Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Hvala na odgovoru,bas sam se dvoumila jer neko kaže da treba da imaju pevac,dok drugi tvrde da nosilje treba gajiti bez pevca.
 
Pozdrav svima i ako može jedan savjet,

Trenutno posjedujem 119 komada pilića za koke noilje kojima je sada 8 nedjelja, za njih ne posjedujem kaveze, ali posjedujem objekat nanovo sagrađen dimenzija 4,5 x 3 m , pa bih volio da mi neko kaže dali one mogu biti u takvom objektu bez kaveza i neki savjet ako može oko toga !

Hvala
 
Što se površine tiče nema problema za tu starost.Kod mene 90 posto odgajivača koka nosilja upražnjava podni sistem.Šuške debljine 10-15 cm jer je zimski period.Dobro zagrferevanje, ventilacija, program vakcina, kvalitetna hrana, program osvetljenja i nadaj se dobrom uzgoju.Nek ti je sa srećom:ppozdrav:
 
Јуче нам је стигао кавез за коке носиље. Капацитет је 30 кока, по 10 на спрату, изгледа добро има и тепсије, али нзм да ли је цена од 10 500 без ППТ превисока ?
Данас сам направио концентрат по Бранковом рецепту, нисам могао да пронађем уље па сам замешао без њега, све остало је ту.
 
To su cene.Nek on tebe sluzi i nek ti zaradi.Ulje ili mast bi bilo dobro ubaciti,ali za nosilje i nije smak sveta.Progutace.
 
Pozdrav... Dobio sam od jednog prijatelja 50-ak koka nosilja (crvene boje) stare oko godinu dana. Sad me interesuje kako da razlikujem koke od pjetlova? jer ima par komada koje imaju ostruge-mamuze ili kako li se vec to zove. A primijetio sam da je kod nekih cini mi se to pocelo da raste. Je li to kod nosilja normalno ili su to pjetlovi?
 
Imam u planu uzeti ove u N.Sadu jednodnevne rasne pilice,za pocetak 100-ak,iskljucivo za eko proizvodnju jaja,znaci slobodno kretanje i tako redom,pa me interesuje kako od takvih jednodnevnih pilica do dobrih domacih koka nosilja od prvog dana sto se tice ishrane,objekta i drugih neophodnih stvari za ovakvo drzanje?
Hvala
 
Pozdrav... Dobio sam od jednog prijatelja 50-ak koka nosilja (crvene boje) stare oko godinu dana. Sad me interesuje kako da razlikujem koke od pjetlova? jer ima par komada koje imaju ostruge-mamuze ili kako li se vec to zove. A primijetio sam da je kod nekih cini mi se to pocelo da raste. Je li to kod nosilja normalno ili su to pjetlovi?

Petlovi imaju veće kreste.
Petlovi gaze kokoške.
Petlovi kukuriču.
 
Petlovi imaju veće kreste.
Petlovi gaze kokoške.
Petlovi kukuriču.

Tura od srca :ppozdrav::ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 22:07 ---------- Prethodna poruka je at 22:04 ----------

Imam u planu uzeti ove u N.Sadu jednodnevne rasne pilice,za pocetak 100-ak,iskljucivo za eko proizvodnju jaja,znaci slobodno kretanje i tako redom,pa me interesuje kako od takvih jednodnevnih pilica do dobrih domacih koka nosilja od prvog dana sto se tice ishrane,objekta i drugih neophodnih stvari za ovakvo drzanje?
Hvala

Treba se dosta namučiti a za početak pročitati već napisano.
 
Poznato mi je ovo sto si naveo vezano za petlove ali ovih par komada koji imaju "ostruge-mamuze" uopste ne kukuricu i nemaju vecu krestu,izgledaju kao kokoske. Moze li kokoska da ima te ostruge? To su koke nosilje lohmann brown i iso brown,tako su mi rekli
 
Spreman sam da se dosta namucim,procitao sam veci dio onog sto je napisano i onda ako ima neko raspolozan da neke smjernice u onom sto sam pitao,
hvala.
 
Valjevac,hvala na iscrpnom odgovoru,vecinu onoga sto si mi napisao sam razumio
interesu je me da li je moguce da se isto tretiraju jednodnevni pilici hibrida isa brawn kao jednodnevni rasni pilici koji ce se drzati iskljucivo sa ispustom i to u smjeru eko proizvodnje
hvala jos jedanput
 
interesuje me dali neko moze da mi da konkretan odgovor, kakva je trenutno prica sa kokama nosiljama u vezi plasmana jaja na veliko i cene naravno..? broj koka bi bio vise od 5 hiljada komada... okolina pazove,banovaca.. pozdrav i hvala unapred ! :ppozdrav:
 
Odgovora je jako mnogo:

1.Poboljšaj uslove u kojima su koke.
2.Poboljšaj osvetljenje.
3.Poboljšaj hranu.
...
 
Kako se resiti koka nosilja koje su se iznosile,nisam proizvodjac al me interesuje ta problematika ako budem teo da se bavim tom proizvodnjom?
 
Prodaš piljarkama. Barem njih ima u okolini.
Oni pokolju i prodaju kao najbolju mladu pilećinu.
 
Kako se resiti koka nosilja koje su se iznosile,nisam proizvodjac al me interesuje ta problematika ako budem teo da se bavim tom proizvodnjom?

Nikada se ne ceka da koke skroz prestanu da nose, nego kada padne nosivost ispod procenta rentabilnosti, onda se prodaju i kupuju ih domacinstva za koke po dvoristu. Prodaju se na komad.
 
Nazad
Vrh