Kombajnski motori

kad procuri predgrejac u toku rada motora gorivo ulazi u usisnu granu i u kapljicama ulazi u cilindar ali ne moze da sagori.
 
Pričate bez veze. O ovoj temi je se raspravljalo puno ranije.Pročitajte ranije postove od pre 5-6 meseci pa će vam sve biti jasno, i o grejaču i o boš pumpi i o diznama..... :zli: :zli:
 
ma cudo da,al nije ni nafta ko sto je nekad bila,sve nesto u poslednje vreme dobija noge i gamize,mityoo jel mi pricamo o s46 na zmaju 142 ili ti pricas o breni ili neki drugi stroj,a u radu motora sve izleti na aspuh i da grejac toliko rasipa nafte pametan to mora da skuzi jer ce da furnja na roru,ja imam zmaja od 88 i niiiiikad nisam imao taj problem
 
Ja ti pričam o S46 na ZMAJ 143! I još jednom podvlačim da nisam taj kombajn ni vozio ni popravljao već mi je vlasnik preneo svoja iskustva!
 
evo nek vam ih prenese i gospodin Branko7,covek pun iskustva a predpostavljam da je kracih zivaca da bi svog zmaja 143 :udri:,covek svasta probao a predpostavljam da je na 143 grejac na istom mestu kao i na 142
 
U pravu si Danger, nema šta nisam radio i uvek je dizao nivo, motor je potpuno isti kao ina 142. Male razlike su na zvonu tj. na pogonskoj remenici ali rupe za šarafe su potpuno iste. Hidraulične pumpe imaju pogon preko remenja tako da je isključena mogućnost da presipa ulje iz hidraulika.
 
moguce i to,ja kad sam prvi put odneo kod zeravice pumpu od 142 a pre toga sam nosio kojekuda rekao mi covek da su mi ulosci dizni bili od 577,a to nije isto,ocigledno neki bosisti nemaju pojma jer ugao ubrizgavnja nije isti na s46 i 577,al opet ........143 taj problem ima od kako je izasao iz fabrike,problemi nisu naknadni tako da verovatno ovo sve pada u vodu
 
Nije mi jasno kako nitko od vas, koji imate problema sa dizanjem nivoa ulja u karteru kod 143-ke, nije kontaktirao direktno IMR da se vidi sa inžinjerima gdje je caka? :sta: Mene bi to samo nakratko izludilo jer bi kombajn vrlo brzo izletio iz avlije ko iz topa ispaljen. :udri:
 
IVECO motor...Laverda REV serija


33v1cwn.jpg


SISU DISEL motor....Laverda M serija


300cff8.jpg
 
Boli inzinjere ona stvar za 143 i nafte u karteru,problem je u sledecem sad ponavljam mozda nesto sto je neko vec rekao:nevalja pumpa visokog pritisaka-pusta na semeringu naftu u karter i nepovratni venti je mali i ima slab protok i napravi velik pritisak u pumpi visokog britiska-bos pumpi............. i nafta curi iz pumpe kroz razvod u karter.
 
da inzinjere pitali a ovi blaage veze,da smo u japanu bilo bi sledece u vestima,fabrika zmaj je povukla seriju 143 jer ima problem sa pustanjem nafte u karter,svi kupci moraju da vrate kombaje u fabriku a dobice druge :haha:kad na vrbi zasvrbi
ja isto mislim da je samo problem bos pumap a zasto nemoze da izdrzi da nepusta neznam,kad bi se nekako bos pumpa mogla podici da nije zavrnuta u motor nego neka medju ploca pa da nafta curi van motora pa bi sve bilo jasno
 
tako je,,gosn mtyoo je o tome vec trubio al niko neslusa al mislim da nije skupa investicija da se to proba,naravno ko ima problem sa tim,holender sa kuglicom od ruje,parce creva i etoooo,majke mi da imam taj problem probao bi bos pumpu nekako da izdignem napravim neki dekli sa semeringom da prasina i ulje neulazi ili izlazi medju osovina za prenos pumpe bi se dala uraditi itd....malo munducenja al bi probao cisto da vidim ko tu zeza
Post je spojen: [time]1266264625[/time]
_________________________________________________
moj 142 ima drugi problem,spusta nivo :haha:
 
imam ja jedno pitanje u vezi s46 pred kraj sezone u suncokretu motor zadimi na iberlauf i ugasi se pritisak ulja 3.5 tempertaura 45 i ni makac t ose desilo na putu prema kuci kod mene nije nikad prergejan :sta: ajde majstori da cujem
 
danger je napisao(la):
tako je,,gosn mtyoo je o tome vec trubio al niko neslusa al mislim da nije skupa investicija da se to proba,naravno ko ima problem sa tim,holender sa kuglicom od ruje,parce creva i etoooo,majke mi da imam taj problem probao bi bos pumpu nekako da izdignem napravim neki dekli sa semeringom da prasina i ulje neulazi ili izlazi medju osovina za prenos pumpe bi se dala uraditi itd....malo munducenja al bi probao cisto da vidim ko tu zeza
Post je spojen: [time]1266235825[/time]
_________________________________________________
moj 142 ima drugi problem,spusta nivo :haha:
Da... i moj....2-3 deci dnevno!
 
na 200 jutara pojede jedno 2 litre,nek mu prijatno :ppozdrav:
verovatno covek ima volan kod motora pa video kad je zadimio,dim moze da bude posledica mesanja nafte i ulja,isparenje,moze zbog manjka ulja u motoru jer se ulje pregreje,a ono glavno se zna sta je kad furnja na iber,neobjasni ti nama sta je posle bilo,jesi ga upalio ili ga oslepo kuci pa tek sad trazis savet i smejes se s one strane racunara da vidis koliko smo pametni
 
Nazad
Vrh