Koj traktor bi bio idealan za obradjivanje 40 hektara?

Kupuj ga slobodno dobar je to traktor za te pare nemoj da razmisljas!!
 
matori ako je po te pare sto Mitar88 kaze kupuj ne misli mnogo,neki moj nazovi prijatelj covek je 558 platio 4 hiljadarke bez kabine pa ti vidi sad
 
Pa pre+ije par dana podat 558 sa 5200 radnih sati za 3 300 EUR!! Taj traktor je za 10 Ha tam,an a fergo ja premalen moze da odradi on to ali ne kvlaitetno kao sto odradi 558!!
 
Ne bih se slozio da malo trosi.Veci je potrosac od rakovice tako da prica da trosi isto kao i 539 je cista glupost.Trapav i neokretan traktor+ nikakve kocnice.Lose resen prednji trap.Nisam,bar ja,video ni jednog sa utegnutim zadnjim krajem.Prestali su da se proizvode davnih dana.Malog kapaciteta hladnjak(ako je original).Dobar je orac,za tanjiracu tu i tamo.Retki su oni koji kada se radi generalka da im je citava glava motora,mozda je to razlog godiste jer su to ipak vremesni traktori.Do pre par godina kod mene ih je bilo bas puno ali su svi prodati.
 
kocnice jako lose resene,pisano je vec negde o tome.I kada se ipak urade traju kratko i nikako.U zadnjem kraju svaki ima dosta lufta,da se to resiti zamenom lezajeva,bakarnih podloski.Mnogo posla a i para a i ne traje dugo.Po neravnom putu svaki klapara,bas zbog tih luftova.Cesto im strada prednji trap i nisu bas okretni,sto zbog kocnica a i malog ajnslaga.Ne kazem da sve to ne moze da se sredi ali to ipak kosta i neisplativo je.Motori nisu losi,to su M34T a hoce i da povuku goriva u tezim operacijama.Pomalo je trom traktor ali je zaista dobar orac i tezak na volanu.
U svakom slucaju je mnogooo bolji od imt 560!
 
Mi smo imali novog 558 od 73-97,prodat sa 12000 sati bez generalne.Komsija odmah do mene ima isto 558 od 73 i sad ima sigurno preko 25000 sati a generalka prva je radjena pre 3 godine.Covek radi sa njim 20 hektara zemlje i 20 hektara sume.Kvarovi minimalni.Ja za vecinu ovde nabrojanih kvarova nisam cuo na 558 a odrzavam u selu 10-ak.Ako stavis gume napred sa 3 linije ima da se mota mnogo lakse,ako uradis kocnice kako treba sa nekim cakama ima da rade duze nego na rakovici,a za zadnji trap ili most nisam cuo da strada.Moj je trosio oko 20 litara na hektar 30cm u ilovaci teskoj.
Veoma bitno je da je 558 brzi a ne spori jer su se oni bolje pokazali sa menjacem i rasponom brzina.
Kod mene u selu je jedan prodat pre 3 meseca sa slabijim motorom ali sve ostalo extra za 2000 eura.(spori)Naravno prodat je komsiji i opet ostao u selu.

2rc321h.jpg

I posle neka neko kaze da ovo nije dobar traktor(slika sa komsijskog foruma)
 
558 je uz Fergu najveća legenda koju je IMT proizvodio. To je mišljenje koje ljudi imaju u ovom brdovitom kraju. Ako je ovdje zaradio takvu reputaciju, gdje je svaka operacija bar 50% teža za uraditi nego u ravnici, onda samo preostaje da se pronadje relativno dobro očuvan primjerak, da ga se kupi, sredi i čuva za sebe, da radi i zaradi.
 
Mozes jedino utvrditi tako sto ces ga probati,znaci patos gas provozas,ako ide bas kao puz onda je logicno sporiji.Najbolje bi bilo da povedes u kupovinu nekog ko zna da oceni razliku.Spori 558 je radjen do 1972,e sad ima jos koji primerak i kasnije uradjen.Sto bi rekao zombi najveca legenda IMT-a.:ppozdrav:


Nemoj samo neko da te zajebe i ponudi 555 umesto 558.Vidjao sam toga u prodaji,ladno ljudi nalepe 558 i prodaju ga,kao da je neko sisao vesla.
 
Ima i nekih 540,542,al sve to je vec izdrndano.MAlo me @MMB zagolicao sa postom.Sta je problem sa zadnjim trapom,i kocnicama?
STa mislite o ovome?http://www.polovniautomobili.com/oglas1360330/belarus_t40_as/

Nikola ima moj ortak tu kod nas u komsiluku (Vrba) bas takav kao iz oglasa ali generalno sredjen. Veli da je u oranju nenadjebljiv, u sumi a Bogami i sire. Problem mu je obdadjivanje manjih parcela; kod nas oko Morave znas kako je usitnjeno. Zbog prednje vuce mu je mali anslajg pa ga okrece iz dva-tri puta. Posto ima 539, T40 koristi samo za teze poslove.
 
Mozes jedino utvrditi tako sto ces ga probati,znaci patos gas provozas,ako ide bas kao puz onda je logicno sporiji.Najbolje bi bilo da povedes u kupovinu nekog ko zna da oceni razliku.Spori 558 je radjen do 1972,e sad ima jos koji primerak i kasnije uradjen.Sto bi rekao zombi najveca legenda IMT-a.:ppozdrav:


Nemoj samo neko da te zajebe i ponudi 555 umesto 558.Vidjao sam toga u prodaji,ladno ljudi nalepe 558 i prodaju ga,kao da je neko sisao vesla.
Molim Vas,objasnite coveku kako ce on da zna kada" da gas u patos" kojom brzinom se krece?26 ili 28 ili mozda 30km/h.I ja bih to voleo da znam?
A kardan?I njih ima u dve varijante a Vi verovatno to znate.
Cuvena roda ili tri petice 555 nemaju nikakve slicnosti sa imt 558,drugaciji motor,zadnji i prednji trap itd...A prilicno je i visok.Brzi u transportu od 558 itd...
A 30 cm dubine u ilovaci i u crnoj smonici veoma ,veoma tesko i ako je dobar orac.
A od imt 560 je mnogo bolji ali ne samo zbog kocnica i odrzavanja.Da ne duzim,posto i sami odrzavate te traktore...Pozdrav!
2jcj2f.jpg
 
Poslednja izmena:
558 je uz Fergu najveća legenda koju je IMT proizvodio. To je mišljenje koje ljudi imaju u ovom brdovitom kraju. Ako je ovdje zaradio takvu reputaciju, gdje je svaka operacija bar 50% teža za uraditi nego u ravnici, onda samo preostaje da se pronadje relativno dobro očuvan primjerak, da ga se kupi, sredi i čuva za sebe, da radi i zaradi.

Slazemo se u potpunosti sa ovim stro je zombi rekao ja licno nit iamm IMT ali 558 je stvarno dobar traktor imao ga je moj drug koji ga je prodao pa kupio nekg Fiata duplaka a bavio se sumom (kupovao i sjekao sume) radio sa vitlom i sumskumom prikolicom a uz to kada dobie slobodnog vremena vozio je citrenu 3200 litara jer je covjek imao dosta krava a uz njega je imao 533 koji je bio kod kuice za poljoprivredu! Stoje taj traktor prezivio u sumi to je cudo stvarno izdrzljiv i po meni sa 539 jedino sto valja od IMT-a!!
 
Na ovom je izgleda motor riknuo.Kad ga je palio,grejao ga je nekih 10sek,a bilo +35 juce.Plus sto mu je stavio brzi alnaser (iliti elektropokretac), pre par dana.I sa njim je "verglao" nekih 10-ak sekundi.Kad ga je upalio slozio je rad lepo,ali mi je ovo predhodno bilo sumnjivo.Pride,prednje gume nema,onakve se voze na F1,zadnje ispucale.I porasla mu cena na 3100.Ko ga j..e.
 
Nazad
Vrh