Koj traktor bi bio idealan za obradjivanje 40 hektara?

Momo gledam da mi postovi budu zanimljivi dok ih pišem. :osmeh:
 
Ljudi, razmisljam o prodaji Rakovice 65 i kupovini jaceg traktora. Traktor bih kupio od 70 do 90 ks, a dao bih za njega oko 7000e, mozda cak i 8000e, ako je nesto bas dobro i da mi se svidja. Trenutno razmisljam izmedju Torpeda 7506DV i IMT 577DV, moze cak i bez prednje. Sta vi mislite?

Ja ih imam oba koji god da uzmes neces pogresiti po meni su podjednako dobri!
 
Nasao sam Deutz fahr 7206, original nemacki sa sirokom kabinom, bez prednje vuce. Moze se uzeti za 5000e, mozda i malo manje, nekih 4800e....
 
Planiram za dogodine, nadam se ako naletim na nesto, povoljno 577 ili nekog torpeda 75 da pazarim.
Kao treci traktor. Ne begam da, ga generalno sredim, ako je cena povoljna. Samo da nije dosta razdrndan,
a za motor cemo lako. Kada uradim bar znam da imam pravu masinu.
Ova dva su mi u odlicnom stanju. Tako da mogu lako povecavati
povrsine, a olaksavati rad masinama.
Samo da bude ::novac:: i zdravlja sve cemo lako.[

/QUOTE]

Letos torpedo 75 otisao za 1100 evra.Sleteo niz brdo i polomio kolevku prednjeg trapa.Popravka kostala 50 evra,sve se povarilo.Sada radi sa njime jedan nas clan uz massey ferbusona seje oko 50 h

Sto se tice potrebe za drugim traktorom uz ferbusona to je sigurno potreba.Ja sa ferbusonom kad god sam orao iz dana u dan nisam grudi osecao nedelju dana.Moze on da poore nije da ne moze ali iz dana u dan kad se ore to je robija.Ja nemam velike trkatore imam ovaj sa slike t40 dv ali sam opet imao potrebu za manjim traktorom zbog prskanja,spartanja,vuce djubra u prikolici,drljanja.Kad sam resio da kupim manji traktor nisam bio pri parama tako da sam trazio stagod manje i losije cak sam isao na soluciju generalke ako treba jel to mogu da radim sam i u delovima polako.Uz Boziju ruku izleti mi moj cica Steyr 29 konja sa hidrulikom,kardanom ispravan.Cena je bila oko 800 evra mislim kupim ga za 700 i dam 2000 za prevoz pola ja pola vlasnik.Ispostavi se da je to idealan traktor za ispomoc rusu.Robusan dva klipa malo trosi tezak 2080 kila.Vuce presu,dve prikolice djubra prsac pun vestaka.Kacio sam cetverorednu olt sejalicu vuce je kao nista.Kratak,okretan a tesko se propinje.Gume su mu bile 10-24 ja sa prepravio felge sada su 11,2-28 ferbusonove,stavio sam nove.Pet brzina,izuzetno jak i brz cak brzi i od rusa.Samo sto nije izgledan sa manjim prepravkama u prolece bice to simpatican traktor.Sada njega koristim 80 % a rusa za oranje i tanjranje i za drva ponekad kad treba da se tovari strelom.
Evo ovakav je to traktorcic
http://www.youtube.com/watch?v=3sJm1uQPSK0
 
Poslednja izmena:
Ljudi koj biste traktor preporučili sada. Radim nešto malo manje od 60ha, imam 2x539 i 2xRakovica. Jedna Rakovica je na prodaju. Pa kada je prodam, uzeo bih nešto jace. Da čujem vaše misljenje? Rus ili 577? Sili možda neki još jači?
 
Sve zavisi koliko hoces da sedis u traktoru, koliko da platis i koliko da ga popravljas. Mislim da je placanje kljucni faktor pa ti nama reci koliko hoces para da das?
 
To zavisi od traktora. Ako budem uzimao 577, dajem maksimalnih 6000, ako se odlučim za jači, daću oko 10000.

- - - - - - - - - -

Da vam kažem otprilike šta bi taj traktor radio. Izorao oko 30ha duboko, to onda spremio, vukao tanjiracu na jedno 30 ha za setvu psenice. I možda bi imao da bere jedno 20 ha. To sve zavisi šta ću kupiti.
 
Za 6000 mozes samo stari tip 577 sa prednjom vucom da kupis a da je bas bas dobar. Za 10000 mozes da uzmes dobar traktor star 30 godina od 100-ak konja. U sustini svejedno ti je koji ces uzeti. Sta imas od prikljucaka?
 
Plugove 2x35, spremac 2,8m dupli valjci, vucna tanjiraca 24 diska. Mašine stvorene za rusa ili 577. Za 577 sam mislio novi tip bez prednje. A stari bi kupio samo neki sa preglednijom kabinom, ali za njega ne bih davao neke velike pare. Po meni su to precenjeni traktori....
 
I po meni je 577 dosta skup, komsija je onog Torpeda platio 6 000e, a masina je spram rusa ili sedmice, on ga ne forsira tako da se ni za menjac ne brine.
 
Sve ima svoje prednosti i svoje mane. Radio sam sa svim pomenutim traktorima. Nisu dzabe 577 i Torpedo skuplji od Rusa. Posto su to polovni traktori, gleda se i cena odrzavanja. Za IMT-a i dalje moze da se kupi kvalitetan rezervni deo a za ostala 2 pomenuta traktora malko slabije..
 
Zato sam i postavio pitanje. Imt je dosta star i skup. A rus mladji, jeftiniji i udobniji. I onda ne znam šta bih uzeo.
 
Kupi IMT 577 jer u vašem kraju za njega imate i majstora i rezervnih delova. Naprimer jedan par filtera za gorivo imati u rezervi, a odgovaraju za dva pomenuta koji već imate i ovaj treći ako kupite. Znači treba obratiti pažnju prilikom kupovine da se nekad desi i kvar, shodno tome odaberite traktor koji možete opraviti u što kraćem roku.
 
577 stari tip jeste bucan zbog kabine i ume da bude zima jer je kabina kao bunker ali se spram Rusa vozi kao bicikli i dosta manje trosi. Sve to sto ti imas od masina Manjevicu odgovara o Rusu i Torpedu i 577 tako da je na tebi samo da izaberes koji ces da kupis i da se kajes najmanje. Racunaj da im se ucinak u zavisnosti od uslova rada i kako je motor na traktoru podesen razlikuje plafon 10% sto je relativno zanemarljivo.
 
Nazad
Vrh