Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

imam pitanje za vas,, vec razmiljsljam jedno vreme kako bi to bilo kad bi uzeood kipera kamiona sanduk i sasiju i od toga napravio kipreku prikolicu pa bi iz toga mogao jos kaciti kamionsku prikolicu, mislim da nije losa ideja pa bi se lakse vukao i po balatu :bravo:
 
Trebalo bi da su dobri, sve prikolice i poluprikolice sada samo takve koriste, samo mi se cini da im je hod malo manji, ali to se nasteluje na kljucevima.
 
Hod nije manji,sto me cudi,jer su "kratki"...zato i pitam,deluje kao da radi na principu dvoklipa,tj jedan izlazi,pa drugi iz njega...koje pritisak je dovoljan za njih,posto su dosta jaci od standardnih?sa 5 bara prikolica sa takvim cilidrima 18 tona bukvalno kida asfalt pod sobom,pa bi smanjio pritisak...
 
Treba mi vasa pomoc. Koje kacenje da stavin na sredini na stubu? stavio sam nove stranice od zmajevke, pa sad ne znam na koji sistem da stavim? Moze odgovor i na pp.
 
Srđane dobri su to cilindri,stavljaj na prikolicu slobodno, unutra ima opruga, membrana i pečurka na koju je zavaren taj šaf što izlazi iz cilindra, nema nikakav dvoklip.
 
@ mucobieno na coskovima je isto kao na Zmajevci. Ne moze ici kao na coskovina.

Taj stub sto je zaokruzen na njemu ne znam kako da namestim sistem kacenja?

images.jpg
 
Poslednja izmena:
Najprostije...zavaris klin na stranicu,tj na gornji deo stranice, i da klin izlazi ka stubu 10-ak cm, onda na stub zavaris 2 jace matice, izmedju kojih ce prolaziti klin kada otvaras stranicu na donje sarke. A kroz te 2 matice stavljas opet neki jaci klin, koji ce drzati stranicu kada otvaras rinfuz dole. Valda sam pomogao malo
 
Nazad
Vrh