Kombajnski motori

Odg: motor s 46

Bio sam sa čovekom koji ima 2 zmaja142 92god. ubacivali su naftu u ulje i kaže da je smanjenjem hoda AC pumpe to rešio
 
Odg: motor s 46

Posle skidanja grejača i urađenih oko 100 jutara suncokreta i kukuruza nije motor dizao nivo ulja, čak je malo i doliveno. Napominjem da je grejač naknadno ugrađen i da se rezervoar nalazi gore kod motora.
 
Odg: motor s 46

Promenio sam AC pumpu radi kvara i stavio sam dve britve ispod malo deblje . mogu da kazem da malo manje dize nivo ulja ali jos uvek nije to sto treba da bude . okrunio sam sa njim 90 jutara kukuruza i podigao je 1.5 litara nivo. pokusacu jos jednu britvu mozda bude jos bolje
 
Odg: motor s 46

Nevalja ni puno bežati od bloka motora, kažu, onda se guši i nema snage(mali pritisak u sistemu). Bio sam sa čovekom koji kaže da je rešio problem s tim što je smanjio broj obrtaja motora na nekih 2000. Od tad mu više nikad nije digao nivo.Ja ću probati, ako je još neko to probao neka se javi i napiše svoje iskustvo. :udri:
 
Odg: motor s 46

to je puno 2000,odnosno malo obrtaja za vrsalicu,zar nisi reko da si resio problem sa drugim motorom
 
Odg: motor s 46

U soji bilo u redu, sad počeo da diže nivo i ovaj motor :udri:. Ja nisam probao to sa obrtajima, to mi je rekao neki čovek iz bačke, kaže odkad je to uradio više mu nikad nije digao nivo, a može da radi vršalica na tim obrtajima.
 
Odg: motor s 46

znam da moze al 500 obrtaja je puno na dizelu i to jos na kombaju,vetar ladja sabirna apcuzi sve usporeno,probao sam to u kukuruzima jer sam imao loma na pionirima a mrzilome da stavljam lancanike pa sam terao sa manjim gasom,odmah prljavo ide heder neradi kako treba itd.......redom
 
Odg: motor s 46

Da bi kombajn radio kako valja mora imati odredjen broj obrtaja,bez toga nema posla.
Danger koliko si imao obrtaja sa remenima?Ove jeseni ni mi nismo menjali a dobro je vrsio sve kukuruze ako se ne varam mislim da ima oko 550 manje vise,al moras imati remenicu sa 142.ke jer sa starim remenicama koje su bile na univerzalima i 141.cama starijim one sa "kljovima" nije se moglo od oko 600> obrtaja manje jer bi te kljove pokidali kais
 
Odg: motor s 46

Ja mislim da s-46 radi na 2200 obrtaja, tako da nekih 200 nebi trebalo da pravi velik problem.
 
Odg: motor s 46

Motori S-46 i TS-46 spolja deluju slicni, dok u stvari su sasvim razliciti. Prvo blok nije isti, drugo radilica nije ista, trece klipnjace nisu iste, cetvrto klipovi nisu isti ..... Da ne nabrajam dalje, znaci razlika nije samo u turbini vec u kompletnoj konstrukciji motora. Samo mala ilustracija

2iw8wtf.jpg
 
Odg: motor s 46

Ove jeseni sam video na 142 montiran meckin motor sestak od 170ks motor je se turbopunjacem zelene boje. Dal je sa nekog veceg kombajna ili kamiona neznam al da radi radi. Prvi put sam cuo taj zvuk motora u pravom smislu reci ,,svira,, a opterecenje i ne oseca.
 
Odg: motor s 46

Na starom univerzalu sam imao motor na kome su colovni srafovi, univerzal je bio 197..... i neko, a na 141 iz 1982 su obicni srafovi. Nemogu da se setim davno sam prodao univerzala ali motori su izgledali isto. Da li se razlikuju po necemu vidljivom spolja? Cak mislim da je imao hidropumpu na motoru a ne preko remena.
A taj sa mercedesovim motorom je na prodaju, covek drzi otpad pa ima svasta moze da kombinuje a taj kombajn sam video u radu.
 
Odg: motor s 46

todor je napisao(la):
techa je napisao(la):
Ove jeseni sam video na 142 montiran meckin motor sestak od 170ks motor je se turbopunjacem zelene boje. Dal je sa nekog veceg kombajna ili kamiona neznam al da radi radi. Prvi put sam cuo taj zvuk motora u pravom smislu reci ,,svira,, a opterecenje i ne oseca.
moguće da je od dajca što ide ako se nevaram na zmaj 190 ali neznam koju potrebu ima taj motor na 142 aj ts46 još i može ili om 352

to još i nekako ali 170ks :nono: a na 190 i 171 su motori od 192ks a na 170 od 160ks :ppozdrav:
 
Odg: motor s 46

to još i nekako ali 170ks :nono: a na 190 i 171 su motori od 192ks a na 170 od 160ks :ppozdrav:


Da li ima na 170 mercades od 160ks turbo? Ovaj sto sam video je zelene boje pa mi je bilo neobicno, inace se slazem da je to previse al takav zvuk nigde nisam cuo ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh