Koj traktor bi bio idealan za obradjivanje 40 hektara?

MTZ 820 je 14992e sa popustom i bez PDV-a, MTZ 82.1 iznosi 14398 e sa sajamskim popustom od 1000 e i bez Pdv-a, a MTZ 892 iznosi 18212 e sa popustom od 1000 e i bez PDV-a. Imam ceo cenovnik za Belarusa i Mahindru iz Agropanonke, pa ako nekog zanima neki konkretan model neka slobodno pita...
Montoya: pa ni ja necu to raditi bez dva traktora, sa jednim to ne bi bas funkcionisalo, a tvoj 577 mi se mnogo svidja, kada bih nasao takvog u dobrom stanju... Jel moze on da se uzme za 7000e?
može dobar da se uzme za 6000-6500e
 
Tolko je teško napraviti poteznicu na sejalicu i snjom vučeš i prikolicu i ne treba ti niko ni još jedan traktor da trošiš gorivo.
Nije problem u poteznici, nit u vuci prikolice.
Veci traktor sam kupio prvenstveno za oranje i tanjiranje.
Sada kad radim sa dva poslovi se daleko brze odradjuju.
Necemo skrtariti zbog 2-3 litra goriva.
Kada ima da se natankira, sve je lako. :ppozdrav:
 
MTZ 820 je 14992e sa popustom i bez PDV-a, MTZ 82.1 iznosi 14398 e sa sajamskim popustom od 1000 e i bez Pdv-a, a MTZ 892 iznosi 18212 e sa popustom od 1000 e i bez PDV-a. Imam ceo cenovnik za Belarusa i Mahindru iz Agropanonke, pa ako nekog zanima neki konkretan model neka slobodno pita...
Montoya: pa ni ja necu to raditi bez dva traktora, sa jednim to ne bi bas funkcionisalo, a tvoj 577 mi se mnogo svidja, kada bih nasao takvog u dobrom stanju... Jel moze on da se uzme za 7000e?

Jel mozes da slikas kompet cenovnike od Belarusa i mahindre i da upacis ovde slike sa tim cenama...?
 
@Manjevic
Ako polovno onda biraj izmedju IMT 558 i IMT 577, ako hoces novo onda opet IMT 577 ili MTZ 820. Ako ti je laksa zemlja za oranje, tanjiranje i setvospremac ti je dovoljan IMT 558 za 40h, ako je teza onda za iste prikljucke uzmes IMT 577. Ako hovo uzimas MTZ 820 je malo jeftiniji od novog IMT 577, malo je jaci i vislji pa bolje prolazi kad su losi putevi (to se pokazalo u nasem ataru ovog proleca). Sto se tice odrzavanja, kako je vec napisano u nekoliko postova, ono je jeftino i za IMT i za MTZ.

Ako vec mozes da dodjes do IMT 558 koji nije izradjen, to uzimaj odmah, jer sto kaze zorancile takav kvalitet se vise ne pravi.
 
Momci evo cenovnik za Belorusa:
dsc00089.jpg

a ovo je cenovnik za Mahindru:
dsc00090.jpg
 
To je traktor sa turbom, ja bih pre nesto prostije ali dugotrajnije... a u kakvom su stanju ti za 8000e i koje su godiste?
 
Pa nije, ali je verovatno dugotrajniji bez turbine, barem ja tako mislim... Jel to neki iz oglasa za 7-8000? daj link da pogledam...
 
Uzmes rusa polovna ili nova i uz njeg svog 539 i sve ce da bude odradjeno a ja aradim 5 Ha zemlje i imam opet 2 traktora jedan 50 ks a jedan 60 ks!!! A toi da ce veliki da odradi sve poslove kao dva mala nema sanse imao je moj rodjak traktor od 90 ks i obradjivao je oko 10 ha zemlje i nije uspievao da odradi sve sa nim jer su planinski tereni ali je njega prodao i kupio dva po 55 ks i sada sve stigne da odradi!!!
 
A u Mitre šta napriča sigurno ti rođak nije voleo raditi.Za dva traktora treba 4 noge i dve glave ,niti smo dvoglavi (pušmipuli) niti mazge da imamo 4 noge.
Samo mi objasni ako je rođak radio sve sam (naglašavan) kakve veze ima jedan ili dva traktora?
Da dopunim.
jedan dan oranja radnik i ja :
Zetor 45+ jednobrazni(zbog teškog oranja prošle godine) Plug 50 lit nafte ceo dan učinak 2-2,5 jutra
Rakovica65+ dvobrazni plug 60-70 lit nafte 4-4,5 jutra.
Dnevnica 1500 din,cigare,dva obroka za radnika + kilo mojih živaca sve ukupno 110+2 konja a učinak sramota!!
Da imam veliki traktor sam bi išo ne bih se nervirao i više bi uradio. Ovo je primer za oranje.
Potpuno se slažem da treba imati dva ili više traktora ali i da im snaga bude u većem rasponu a ne ista.
 
Poslednja izmena:
Probaj pa ces videti da je puno lakse sa 2 traktora.
Ko radi sa dva razumece,a ko ne neka proba!:ppozdrav:
 
Slažem se ja sa tobom radim i ja sa dva ali kad nemam drugog vozača šta onda? Bolje da grbavim na jednom malom nego na jednom velikom.Evo ti gore primer sa prošlogodišnjeg oranja.
 
Nazad
Vrh