Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
hvala branko,hvala dule.Planira na prolece uzeti kavez za 40 komada http://agroservice.rs/kokenosilje.html od ovog proizvodzaca kosta 10400 znam sam napraviti krmnu smesu pa probati.
http://agroservice.rs/kokenosilje.html

---------- Poruka napisana 20-12-11 u 22:23 ---------- Prethodna poruka je 19-12-11 at 23:45 ----------

Dal ima neko ove kaveze od ove firme dal su skupi,mada kad sam zvao covek mi reko da je sve od plastike sad dal je bolja plastika ili zica?
 
Ja imam probem.Koke su stare dve godinetj.ovo im je druga godina kako nose imamo ih 12 kom. nose po 6-7 jajeta.Problem nam se desava jaja imaju vrlo slabu ljuskutj tanku kad ga snese ono se iscepa tj ljuska pukne.Neznam u cemu je problem,pravimo konc.po kopovan pa dodamo zitarice.
 
Koke su vam stare.Ljuska kod jajeta je slaba ili bleda kada je u pitanju kvalitet hrane ili kada su koke kao vase vremesne.Pokušajte da izvučete ih njih jos sto se moze, pa pored dobre hrane, ljuske od jajeta koje su suve usitnite i pomesate ih sa hranom.
Retko ko - ko ima manju količinu koka vodi računa o svetlosnom programu.Ubacite im jednu sijalicu od 25 wati i neka im bude ona u funkciji popodne od kada padne mrak pa do 22 h. i treba voditi računa da im se daje dnevno po 120.grama hrane.Dati im više hrane dovodi do njihove gojaznosti i smanjenje nosivosti.Eto toliko od mene.
 
t u kojem bi drzao koke nosilje bateriski sistem pa me zanima kako bi mogao da resim ventilaciju?
4f1JX.jpg
 
Drage kolege imam par pitanja za vas s'obzirom da odlično raspolažete ovom materijom.
Imam par koka iz aprila meseca koje i sada lepo nose.Dokupio sam početkom oktobra 7 iznošenih koka (neznam starost uzete sa farme) ne nosi ni jedna.Naime kada sam ih uzeo pustio sam ih zajedno sa mojim kokama po dvorištu.Bile su bez perja i na oko skroz jadne tih dana su i snele po neko jaje.Danas izgledaju extra ali ne nose ni jedno jedino jaje.Koke ne hranim koncetratom već žitaricama i imaju slobodu kretanja po travi,detelini čeprkaju i po đubretu od ostale stoke...Ima li šanse da pronesu ili su toliko iznošene da više od njih ne očekujem ništa.Nije mi bitno da li ima danas 4,5 ili 7 jaja ali se radujem više kad nađem jaje na leglu nego neko da mi pokloni 100 dinara (to mi je filozofija života više volim da mi se u dvorištu ojagnji,oždrebi,okuci ili oprasi nego da mi poklone ceo svet :haha:).Što bi rekli stari ljudi svaka budala ima svoje veselje pa tako i ja ....
Sme li se kod ovih koka ubaciti i petao šta se tada dešava?
Hvala svima ukoliko imate ideju pišite.
 
Pegaz013

Sigurno da ima sanse da ponovo pocnu da nose. Kod tebe su presle na drugi nacin zivota i ishrane pa je najverovatnije zbog toga prestala nosivost, ili su se iznele. Kupi im smesu za koke nosilje i dodaj u ishrani, vremenom ce i one poceti ponovo da nose.
 
pa što ne bi smeo petla da ubaciš?jel bi ti mogao da živiš bez pileta.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Drage kolege imam par pitanja za vas s'obzirom da odlično raspolažete ovom materijom.
Imam par koka iz aprila meseca koje i sada lepo nose.Dokupio sam početkom oktobra 7 iznošenih koka (neznam starost uzete sa farme) ne nosi ni jedna.Naime kada sam ih uzeo pustio sam ih zajedno sa mojim kokama po dvorištu.Bile su bez perja i na oko skroz jadne tih dana su i snele po neko jaje.Danas izgledaju extra ali ne nose ni jedno jedino jaje.Koke ne hranim koncetratom već žitaricama i imaju slobodu kretanja po travi,detelini čeprkaju i po đubretu od ostale stoke...Ima li šanse da pronesu ili su toliko iznošene da više od njih ne očekujem ništa.Nije mi bitno da li ima danas 4,5 ili 7 jaja ali se radujem više kad nađem jaje na leglu nego neko da mi pokloni 100 dinara (to mi je filozofija života više volim da mi se u dvorištu ojagnji,oždrebi,okuci ili oprasi nego da mi poklone ceo svet :haha:).Što bi rekli stari ljudi svaka budala ima svoje veselje pa tako i ja ....
Sme li se kod ovih koka ubaciti i petao šta se tada dešava?
Hvala svima ukoliko imate ideju pišite.

Mozes da ubacis i petla nece biti nikakvih problema. Razlika je samo sto ce jaja biti plodna pa ces moci da nasadis kokosku koja se, kako kazu raskvoca, i imati pilica.
Mislim da sam negde cuo da ide jedan petao na 10-12 kokosaka.
Cak ce biti i okupljenije, to jest vise zajedno. Kao malo jato. :ppozdrav:
 
:haha: ma čuo sam navodno da ove nosilje prestaju da nose zbog petla? U komšiluku se čuje petao pa čak preleti preko ograde pa pogazi i ove.Pa sam se bacio u razmišljanje da li je uzrok ne nošenja taj delija :ppozdrav:.
 
Imam mali problemčić. Juče mi pala jedna kokoška i ako je ne diraju ona ustane jedva nekako i uzme hrane mada je to sve teško. Izvadio sam je iz kaveza dao hrane i vode i nakon nekih pola sata je već bila veselija. Posmatrao sam je i video da je očerupana na predelu batka i karabatka. Mislio sam da je u pitanju pacov ili miš međutim je to visoko očerupano da bi bilo to. Seo kod njih i gledam kad ono jedna iz susednog boksa očerupala svaku po malo. Ovu je ponajviše. Morao sam i nju da izbacim. Šta može to biti? Primećujem da se i druge pipolje ali slabije. Kao da nesto svlače jedna drugoj sa perija. Može li mi ko objasniti šta se to dešava?
 
@necapile

Naj verovatnije u premiksu nisu neki vitamini zastupljeni u dovoljnoj meri, ili si stavio u hranu (ako sam pravis) manje premiksa nego sto je potrebno. Ako je hipo (manjak) vitaminoza u pitanju pocece i ostale. Dodaj jos premiksa u hranu ili u krajnjem slucaju probaj da nadjes kanistop u nekoj poljoapoteci mada ga je tesko dobiti.
 
Da ti nemaju vasi,pa kljucaju.Inace je pravilo secenja kljunova,kod nosilja,da bi se takve stvari izbegle.Pa i ti da zivis sa nekim na tako malom prostoru,poceo bi ga kljucati.
 
Počeo bi da ga ujedanć ne da kljucam. :haha:
Dodajem ja njima u vodu A-D3 kapi sa dodatkom još nekih vitamina. Neke stranog proizvođača koje idu 10 kapi na 4 l vode. Možda je to mala doza ili je potrebno da dobiju vitamine samo preko hrane? Kako bih mogao proveriti da budem siguran koju količinu vitamina dobijaju? Ima li kakav način?
 
Koliko sam ja u toku moze da bude: Nekvalitetna hrana (jer ako koka pored hrane trazi jos nesto pride to je dobar znak-da nesto ne stima), neadekvatni uslovi-temperatura, osvetljenje i losa ventilacija.Ovo sto ti je SAMA napisao nije problem proveriti pogledaj i ja ne zelim da vidis neke male sicusne zute "iksane".
 
Odvojio sam ovu što je počela da kljuca druge samu u jedan boks. Sada sam ih posmatrao i ne primećujem da ništa čudno. Mislim nema ni jedna druga da čupa perije nekoj drugoj. Nisam ih proveravao da li imaju neovlašćenih podstanara a ovako ne primećujem ih. Sada mi jedino izgleda, ako je to moguće, da je uzrok niža temperatura. Da zaršim pilićarnik pa onda da smanjujem prostor kod njih pa će biti podizanje temperature. Može li još šta biti uzrok?
 
Kako bih mogao proveriti da budem siguran koju količinu vitamina dobijaju? Ima li kakav način?

Nisi napisao da li sam pravis hranu. Ako sam pravis mi ti tu ne mozemo pomoci posto ne znamo sta i koliko stavljas u hranu. Mozemo samo da nagadjamo. Sto se vitamina tice premiks samo od proverene premiksane.
 
Licno ne verujem da je niza temperatura.Pre bi to radile pri visoj ili ako ima kondenza u prostoriji koji kaplje po njima.Drugar mi je tako nagrabusio.Doduse bile su sve usmurane.Drzao je kavez u svincu pri plafonu,a ispod svinje.
 
Koristim gotovu hranu. Pisao sam o njoj u temi cene hrane. Temperatura je niža bez sumnje. Pošto su mi u štali koja je malko veca a nema grejanja u njoj. Trebalo bi da uradim neku pregradu da smanjim prostor i da ubacim neku grejalicu. Ne zbog toga već dolaze hladniji dani a usput ću videti da li će biti kakve razlike. Do duše bilo je kondeza pre nekako ali nisam primetio u poslednje vreme. Moram proveriti.
 
Nazad
Vrh