Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
ma nije ljudi to tako zahtevno kao sto sam citao na forumu,te treba im odredjena temp.,te treba im ventilacija,pa kao kad su stresane onda nece nositi to nije tacno.ja sam imao 20 nosilja i imao sam oko 18,19 jaja dnevno i to bez ikakvog tritkanja i neke posebne paznje.
 
@dubansr

Osnovna pravila se moraju postovati, a to su: dobra rasa, dobra hrana i dobar smestaj.
 
@letac_72

Evo broja druze, nije me mrzelo da odem u radnju po tefter: prodavnica 021 623709, direktor 021 421830 mozda je sestocifreni promenjen u sedmocifreni, ali to ce ti reci na pozivu.
 
ma nije ljudi to tako zahtevno kao sto sam citao na forumu,te treba im odredjena temp.,te treba im ventilacija,pa kao kad su stresane onda nece nositi to nije tacno.ja sam imao 20 nosilja i imao sam oko 18,19 jaja dnevno i to bez ikakvog tritkanja i neke posebne paznje.

Ipak mora malo i da im se priusti. Nije ni kod mene bas sve idealno ali 32 jajeta od 32 koke, jedan do dva dana u nedelji da je jedno jaje manje.
 
Manje piva manje piva.Opet vidis duplo.:haha:
Sala naravno.Svaka cast na nosivosti.Mislim koka.
 
Ja vidim da mi nesto nije dobro. :haha: Nisam popio ni jedno danas pa mi se povecala kolicina krvi u maliganu verovatno. :ppozdrav: :haha:
Jesi li nahranio tvoje stado? :haha:
 
pozdrav ja sam Ana!bavim se uzgojem koka nosilja kratko vreme,pojavile su se gliste u mom jatu...kako da ih se resim?
 
@anamarija

Obratite se veterinaru, ako je jako udaljen onda kupite preparat "vz mizol". Na pakovanju preparata pise detaljno uputstvo za upotrebu.
 
Koke nosilje

Pozdrav svima, Ovako, Prije sedam nedjelja nabavio sam piliće za koke nosilje, 120 kom. ( jedno uginulo ). Prvih mjesec dana sam ih hranio tzv. starterom i davao sam im neke antibiotike u prahu koji se doziraju u vodu za piće, sada ih hranim kukuruzom, hljebom, pšenicom itd. uglavom dajem im sve što bi mogli jesti. Prije dvije sedmice sam im kupio vitamin u prahu koji im također doziram u pitku vodu ( zove se Muvisel prašak 100 grama ). Ja sam laik za ovo i ako može od iskusnijih savijet i šta dalje sa njima jer su pravo napredne, pa da ne bih šta pogriješio !? Unaprijed hvala !
 
hvala,u apoteci su mi preporucili levamizol kojise rastvara u vodi...da li je i to dobro?
kod jednog mog komsije postoji problem sa kokama,naime u jednom danu desi se da koka jede,pije,sve normalno i posle sat vremena padne s nogu,pocinje ubrzano da dise,da bi vec sutradan ukoliko je izolovana od ostalih prohodala i pocela da jede...napominjem da su koke mlade u 20oj nedelji i drzi ih po 4 u kavezu...sta bi moglo da bude uzrok ovakvoj pojavi?
 
@anamarija

Ako su preporucili levamizol znaci da moze.Vazno je da je mizol, e sada sve zavisi koji je proizvodjac i sta su stavili pre mizol. Komsiji kazite da se obrati veterinaru i da ne pokusava sam da tretira nekim lekom.
 
Imam koke nosilje u slobodnom ispustu ,a nemam petla.
Dali bi trebalo da nabavim petla,jer kad prolazim one legnu kao i domaće koke kada nemaju pevca.
 
Ništa im neće smetati.Ima dosta ljudi koji prilikom kupovine koka nosilja za podni sitem ili ispust insitiraju da uz njih kupe i petla.
 
Nazad
Vrh