Koj traktor bi bio idealan za obradjivanje 40 hektara?

Velja ja imam Ursusa C-360 i Goldonija 3050 Ursus je 60 ks a Goldoni 50 ks!!! Pa to jeste kada ste sam vozacal ipak bdrugacije je imat dva traktora ja kada izvlacim drva sa jednbi +m za dan ne mogu voise od 15 m da izvucem ali kada jedan traktor navlaci trupce a drugi vozi sa prikolicom drugacije je!
 
@talianu
Radim sa IMT 533 i 577.U prolece za 533 zakacena sejalica a za 577 spremac,pa posle za 533 zakacen spartac a za 577 prskalica.
U jesen za 577 zakacen berac,a za 533 prikolica.Posle 577 ore i sprema za psenicu a 533 seje.Ako sam radis samo jedan parkiras a sa drugim nastavis posao
a masine ne otkacujes.Zgodno zar ne.
-inace mislim da je jos bolja kombinacija Torpedo 7506 i IMT 577:ppozdrav:
Ova dva traktora recimo mogu da u jesen da u kratkom roku dosta pooru,sto je nekad veoma bitno ili
uprolece da brzo da spreme za setvu,Torpedo je idealan za prikljucke,a 577 za oranje tanjiranje..
Ovo su moji predlozi za obradu 40 ha ili neke slicne.
 
Poslednja izmena:
Mitre,jesi li siguran da Ursus c-360 ima 60 ks? ...imam i ja tog ursusa,i nikad ga nisam računao od 60 konja...ustvari lepo piše u knjizi 38,2 KW ili 52 ks Ajde pošto je ipak ovo druga tema , da kažem da radim oko 40 jutara ,sa Ursusom c-360 i MTZ 80 i mogu da kažem da je solidna kombinacija...
 
Naleteo sam na dosta dobrog 558,ali se razmisljam da li da ga uzmem.Nemam traktor,i planirao sam 539,ali ovaj ispade neocekivano za 2800e.Sve na njemu ok,ali se nisam susretao sa njim do sada,pa neznam sta da radim.traktor mi treba za obradu do 10ha,uglavnom za kukuruz i strn.
 
Naleteo sam na dosta dobrog 558,ali se razmisljam da li da ga uzmem.Nemam traktor,i planirao sam 539,ali ovaj ispade neocekivano za 2800e.Sve na njemu ok,ali se nisam susretao sa njim do sada,pa neznam sta da radim.traktor mi treba za obradu do 10ha,uglavnom za kukuruz i strn.

558 je jako dobar traktor, veoooma izdržljiv i vrlo moćan s obzirom na snagu. E sad, 10ha nije baš malo zemlje, ako se sve ore sa 558 bi potrajalo da se to zavrsi. JEsi razmišljao o nekom Belarusu, npr MTZ 82 (jos ako nadjes sa velikom kabinom)? Ne znam kakve priključke imaš i kakva je ti je zemlja, ali ja na 10ha ne bih išao sa tako "malim" traktorom kao što je 558 i slično.
 
558 je jako dobar traktor, veoooma izdržljiv i vrlo moćan s obzirom na snagu. E sad, 10ha nije baš malo zemlje, ako se sve ore sa 558 bi potrajalo da se to zavrsi. JEsi razmišljao o nekom Belarusu, npr MTZ 82 (jos ako nadjes sa velikom kabinom)? Ne znam kakve priključke imaš i kakva je ti je zemlja, ali ja na 10ha ne bih išao sa tako "malim" traktorom kao što je 558 i slično.

Pa ja 20ha, radim sa 5211 i 539. 10 ha nije mnogo zemlje. Ne ore on sigurno sve u isto vreme. Pretpostavima da mu je pola kukuruz a pola zita. To je vec 5ha npr. zimskog oranja. Ako mu nisu daleko parcele to je dva najvise tri dana lagano.
 
Naravno, u toj situaciju bi 558 stizao bez problema. Vidite, mi sa brdovitih krajeva imam tu "profesionalnu deformaciju" koja se tiče zemljišta i mašina. Kod nas svi poslovi traju mnogo duže i za sve je potrebno mnogo više snage nego kod vas u ravnici. Dobro, 558 nema neke udobnosti, kabina im je onako, jednostavna, al da može da uradi - može. Stvarno sam se bezbroj puta iznenadio kako je taj trakor moćan. Kao što miloš bota reče, dobar i za medjuredne obrade (ima veliki klirens), jedino bi gume mogle biti problem 14.9 nekako i idu medju redove, al 16.9 (ako ih ima) već ne mogu pa tu treba imati jos jedan komplet felgi sa gumama. Održavanje im je svakako jeftino a to svakao i nije neki kvarljvi traktor (pod uslovom da ga bivsi gazda nije slomio). Prema onome što sam ja vidio, 558 je mnogo bolji izbor od npr 560.
 
I moj glas ide za 558 umesto 539. Em je jeftiniji, em što će uraditi sve što i 539 (a obrnuto nije slučaj), i to još lakše i brže.


edit: 558 ima zadnji trap od 1400mm i bez ikakvih problema radi međurednu obradu, bez obzira dal su 14-ice ili 16-ice gume.
 
Ma sta se natezes ko pijan sa gacama kupis Hurlimann-a C 360. Taj moze sve da odradi ima 60 KS! I netrebati bolji traktor pouzdan lep ne kvari se. Idi begaj.
 
Nikola, ako poznaješ prethodnu "karijeru" tog 558, odnosno da nije imao teže šumske poslove, uzimaj bez razmišljanja, dok te neki prekupac nije preduhitrio. Njega može da slomi samo profi angažman u šumi, govorim o transmisiji, a u brazdi mu, uz održavanje, ništa tragično ne može da se desi.
 
558 imao sam ga pre 540,dobar traktor,pogotovo orac,ako si jak u rukama volan nije problem,fali mu znaci hidraulicni volan samo tako,sa gumama 14.9-28 zna da prokliza i slajfuje kao lud kod mene u brdu,a kad sam kupio 16-ke nisam imao tih problema.Postoje dve varijante 558 a to je brzi i spori.Prvi su bili sporaci.Moj je bio brza varijanta,ali je opet bio po meni spor.Potrosnja kao i 539 i 540 nista posebno vise.Veoma dobar i jak traktor za male pare!:ppozdrav:


Nebrini se nece se prodati tako lako jer se tesko prodaje.U Srbiji se zna sta se lako prodaje za dobre pare pa makar bilo u raspad stanju:539,Rakovica 65,Golf 2, ...
 
Hvala svima na ovako iscrpnim odgovorima i savetima.Iskreno,bas se nisam sretao sa njim,niti ga iko koga znam ima.Plasila me je medjuredna obrada,zbog sirine,ali sad vidim da mu to nije problem.U cetvrtak idem da ga vidim,pa javljam ishod,gazda nije tu do cetvrtka.Inace je u Stepojevcu,pa mislim da nije imao gde da se "slomi'.
 
Nazad
Vrh