitetniji od mercedesa
Ja mislim da je onda ipak najbolja kombinacija da se na kombaj stavi motor od MIG 29 pa će valda imati dosta snage... :haha: :haha:
 
Za Miroslava K. i za ostale koji hoce da ugrade mecu na 142.Nemogu sve detalje da uslikam ali evo nekih.
258tqw5.jpg
dra104.jpg
imt6cp.jpg
6pp7ir.jpg
.Da bi karter mogao da stane mora da se isece deo postolja izmedju 2 sine sto nose motor i da se upusti jedno 15 cm.Moj motor je izvadjen iz kamiona te ima velik uljani filter i nije mogao da stane ,te smo morali da ga izmestimo (ova pancir creva na zadnjoj slici vode do filtera).Imao je i kompresor koji je skinut.Ako jos nesto treba tu sam da objasnim.
 
Ima tu dosta prepravki. Jel mora da se ubacuje međuploča ili odgovaraju rupe na zvonu?
 
Nema medju ploca vec se uzme zvono i spojnicka od 161 ili 162 a mozda i od 125. .Ako se nadje motor od kombajna 162 sa hladnjakom onda mislim da treba samo lezuste za karter da pravis i moras za siroki remen remanicu da prebacis kao sto je na slici br 2,posto je sistem pogona kod 162 drugaciji.
 
Kolika bi trebala biti snaga motora da moze lepo kombajn raditi sa sestorednim adpterom i tarupom za isti? :sta:
 
Jel ima ko da prodaje i ugradjuje meckine motore, imam Z-142 i kolika im je otprilike cena. Moj je kombaj 91god. motor je S-46 u odlicnom je stanju ali planiram da ugradim secku i neznam da li ce on biti dovoljan, motor nikad nije pipan. :cool:
 
nije bitno jel pipan al mislim posto imam 142 da mu je s46 iovako taman,kad se radi neko dobro zito i spustis nize heder iovako stenje a kamoli secka,bar od 135ks,jedan covek koji je par sela od mene ima pa je skinuo jer mu mnogo manji dnevni ucinak pa je kupio vuceni tarup za ferdzu,probaj jednu godinu pa ces da vidis
 
Na 143 kombaju treba ugraditi sat za pritisak ulja klasican sa brojevima pa ako pusta naftu u karter spao bi pritisak pa bi lakse primetili, ja nebi bi toliko hrabar da teram a da neresim taj problem :ppozdrav:
 
ima na 143 jos dosta toga da se prepravi mimo sata za pritisak ulja :D
Post je spojen: [time]1265388697[/time]
_________________________________________________
a sto se tice motora na 142,moze s46 motor da vrti kombajn i secku u extra dobrom zitu i to bez problema,i ako kosis do zemlje a kad je motor los ma bio to i mercedes nece mu biti dobro.
 
pozdrav gospodo. problem je vrlo interesantan obicno je dosta promenuti ac pumpu ali ovde je vec zamenjena,znaci ostaju sledece mogucnosti...
1. pvp ,rotaciona na semeringu pogona.
2. dizne.
3.predgrejac,iskopcan je u ovom slucaju.
4. glava motora to jest ventili, sa obzirom da je kolicina ulja koja udje u motor relativno mala,4litre za sezonu, ja mislim da je upravo ovo uzrok.pre intervencije u ovom smeru ipak bi trebalo pvp i dizne prekontrolisati kod dobrog bosiste.ja sam se mucio 3-4 godine sa ovim problemom i ovako sam ga resio
 
Sad sam čuo za jedan slučaj, gde je predgrejač bio krivac! A dogodilo se to da je predgrejač propuštao naftu i kad se kombajn zaustavi, gorivo koje je ostalo pod pritiskom u pumpi, kroz loš grejač je polako curilo u stublinu i kroz karike se polako slivalo u karter!
 
@mityoo
iznenadjujes me sa onakvom izjavom,da je to napisao neko ko nema kombaj u dvoristu ja nebi ni odreagovao,al ti sine brute,idi molim te popni se na zmaja i pogledaj usisnu granu i gde je zavrnut grejac motora,pogledaj ga pa mi napisi kojom to logikom kad se motor ugasi nafta udje u motor preko grejaca,verovatno unutar usisne grane imaju neke male merdevine pa se nafta popne i puzi po grani,njuska i trazi u koju ce rupu da udje po mogucnosti tamo gde je ventil otvoren da kroz karike sto je brze moguce dodje do ulja da neko nebi startovao motor i odeeeeeeeee nafta kroz odzak :nono:,to je na 539 vec moguce da prirodnim padom nafta se slije u glavu pa kroz klip do ulja pri mirovanju motora al na s46 nikako :cao:
 
To se meni dešavalo zato što je neki pametnjaković stavio rezervoar gore, pa je višlji od motora. Mešao je gorivo i ulje dok nisam skinuo grejač. O ovome je več pisano negde radije.
 
Nazad
Vrh